Į tango nuotykį Argentinoje leidęsis Dovydas Laukys: „Tai pakeitė net asmeninį mano gyvenimą“

Dovydas Laukys / Asmeninio albumo ir Leono Somovo nuotr.
Dovydas Laukys / Asmeninio albumo ir Leono Somovo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-02-15 14:56
AA

Eterį sudrebins naujas, aistringas ir į tolimąją Argentiną nukelsiantis šokių projektas „Tangomanai“. Intymiausio pasaulyje šokio ritmu alsuojančiame krašte 8 ryškiausios Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždės pamirš viską, kuo gyveno iki tol, ir atsiduos nuotykiui, kuris pasitaiko tik vieną kartą per gyvenimą.

Aistringiausias ir su jokiu kitu šokiu pasaulyje nepalyginamas tango nepalieka abejingų. Tačiau ar tie, kurie anksčiau apie tango nežinojo nieko, gali tapti šio šokio profesionalais?

Mėgautis tango ir kiekviena Argentinoje ant šokių parketo praleista akimirka pasiruošę net 4 vyrai ir 4 moterys. Jų laukia žvėriški fiziniai iššūkiai, skausmo ir džiaugsmo ašaros bei… beprotiška aistra. Juk intymiausias pasaulio šokis reikalauja ne tik tobulos technikos ir atsidavimo partneriui. Šokant tango, svarbiausia apnuoginti savo jausmus, rašoma TV3 televizijos pranešime spaudai.

Dovydas Laukys projekte „Tangomanai“ / Luko Griciaus nuotr.

Vienas iš šio paslaptingo projekto dalyvių – aktorius, atlikėjas ir turinio kūrėjas Dovydas Laukys.

Dovydas Laukys / Leono Somovo nuotr.

Kad vyras visuomet trykšta energija ir niekuomet nestinga aplinkinius stebinančių idėjų, žiūrovai jau spėjo įsitikinti 2018-aisiais. Būtent tais metais kartu su bičiuliu Dovydas išplėšė pergalę muzikiniame projekte „X faktorius“.

Ir nors šiandien atlikėjo karjerą jau baigė, muzika Dovydui išliko artima. Taip pat ir šokis – kūnišką elementą žmonėse Dovydas laiko vienu iš svarbiausių. Anot jo, kiekvienas turėtume gebėti iš savo kūno išspausti maksimumą. Visgi D.Laukys pripažįsta – gavęs pasiūlymą prisijungti prie projekto „Tangomanai“, akimirkai suabejojo. Staiga viską mesti, išvažiuoti į Argentiną ir kartu su profesionalais šokti tango?!

Dovydas Laukys / Asmeninio archyvo nuotr.

„Kai išgirdau apie projekto idėją, man tai skambėjo kaip kosmosas. O vėliau į šį projektą ėmiau žiūrėti kaip į eksperimentą – šįkart norėjau daryti viską kitaip, nei man įprasta. Nenorėjau strateguoti – norėjau išmokti kuo daugiau sunkių dalykų. Būtent tą ir padariau. Ir nors man buvo žiauriai sunku, kartu – ir labai įdomu. Pats sunkiausias dalykas yra daryti tai, ko nemoki, ir prisiversti save analizuoti klaidas“, – apie sunkias, bet nepamirštamas tango pamokas pasakoja jis.

Aistringojo šokio paslapčių Dovydas jau buvo pradėjęs mokytis ir Lietuvoje. Tačiau tik nuvykęs į Argentiną suprato, kad šis šokis kūną išvargina kur kas labiau, nei bet kokia kita treniruotė sporto salėje.

„Sportuojant galima bėgioti, daryti įvairius sunkius jėgos pratimus, bet šokis apima visą kūną. O jei dar šoki su partnere, tau tenką ją visaip kilnoti. Tai priverčia dirbt visas raumenų grupes“, – atvirauja jis.

Visus lūkesčius pranoko ir vietinėje tango mokykloje sutikti profesionalai, atskleidę visas šio šokio paslaptis. Jie į Argentiną atvykusius lietuvius mokė ne tik šokio žingsnelių, bet ir jausmo, be kurio šis šokis neįmanomas.

„Jie visuomet žiūri į akis, liečiasi. Tai – kitokie žmonės nei Lietuvoje. Atrodo, kad su jais ryšį pavyksta rasti iškart, nes jie – labai draugiški, imlūs ir viskuo dalinasi“, – pasakoja D.Laukys.

Dovydas Laukys / Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, tokius pat žodžius jis skiria ir visiems kartu dalyvavusiems lietuviams, su kuriais tapo kone šeima. Dalyvių gyvenimą autentiškame, tikra Argentinos dvasia alsuojančiame viešbutyje, kuriame vyksta vakarėliai, bendros vakarienės ir maudynės gaivinančiame baseine, jau netrukus išvys ir žiūrovai. Dovydas juokiasi, jog tai kiek priminė stovyklos pojūtį vaikystėje, kai išsiskiriant su naujais draugais po kelių kartu praleistų savaičių, visuomet norėdavosi nubraukti ašarą.

„Iki šiol negaliu patikėti, kokie tai nuostabūs žmonės. Neslėpsiu – būna projektų, kuriuose sakai, kokie visi aplink yra faini. Bet su šiais žmonėmis tu kartu net gyvenai. Mes visi juokiamės, kad kažkaip keistai sukrito, jog nė vienas kito neužknisome – mūsų dinamika puikiai suderėjo. Tai yra nerealūs žmonės – už juos galima guldyti galvą“, – atvirauja jis.

Galbūt todėl šiandien D.Laukys visą šį projektą – pradedant sutiktais žmonėmis, baigiant Argentina ir aistringuoju tango – vadina tuo, kas pakeitė jo gyvenimą.

„Tai buvo geriausia kelionė ir labiausiai koncentruota patirtis mano gyvenime. Po jos pasikeitė ne tik darbai, bet ir požiūris į juos, tam tikrų dalykų vertinimas. Iš tiesų, projektas pakeitė net mano asmeninį gyvenimą. Viskas verčiasi aukštyn kojomis, o kuo toliau, tuo didesnis bus viso to efektas. Ir tai sakau ne šiaip – taip nutiko iš tiesų. Tikiu, kad prasidėjus projektui, tą pamatys ir žiūrovai“, – įsitikinęs jis.

Šokių projektas „Tangomanai“ – nuo kovo 12 d., per TV3.

Dovydas Laukys projekte „Tangomanai“ Argentinoje (32 nuotr.)
+26