Inetos ir Ąžuolo Žvagulių senelių namai atvėrė duris: atidarymo šventėje – artimieji ir draugai

Atidaryti „Bartkuškio senelių namai“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Atidaryti „Bartkuškio senelių namai“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-09 18:28
AA

Įveikę visas biurokratines pinkles, Ineta Puzaraitė-Žvagulienė su vyru Ąžuolu Žvaguliu pakvietė į senelių namų Bartkuškio kaime atidarymą. Ypatingos progos nepraleido ir žinomi poros artimieji bei draugai.

„Pagaliau, lygiai po 2 metų, galime pasakyti, kad atidaromi „Bartkuškio senelių namai“. Labai džiaugiamės“, – patikino Ineta Puzaraitė-Žvagulienė.

Oficialus senelių namų atidarymas įvyko penktadienio vakarą.

Iš pradžių buvo kerpamas atidarymo kaspinas, o vėliau šventės svečiai buvo pakviesti pasivaikščioti po patalpas, pasivaišinti ir smagiai kartu praleisti vakarą.

Atidaryti „Bartkuškio senelių namai“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Renginyje dalyvavo savivaldybės atstovai, būsimi klientai, keletas žinomų veidų ir visi kiti, bent dalele prisidėję prie „Bartkuškio senelių namų“ projekto įgyvendinimo.

Tarp atidarymo svečių – Marius Jampolskis su Irūna Puzaraite-Čepononiene, Irena Starošaitė su Žilvinu Žvaguliu ir kiti.

Fotogalerija:

Atidaryti „Bartkuškio senelių namai“ (46 nuotr.)
+40

Nors senelių namus Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai nutarė įkurti dar prieš porą metų, atidarymą vis tolino ilgai užtrukę biurokratiniai procesai. Anksčiau moteris portalui Žmonės.lt pasakojo, kad nors viskas įrengta ir paruošta jau seniai, problemos kilo pradėjus bendrauti su valstybinėmis institucijomis.

I.Puzaraitė-Žvagulienė pasakojo jau prieš kurį laiką surinkusi darbuotojus ir su jais sudariusi darbo sutartis. Tačiau, kai darbas vykti negalėjo, specialistai turėjo daryti visai kitus darbus, o verslininkė – mokėti jiems atlyginimus.

„Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi mūsų darbuotojais. Tikrai nė vienas nespjovė ir nesakė, kad nedirbsiu kažko kito. Slaugytojos ir lapus grėbė, ir langus valė, – anksčiau pasakojo Ineta. – Susirinkome tikrai gerą kolektyvą. Norime juos ir išsaugoti, todėl neturime kitos išeities.“

Ineta Puzaraitė - Žvagulienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Senelių namuose savo dienas galės leisti net beveik 100 senjorų, o vietos atsiras ir poroms, kurios galės gyventi šeimyniniuose kambariuose.

„Seneliai čia galės jaustis kaip namuose – mūsų tikslas buvo per interjerą sukurti jaukią namų aplinką, tad čia mums pagelbėjo interjero dizainerė Greta Gudinienė. Kadangi pastatas yra išties erdvus, jam užpildyti rinkomės šiltas spalvas, derinome interjero detales, netgi paveikslus, kad primintų namus“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo Ineta Puzaraitė-Žvagulienė.

Ineta apie senelių namų įkūrimą svajojo jau seniai, tačiau svajonė likdavo kalbomis, kol vieną dieną ji su vyru Ąžuolu užsuko į buvusią Bartkuškio mokyklą. Tąkart pamatę tūkstančio kvadratų erdves, pora nusprendė, kad jos galėtų puikiai atliepti senelių namų reikiamos infrastruktūros poreikius.

„Seniai svajojau įkurti senelių namus, o kadangi jau turėjau patirties atidarant vaikų darželį, žinojau, kad tai nebus lengvas iššūkis. Bartkuškio mokyklą su Ąžuolu aplankę supratome, kad tai nuostabi vieta ir praėjus vos kelioms valandoms po apsilankymo, nusprendėme, kad norime čia įkurti jaukius namus seneliams“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Ineta, kurią sužavėjo ne tik erdvus mokyklos kiemas, bet ir supanti gamta – šalia tyvuliuojantis ežeras, dvaras, nedidelis tvarkingas kaimelis.

Akivaizdu, kad Inetą ir Ąžuolą supa darbštūs draugai, tad lygiai taip pat atsakingai Žvagulių šeima rinkosi ir senelių namuose dirbsiantį personalą. Pašnekovė portalui Žmonės.lt atskleidė, kad čia darbuosis kelios dešimtys žmonių, o kartu prie jų prisijungs ir pati Ineta.

„Personalas čia bus kaip artimi senelių šeimos nariai, o ne kaip prižiūrėtojai. O aš ir pati būsiu šios šeimos dalis – bendrausiu su gyventojais, žinoma, prižiūrėsiu ir personalą, stebėsiu visą procesą ir jame dalyvausiu pati“, – patikino ji.

Žilvinas Žvagulis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

I.Puzaraitė-Žvagulienė pabrėžė, kad jos vienas pagrindinių tikslų ne tik sukurti jaukią aplinką, bet ir skatinti senelius susiburti į bendruomenes, atrasti mėgstamas veiklas. O čia, kaip sako Ineta, jų tikrai netrūks.

„Norime, kad senjorai nesijaustų kaip ligoninėje. Mūsų prioritetas pasiūlyti jiems įvairios veiklos ir suburti juos į bendruomenes. Turėsime ir terasą, ir šiltnamį, galbūt bus mėgstančių užsiimti daržininkyste, taip pat bus ir kitų veiklų. Tikime, kad senelių namuose galima gyventi ir smagiai.

Ne paslaptis, kad kartais seni žmonės užsisėdi, o juk nuo tingėjimo ir ligos atsiranda, tad juos norime įtraukti į bendras veiklas, lauko užsiėmimus. Beje, šalia yra vaikų darželis, tad seneliai sėdėdami ant suolelio galės pabendrauti ir su vaikais. Aplinkui gyvybė, tad čia vyks ramus veiksmas“, – šyptelėjo Ineta.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė baigia įrengti „Bartkuškio senelių namus“ (26 nuotr.)
+20