Ištaigingas puokštes madų šou kūręs floristas M.Petruškevičius: „Juozas yra reiklus“

Mantas Petruškevičius ir jo kurtos puokštės Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymui / „Fotobanko“ nuotr.
Mantas Petruškevičius ir jo kurtos puokštės Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymui / „Fotobanko“ nuotr.
Žmonės.lt, 15min
Šaltinis: Žmonės
2021-11-18 18:41
AA

Labiausiai lauktame aukštosios mados renginyje lapkričio 17 dieną dizaineris Juozas Statkevičius pristatė savo naujausią kolekciją. Ant podiumo pražydo ne tik jo gėlėtos suknelės, bet ir svarbiu šou akcentu tapusios įspūdingos floristo Manto Petruškevičiaus kurtos puokštės.

Į neeilinį šou pakvietęs Juozas Statkevičius lapkričio viduryje sukūrė tikrą pavasarį ir atvykusiems aukštosios mados gerbėjams dovanojo dalelę Paryžiaus. Čia atmosferą kūrė neįprastas muzikinis takelis – vien tik prancūziška muzika, ir ištaigingos puokštės, kurias komponavo gėlių couture kūrėjas, floristas-dekoratorius Mantas Petruškevičius.

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija / Irmanto Gelūno nuotr.
Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija / Gretos Skaraitienės nuotr.

Įspūdingas puokštes aukštosios mados renginiui kūręs floristas-dekoratorius Mantas Petruškevičius pasakojo, kad dirbant kartu su J.Statkevičiumi visas kūrybinis procesas buvo sklandus.

„Kad ir koks Juozas bebūtų reiklus, jis visada surenka tinkamą komandą. Kadangi savo žmonėmis jis pasitiki, jokių ginčų nekyla“, – sakė Mantas.

Podiumą puošusių gėlių aukštis siekė tris metrus.

Paklaustas, kiek gėlių buvo panaudota daugeliui žadą atėmusioms puokštėms, M.Petruškevičius neslėpė – jeigu reikėtų suskaičiuoti visas, būtų iki 5 tūkstančių žiedų.

„Dominavo hortenzijos ir bugenvilijos. Taip pat buvo galima pamatyti rožių, irisų, orchidėjų, lelijų. Dėl natūralumo naudojau ir medžių šakas. Podiumą puošusių gėlių aukštis siekė tris metrus“, – pasakojo floristas-dekoratorius M.Petruškevičius.

Mantas Petruškevičius ir Marija Palaikytė / I.Gelūno nuotr.

M.Petruškevičius prasitarė, kad į J.Statkevičiaus kolekcijų pristatymus vaikšto nuo 18 metų.

Floristas neslėpė gerų emocijų ir tikino šio vakaro ypatingai laukęs. „Rezultatą mačiau dar prieš patį šou, tačiau visada smagu pamatyti žmonių emocijas“, – sakė jis.

„Atėjome pas labai talentingą kūrėją, todėl nuotaikos puikios. Džiaugiuosi galėdamas čia būti“, – pridūrė M.Petruškevičius, mados vakarui pasirinkęs laisvą įvaizdį.

Pristatydamas jau 14-tą kartą rengiamą šou, Juozas Statkevičius pirmąsyk per visą kūrybos laikotarpį ėmėsi floristinio motyvo. Kaip sako pats, pirkti gėlėtą medžiagą – ne couture lygmuo, todėl teko pačiam jas nutapyti. Akvarėle J.Statkevičius neliejo jau 30 metų, tačiau akivaizdu, kad šį iššūkį dizaineriui pavyko įgyvendinti.

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija (133 nuotr.)
+127

2022-ųjų pavasario-vasaros kolekcijai dizaineris pasirinko Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje gaminamus audinius iš šilko, poliesterio, šifono ir cupro.

„Manau, kad rezultatas pranoko lūkesčius, nors tikrai nebuvo lengva. Kai jau turėjome tokius audinius, apie kuriuos svajojau, tik tuomet ėmėmės darbo. Su marga spalvoto gėlių rašto medžiaga dirbti yra labai sudėtinga, tačiau tai pasaulinė tendencija, o nuo madų atsilikti negaliu. Mano mados namai visada yra po padidinamuoju stiklu, klientai reiklūs ir sekantys naujausias tendencijas, tad kiekvieną kartą privalu pranokti net save patį“, – pasakoja J.Statkevičius.

Kolekcijos video:

J.Statkevičius teigia, kad idėja sukurti gėlių motyvais alsuojančią kolekciją kilo prisiminus gėlėtas mamos Vandos Statkevičienės sukneles.

„Naujausia kolekcija skirta mylimiausiam žmogui – mano besišypsančiai mamai. Mano mūzai. Mano įkvėpėjai. Laikiau šią paslaptį iki paskutinės minutės, tačiau užuominą akyliausi galėjo įžvelgti kvietimuose, kurie pagal specialų užsakymą buvo spausdinami Prancūzijoje. Juodai baltame fone įkomponuotoje mamos jaunystės nuotraukoje ji pozuoja pievoje tarp gėlių. Tad romantinis šios kolekcijos pavadinimas – dailininkas ir mūza“, – šypsosi jis.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai (123 nuotr.)
+117