Iš teatro atleistas Oskaras Koršunovas prašosi sugrįžti: kreipėsi į Darbo ginčų komisiją

Martynas Budraitis ir Oskaras Koršunovas / D.Matvejev nuotr.
Šaltinis: 15min
AA

Iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovo pareigų atleistas Oskaras Koršunovas neketina pasiduoti – režisierius kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, prašydamas jo atleidimą pripažinti negaliojančiu.

Šį savaitgalį pasirodžiusiame O.Koršunovo interviu rašoma, kad „atstatydintas meno vadovas teigia teatrą padavęs į teismą, neabejoja jam palankiu verdiktu“.

15min susisiekus su Nacionalinio dramos teatro vadovu Martynu Budraičiu, jis paneigė šį faktą pabrėždamas, kad O.Koršunovas „painioja sąvokas“.

„Tai ne teismas, o Darbo ginčų komisija. Būtent jai O.Koršunovas pateikė savo prašymą, kad jo atleidimas būtų pripažintas negaliojančiu. Taip pat prašoma jį sugrąžinti į darbą“, – sakė M.Budraitis.

Anot jo, tai yra normali praktika, nes kiekvienas darbuotojas turi teisę skųsti darbdavio sprendimus.

Martynas Budraitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak LNDT generalinio direktoriaus M.Budraičio, teatras Darbo ginčų komisijai pateikė savo atsiliepimą bei visą reikiamą medžiagą.

Šiuo metu laukiama pirmojo Komisijos posėdžio, kuris yra numatomas vasario mėnesį.

Su režisieriumi Oskaru Koršunovu susisiekti nepavyko.

15min primena, kad LNDT O.Koršunovą iš teatro meno vadovo pareigų atleido praėjusių metų gruodžio 1 d. Tokiam sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.

Tuomet M.Budraitis teigė apgailestaujantis dėl šio žingsnio, tačiau „nebegalintis toleruoti nuolatinių O.Koršunovo darbinės drausmės pažeidimų“.

LNDT jau kiek anksčiau buvo atšaukęs planuotą O.Koršunovo premjerą pagal H.Ibseno pjesę „Laukinė antis“, kuri turėjo įvykti 2023 m. sausio mėnesį. Tai padaryta įvertinus faktą, jog O.Koršunovas dalyvavo tik pirminiuose pjesės skaitymuose, vėliau nebelankė suplanuotų repeticijų ir nepateikė tokio elgesio paaiškinimo.

Oskaras Koršunovas / I.Juodytės nuotr.

O O.Koršunovas teatro vadovą kaltino mobingu, sistemingu jo nekvietimu į susirinkimus. Taip pat, režisieriaus teigimu, jam nebuvo suteikiama informacija apie institucijos finansus, nebuvo leidžiama sudarinėti repertuaro.

Anot O.Koršunovo, jo atleidimui buvo ruoštasi ilgą laiką.

„Martynas teatre vaidino demokratiją, bet iš tiesų tai buvo vergvaldystė. Ir užslėpta diktatūra. Viską sprendžia Martynas, – anksčiau 15min kalbėjo O.Koršunovas. – Esu jau ne pirmas meno vadovas, kuris yra atleidžiamas. Tai atsitiko su Audroniu Liuga, Rolandu Rastausku, o dabar aš. Jeigu pradedi veikti kaip meno vadovas, tampi nežinau kuo... Konkurentu?“

Skaitykite daugiau