J.Jaručio premjera „Ten, Kur Noriu“: apie vestuves bažnytėlėje prie jūros ir vasarą Neringoje

Justinas Jarutis / Luko Balandžio/BNS ir asmeninio archyvo nuotr.
Justinas Jarutis / Luko Balandžio/BNS ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-10-03 16:25
AA

Justinas Jarutis gerbėjams dovanoja naujausią kūrinį „Ten, Kur Noriu“ ir laiko prasmę įliustruojantį vaizdo klipą. Savo premjerą jis pristatė 15min studijoje.

Atlikėjas Justinas Jarutis apsilankė 15min studijoje ir papasakojo apie savo naujausią kūrinį „Ten, Kur Noriu“. Jį parašė leisdamas dienas Neringoje. Dainoje nugulė prisiminimai ir iš vasaros kelionių.

„Kažkurį vasaros rytą sėdėjau Neringos miškuose, gėriau kavą, pasiėmiau gitarą ir ėmiau groti. Kitą rytą saulė vėl labai gražiai švietė, buvo šilta, atsisėdau ant tų pačių laiptelių ir pradėjau kurti, – pasakojimą apie dainos sukūrimą pradėjo J.Jarutis. – Per praėjusias dienas stebėjau gyvūnus, gamtą, saulėlydžius ir uždaviau klausimą, ar be žmonių dar kažkas skaičiuoja laiką? Netyrinėjau šio fakto ir papildomai neieškojau, ar taip, ar ne. Bet man pasirodė, kad mes, žmonės, vieninteliai bijome pavėluoti, pasenti ir tik mes laiką skaičiuojame valandomis, minutėmis, metais, mėnesiais, dienomis. Man kirbėjo tas klausimas. Juk gyvūnai tikrai apie tai nemąsto – pavyzdžiui – stirnos prabunda, išgyvena dieną ir juda toliau.“

Justinas Jarutis / Asmeninio archyvo nuotr.

Kitos mintys, apie čiuras ir bažnytėlę prie jūros, atėjo iš praeities prisiminimų: „Eilutė apie čiuras iliustruoja tai, kaip mes su drauge buvome Ispanijoje, Madride, ir kokius keturis kartus per dieną valgėme čiuras. Vienąkart nusivildavome, kitąkart – ne, rinkdavomės jas tai su šokoladu, tai su cukrumi. Kūrinyje norėjau tą vietą padainuoti apie malonumą.“

O bažnytėlė prie jūros, anot Justino, irgi yra tikra vieta Porto mieste, Portugalijoje, paplūdimyje, kur ant akmenų stovi maža, dešimties vietų, bažnyčia. Kai atlikėjas ten lankėsi su drauge Urte, matė tuo metu vykusias vestuves ir kaip kažkas į ją nešėsi klavišinį instrumentą.

Justino Jaručio naujausias kūrinys „Ten, Kur Noriu“:

Šią vasarą atlikėjas teigė, jog su šeima pavyko praleisti visai daug laiko Neringoje. Kaip pripažino, ten yra ta vieta, kur jis jaučiasi ramiausiai ir geriausiai.

„Ir koncertų Neringoje buvo, ir šiaip visokių reikalų. Į ją reikia taip ilgai važiuoti iš Vilniaus, persikelti per jūrą ir tada dar važiuoti. Esi nebe žemyne, o saloje, kur visai kitoks ritmas. Man kartais atrodo, kad Neringoje yra kita laiko juosta, kad kokia valanda skiriasi. Ten yra tokia oazė, kurioje atsiveria tam tikros mintys. Ten gimė ir daina „Rami“, – 15min studijoje sakė J.Jarutis.

Sumažėjus koncertų kiekiui, šiuo metu atlikėjas produktyviai veikia užkulisiuose. „Ruduo vėsesnis, nei tikėjausi, bet viskas gerai, blogi orai priverčia sulįsti į studiją, sėdėti prie kompiuterio ir perskaityti kuo daugiau knygų“, – teigė muzikantas.

Žiūrėkite pokalbį su atlikėju Justinu Jaručiu:

Fotogalerija:

15min studijoje – Justinas Jarutis (5 nuotr.)
Lukas Balandis / BNS nuotr.
+2