„Išsipildymo akcija“ toliau kuria draugystės stebuklą: Vakarė ir Gabrielė tikisi pačios atsistoti ant kojų

Rūta Meilutytė kviečia padėti vaikščioti negalinčiai Vakarei / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Gerai, kad atsistosiu ant kojų“, – sako šių metų „Išsipildymo akcijos“ herojė Vakarė, stebėdama žirgu jodinėjančią ankstesnių metų heroję Gabrielę. Ir tik mamos pataisyta Vakarė priduria – „Tikiuosi...“.

Vakarė tiki, kad nepaisant negalios jos laukia šviesi ateitis. Ji turi daug draugų, yra be galo charizmatiška, traukia gerus žmones tarsi magnetas, į savo piešinius sudeda visą meilę pasauliui ir svajoja būti dizainere.

Su ankstesnių metų „Išsipildymo akcijos“ heroje Vakarė susitiko Šiaulių universiteto hipoterapijos centre, kur jodinėdama Gabrielė stengiasi priversti dirbti nykstančius raumenis. Gabrielė jau džiaugiasi „Išsipildymo akcijos“ jai dovanotu vertikalizacijos stovu, kuris tiesina mergaitės stuburą ir suteikia vilties, kad vieną dieną ji pati atsistos.

Vakarei negailestingą ligą – raumenų distrofiją – medikai diagnozavo sulaukus vos trejų. Kojytės vis dažniau pindavosi, mergaitė griūdavo, kliūdavo už daiktų, jos sveikata prastėjo. Antroje klasėje Vakare ėmė rūpintis mokytojo padėjėja, tačiau liga nesitraukė – neįgaliojo vežimėlis tapo nuolatiniu palydovu. Nuo šios vasaros mergaitė nebepaeina nė žingsnelio. Būna dienų, kai į mamą įsikibusi ji žengia keletą žingsnių, tačiau tai kainuoja neapsakomai daug jėgų ir skausmo.

Vienintelė dvylikmetės Vakarės viltis – „Mollii“ kostiumas, kuris leistų jai pačiai žingsniuoti, bėgioti ir gal net šokti. Jis Vakarei padėtų sustiprinti raumenis, pristabdyti ligą, būti savarankiškesnei. Deja, Vakarės šeima neišgali tokio kostiumo nusipirkti, todėl prašo visų gerų Lietuvos žmonių pagalbos.

Vakarės globėja „Išsipildymo akcijoje“ – olimpinė plaukimo čempionė Rūta Meilutytė neslėpė susižavėjimo akcijos heroje: „Pati pasikroviau daug gerų emocijų ir motyvacijos“, – po pirmojo susitikimo šypsojosi Rūta.

Su Gabriele susitikusi Vakarė taip pat šypsojosi – Gabrielės pavyzdys jai – puikus įrodymas, kad Lietuvoje daug žmonių, norinčių ištiesti pagalbos ranką.

Rūta Meilutytė kviečia padėti vaikščioti negalinčiai mergaitei (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau