Su vėžiu kovojanti Indrė Burlinskaitė įveikė 4 chemoterapijos kursą: „Tikiuosi, jis nudėtas“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta  / Asmeninio albumo nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-03 10:42
AA

Jau kurį laiką su vėžiu kovojanti sporto trenerė, socialinių tinklų žvaigždė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta įveikė ketvirtąjį chemoterapijos kursą. Šis gydymas bus taikomas, kol galutinai sunaikins auglį ir metastazes.

Dar liepos pabaigoje Indrė Burlinskaitė su sekėjais pasidalijo žinia, kad jai pradėtas taikyti ketvirtasis chemoterapijos kursas.

„O ši diena štai tokia. Su daug lašelinių ir miego. Prasidėjo 4 chemoterapijos kursas. Dažnai manęs klausiate, kiek kursų dar liko?

Chemoterapijas taikys, kol galutinai sunaikins auglį ir metastazes. Auglio nykimą parodo PET tyrimas, kuris vėl planuojamas rugpjūčio pirmoje pusėje.

Gydymas klostosi sėkmingai, tad šiame kelyje ilgai užsibūt neplanuoju. Tikiu, kad didelę dalį jo jau nuėjau“, – tuomet rašė I.Burlinskaitė.

Moteris pasidžiaugė savo vyro Liudo Vaisietos rūpesčiu ir begaline meile bei atsidavimu šiame sunkiame kelyje.

„Kaip visada, mane atvežė vyras. Visai gerai nusiteikusią ir visai geros savijautos. Kol aš miegu, jis skaito savo knygą ir mane prižiūri: tai vaistukų paduoda, tai vandenuko. Tai užkamšo, nes užeina: karšta ar šalta...“, – tęsė Indrė. ​

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadras

​ Rugpjūčio 2-ąją į Kauno klinikas grįžusi I.Burlinskaitė-Vaisieta atskleidė, kad tai – paskutinė ketvirto chemoterapijos kurso diena.

„Na ką, mes vėl ten, kur dažnai mus galima sutikti. Atvažiavome šiandien iš pat ankstyvo ryto su Liudu. Liudas išvažiavo šiek tiek reikalų susitvarkyti Kaune, o aš einu užbaigti savo ketvirtos chemoterapijos paskutinius lašiukus. Turėtų būti nedaug, bet, kiek žinau, pasikandžios“, – kalbėjo moteris.

Netrukus I.Burlinskaitė-Vaisieta patvirtino, kad ketvirtas chemoterapijos kursas baigtas. Anot Indrės, rugpjūčio pabaigoje jos laukia dar vienas pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimas, kurį atlikus bus aiški dabartinė ligos situacija ir kiek dar chemoterapijos kursų gali reikėti.

„Dabar ramiai sau lauksiu PET. Įdomu, kiek dar reikės man šitų dalykų saujom ir kibirais. Praėjo keturios chemoterapijos. Tikiuosi, jis (vėžys – red. past.) nudėtas. O jei ir ne, tada labai soon (greitai – red. past.)“, – instagrame rašė I.Burlinskaitė-Vaisieta. ​

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta baigė ketvirtą chemoterapijos kursą / Stopkadras

​ Kiek anksčiau Indrė pastebėjo, kad po kiekvieno gydymo kurso ir naudojamų vaistų organizmui vis sunkiau atsigauti, jai dažniau trūksta jėgų. „Tai tikiuosi, kad tų chemoterapijų bus kuo mažiau.“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Dariaus Kučio nuotr.

Primename, kad su kraujo vėžiu kovojančiai nuomonės formuotojai, sporto trenerei Indrei Burlinskaitei-Vaisietai liepos pradžioje buvo atliktas svarbus tyrimas, leidžiantis suprasti, kaip veikia jai taikomas gydymas. Tyrimo rezultatai buvo išties džiuginantys. Juos portalui Žmonės.lt pakomentavo Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus.

Paprašytas pakomentuoti, ką parodė tyrimas I.Burlinskaitės-Vaisietos atveju, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus pasidžiaugė, kad rezultatai – gana geri.

„Jie rodo, kad liga labai puikiai reaguoja į gydymą ir atsitraukia. Matome, kad kai kuriose vietose iš viso nebestebima aktyvaus navikinio audinio, o ten, kur tos ligos buvo didesni kiekiai, aktyvumas yra labai sumažėjęs“, – su portalu Žmonės.lt džiugiomis naujienomis dalijosi gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas D.Vaitiekus.

Kalbėdamas apie tolesnius žingsnius, medikas patikino – I.Burlinskaitės-Vaisietos gydymo metodika nesikeis: „Pacientė yra gydoma chemoterapija, o kadangi pozitronų emisijos tomografijos tyrimo rezultatai rodo, kad ji veikia labai gerai ir navikas atsitraukia, tęsime tokį patį gydymą. Numatyta atlikti dar keletą chemoterapijos kursų. Po jų vėl kartosime šį tyrimą, o tada bus sprendžiama, kiek iš viso tų kursų gali reikėti.“

Apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / LNK nuotr.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.