Jautri vėžiu sergančios I.Burlinskaitės išpažintis: „Negaliu susitaikyti su tuo, kad neturiu jėgų“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-07 14:50
AA

Ketvirtąjį chemoterapijos kursą užbaigusi sporto trenerė, socialinių tinklų žvaigždė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta šiuo metu laukia PET tyrimo, parodančio, kaip veikia jai taikomas gydymas. Nors su vėžiu keletą mėnesių kovojanti Indrė tikisi, kad liga greitai bus įveikta, ji neslepia, kad dienų ir nuotaikų būna visokių.

Po savaitgalio kaitros atėjęs lietingas pirmadienis Indrę Burlinskaitę pradžiugino – ji atviravo, kad pastarosiomis dienomis jautėsi nekaip ir vylėsi, kad gaiva padės pasijusti geriau. Moteris kartu papasakojo, kaip sekasi kovoti su vėžiu ir su kokiomis emocijomis susiduria.

„Daug kas klausiate, kaip jaučiuosi.. Nelabai šiomis dienomis, niekaip neatsistatau. O dar tas karštis nežmoniškas visai vedė iš proto.

Po paskutinės chemoterapijos pykina, nors tuo pačiu, atrodo, visko noriu. O ko, nežinau: tai to, tai ano paragauju... Keistas maisto skonis burnoje. Kaip plastmasės.

Labai silpna, beveik vien guliu ir tuo pačiu nervuojuosi, kad neturiu jėgų nieko nuveikti. Norėčiau bent iki parduotuvės nuvažiuoti, bet šiomis dienomis visai viskuo rūpinasi vyras.

Visai nenoriu skųstis, tai geriau patyliu. Turėčiau atsigauti po kelių dienų, o gal net šiandien tas oras padės!

Beje, jeigu prireiks dar dviejų chemoterapijų, turbūt teks perpilti kraują... Nes kaskart, po kiekvienos chemoterapijos organizmas sėda vis labiau ir labiau.

Ot namie vyras ligonį turi, niekad nebūčiau pagalvojusi, kad mums taip nutiks. Bet jau nedaug, jau labai nedaug liko pakentėti... Blogiausiu atveju dar ruduo ir viskas. Jau daug nuėjome. Kartu“, – apie savo kovą pasakojo I.Burlinskaitė Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Dariaus Kučio nuotr.

Savo vyrui Liudui Vaisietai ji negailėjo jautrių žodžius – būtent jis yra didžiausias joms ramstis šioje kovoje.

„Mintyse, nuo pat ligos pradžios, kai kas kirba viduje. Jau sakiau jums. Trumpai. Vienai pačiai sunku sutvarkyti šį reikalą, kai jėgų mažai. Liudas labai padeda. Užbaigsim kartu ir tikiu, kad ne tik pasveiksiu, bet ir padarysim daug gerų darbų dviese. Aš galvoju, kad šis iššūkis, ar net dovana (nežinau, kuris apibūdinimas būtų tikslesnis) padarys mūsų tolimesnį gyvenimą prasmingesniu, suteiks daugiau meilės ne tik vienas kitam...

Meilės reikia visiems. Ne tik tada, kai turi visas galimybes rinktis. Miegoti, kur tik užsinori: ar kaimo pirkelėj, ar prabangiam viešbutyje. Labai reikia šalia žmogaus, lygiai taip pat mylinčio tave, kai esi silpnas. Net jei miegoti teks jokeriu ligoninės lovoje“, – rašė Indrė.

I.Burlinskaitė-Vaisieta taip pat atsakė į ne kartą užduotą klausimą, ar nepavargsta visuomet būti stipri.

„Visokių būna dienų. Kartais ir paverkiu. Bet ne todėl, kad kažkaip viskas blogai. Ne. Tiesiog negaliu susitaikyti su tuo, kad neturiu jėgų. Kad pirštai tirpsta, neatsigaunu, svirduliuoju. Bet tai visiškai normalu. Pasvirduliuosiu, bet greičiau nugalėsiu.

Pažeidžiama. Jautri. Stipri. Tyli. Rami. Be noro. Su užsidegimu. Esu visokia. Kaip ir mūsų vasara – nenuspėjama“, – dalijosi Indrė.

Primename, kad liepos pabaigoje Indrė Burlinskaitė su sekėjais pasidalijo, kad chemoterapijas jai taikys tol, kol galutinai sunaikins auglį ir metastazes.

Auglio nykimą parodo PET tyrimas, kuris vėl planuojamas rugpjūčio pirmoje pusėje. Jį atlikus bus aiški dabartinė ligos situacija ir kiek dar chemoterapijos kursų gali reikėti.

Pirmas pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimas I.Burlinskaitei-Vaisietai buvo atliktas liepos pradžioje. Tyrimo rezultatai buvo išties džiuginantys. Juos portalui Žmonės.lt pakomentavo Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus.

Paprašytas pakomentuoti, ką parodė tyrimas I.Burlinskaitės-Vaisietos atveju, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus pasidžiaugė, kad rezultatai – gana geri.

„Jie rodo, kad liga labai puikiai reaguoja į gydymą ir atsitraukia. Matome, kad kai kuriose vietose iš viso nebestebima aktyvaus navikinio audinio, o ten, kur tos ligos buvo didesni kiekiai, aktyvumas yra labai sumažėjęs“, – su portalu Žmonės.lt džiugiomis naujienomis dalijosi gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas D.Vaitiekus.

Kalbėdamas apie tolesnius žingsnius, medikas patikino – I.Burlinskaitės-Vaisietos gydymo metodika nesikeis: „Pacientė yra gydoma chemoterapija, o kadangi pozitronų emisijos tomografijos tyrimo rezultatai rodo, kad ji veikia labai gerai ir navikas atsitraukia, tęsime tokį patį gydymą. Numatyta atlikti dar keletą chemoterapijos kursų. Po jų vėl kartosime šį tyrimą, o tada bus sprendžiama, kiek iš viso tų kursų gali reikėti.“

Apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / LNK nuotr.