Ispanės S.Carrillo ir A.Voronos vestuvės: kardu pjautas tortas ir ryžiai vietoje žiedlapių

Sandros Carrillo ir Andrejaus Voronos vestuvių akimirkos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Sandros Carrillo ir Andrejaus Voronos vestuvių akimirkos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-10 08:11
AA

Lietuvoje gyvenanti ispanė dainininkė Sandra Carrillo Casbas (32) Vilniuje ištarė amžinąjį „taip“ savo širdies draugui Andrejui Voronai (33). Po Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje vykusios ceremonijos svečiai juos pasitiko ne, kaip įprasta, mesdami žiedlapius, o ryžius – tokia yra ispanų tradicija. Ispaniškų papročių buvo ir daugiau – apie juos ir kitus dalykus Sandra sutiko papasakoti Žmonės.lt portalui skirtame interviu.

Spalio 1-ąją Sandra Carrillo ir Andrejus Vorona susituokė oficialiai, Vilniaus santuokų rūmuose, o po savaitės iškėlė šventę draugams ir artimiesiems. Iš pradžių jie sutvirtino savo santuoką Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, o vėliau užkūrė vakarėlį „Valdovų sodo“ gastrobare.

Maždaug penkerius metus romantiškus jausmus puoselėjanti pora susipažino Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje, kurioje Sandra savanoriavo. Andrejus ten ateidavo kiekvieną dieną pasiimti knygos, paskaityti, nes tai – didelė jo aistra.

„Kai pirmą kartą pamačiau, man Andrejus iš karto patiko. Manau, tai meilė iš pirmo žvilgsnio. Niekada to nebuvau pajutusi. Po mėnesio jis mane pakvietė kavos, taip ir pradėjome draugauti, – interviu portalui Žmonės.lt pasakojo S.Carrillo. – Pirmiausiai, jis labai gražiai atrodė. Reikia juk, kad ir akiai patiktų. Aišku, mane sužavėjo ir tai, kad jaunas žmogus kasdien eina į biblioteką skaityti knygų. Dažniausiai sutikdavau vaikinus, kurie turi kitokius pomėgius.“

Sandros Carrillo Casbas ir Andrejaus Voronos vestuvės / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Sandra neslėpė – pirmieji draugystės metai buvo nelengvi, mat išryškėjo kultūrų skirtumai. Visgi mylimieji nepasidavė ir stengėsi vienas kitą suprasti: „Jis yra labai ramus, turi daug kantrybės, o aš esu kaip ugnis – jeigu susinervinu, tai labai greitai ir daug. Mes – kaip saulė ir mėnulis, kaip diena ir naktis. Dabar jau viskas gerai, po penkerių metų vienas kitą suprantame.“

Susižadėjo šalia Gedimino pilies, o vestuvių laukė ne vienerius metus

Sandros ir Andrejaus sužadėtuvės įvyko prieš dvejus metus, šalia Gedimino pilies bokšto, ant kalno. Vis dėlto vestuvių atšokti greit nepavyko.

„Sužadėtuvės buvo labai romantiškos. O tada turėjome dvejus metus laukti dėl koronaviruso. Tik dabar galime kelti šventę“, – portalui Žmonės.lt sakė Sandra.

Visgi laukimas išėjo į naudą – jaunoji tikino, kad jai labai patinka planuoti, turint daug laiko. Prieš metus ji ėmė galvoti apie suknelę ir maistą. Šiuos dalykus ispanė įvardijo kaip svarbiausius jai asmeniškai.

„Daug salonų turėjo pasiūlymų ir nuolaidų, ėjau apžiūrėti, nes man tai teikė didelį džiaugsmą. Aplankiau tris ar keturis salonus, galiausiai išsirinkau ir nusipirkau.

Ispanijoje labai didelį dėmesį skiriame maistui. Jis yra lygiai toks pats svarbus kaip jaunieji. Ėjome į ne vieną degustaciją, ilgai ruošėmės, planavome.

Iš pradžių galvojome apie mažas vestuves, vėliau – apie dideles. Galiausiai apsisprendėme, jog bus vidutinės – su 36 svečiais. Iš Ispanijos atvyko mano tėvai, brolis, dėdės ir pusbrolis“, – tęsė S.Carrillo.

Sandros suknelė – balta, su tiuliu, romantiško stiliaus, princesiška. O vakarėliui ji turėjo dar kitą, trumpą suknelę. Tiesa, šokiams moteris vilkosi ir trečią – ši dar trumpesnė ir patogesnė įvairiems judesiams. Tuo metu Andrejus pasirinko šviesiai mėlyną kostiumą.

Jaunavedžių žiedai įsigyti Ispanijoje – Sandros tėvai atsiuntė jų nuotraukas, tuomet jaunieji susiderino dydžius ir buvo patvirtintas pirkimas. Realybėje pora žiedus pamatė tik prieš pat vestuves.

Vestuvėse – tradicijų mišrainė

Tarptautinėse Sandros ir Andrejaus vestuvėse buvo, kaip pašnekovė apibūdino, tradicijų mišrainė. Pavyzdžiui, jaunieji turėjo pjauti tortą su kardu, gerti vyną iš kolbos. Lietuviškų tradicijų pora neplanavo.

Muzikine šventės programa rūpinosi muzikantai, su kuriais Sandra groja grupėje. Negana to, keletą kūrinių ji atliko ir pati. Kadangi Andrejaus tėvas gimęs Odesoje ir yra rusakalbis, kelios dainos skambėjo šia kalba, taip pat – lietuviškai, ispaniškai ir angliškai.

Konkrečių dovanų jaunieji nepageidavo – tiesiog prašė dovanoti tai, kas įprasta Lietuvoje.

Be to, Ispanijoje nėra tradicijos po vestuvių imti vyro pavardės, todėl Sandra ir liko su savo dabartine. Vis dėlto poros vaikams bus pritaikyta kitokia tvarka.

„Pagal ispanus, kai jau turi vaiką, jis turi dvi pavardes – tėvo ir mamos“, – paaiškino nuotaka.

Kopinėti medų Sandra ir Andrejus planuoja Meksikoje, nes kaip tik ten sausio mėnesį tuoksis jų draugai. Yra ir kitas variantas – gegužės mėnesį skristi į Kretą.

„Po vestuvių pirmiausia planuojame važiuoti į Klaipėdą su mano tėvais ir praleisti laiką kartu, kad Andrejaus šeima geriau pažintų mano šeimą“, – portalui Žmonės.lt atskleidė S.Carrillo.

Paklausta apie šeimos pagausėjimą, Sandra šypsodamasi atsakė, kad kol kas dar to neplanuoja, o kaip bus ateityje – laikas parodys.

Sandros Carrillo Casbas ir Andrejaus Voronos vestuvės (35 nuotr.)
+29