Johannos Budwig antivėžinė dieta
Linų sėmenų aliejus / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A
Vokiečių biochemikė Johanna Budwig gimė 1908-aisiais metais, o pasaulyje išgarsėjo savo neįprastais vėžio gydymo metodais. Teigiama, kad jos sukurtas mitybos planas padeda ne tik nuo onkologinių ligų, bet ir nuo diabeto, padidėjusio kraujo spaudimo, psoriazės, egzemos, spuogų, artrito, astmos, širdies ir kraujagyslių ligų.
Kur slypi antivėžinės dietos paslaptis?
Labai paprastuose produktuose, kuriuos jau nuo amžių amžinųjų vertino mūsų senoliai: tai varškė ir linų sėmenų aliejus. Kaip juos reikėtų vartoti?
Tam kad pasigamintumėte ne tik skanų, bet ir sveiką produktą jums reikia:
- Sumaišyti 3 valg. š. linų sėmenų aliejaus su 6 valg. š. ar daugiau liesos varškės. Viską sutrinkite elektriniu trintuvu iki vientisos masės. Aliejaus turi nesimatyti, jeigu jo nepavyksta išmaišyti, tuomet įdėkite šiek tiek daugiau varškės.
- Į gautą masę įmaišykite 1 arbat. š. trintų linų sėmenų, tačiau nepamirškite, kad susmulkinti sėmenys turi būti suvartoti per 20 minučių, kadangi vėliau jei apkarsta.
- Viską pagardinkite 1 arbat. š. medaus, o kiti ingredientai gali būti nesaldintos obuolių sultys, lazdynų, graikiniai riešutai, migdolai, anakardžiai, kedrinės pinijos, citrinų sultys, vanilė, šviežios uogos.
- Tiesa, kituose šaltiniuose aptinkama, kad pakanka linų sėmenų aliejų maišyti su varške, o optimalus šių dviejų produktų santykis – tai 2 valg. š. linų sėmenų aliejaus ir 100–150 g varškės. Taigi, skonio reikalas, ką pasirinkti.
Ką dar galima įtraukti į valgiaraštį?
- Steviją, medų, figas, datules, uogas, sultis. Visa tai turėtų pakeisti cukrų, tapti saldikliu.
- Prieskonines žoleles, įvairius riešutus, sėklas, kakavos sviestą.
- Arbatas (puodelis juodosios, žaliosios), verčiau atsisakyti kavos.
- Pilno grūdo produktus: duoną, makaronus ir t. t.
- Šalto spaudimo aliejų (alyvuogių, linų sėmenų ir pan.). Linų sėmenų aliejų patariama laikyti šaldytuve ir suvartoti per kelias savaites ar net dar greičiau. Skaitykite etiketes, kadangi šis aliejaus sensta ir genda kur kas greičiau nei kiti.
- Vandenį be priedų.
Kokio maisto reikėtų vengti?
Dr. Johanna Budwig teigia, kad tokio maisto yra išties nemažai:
- Atsisakykite sukietintų, perdirbtų, apdorotų, gyvūninės kilmės riebalų.
- Kiaulienos (dr. Johanna Budwig tikina, kad šioje mėsoje gausu toksinų, todėl vertėtų griežtai vengti dešrelių, kumpio ir kt.). Taip pat, pasak mokslininkės, nuodingų medžiagų gausu jūrų gėrybėse.
- Baltos duonos, įprastinių makaronų.
- Pieno produktų (tik varškė galima), ledų, baltojo cukraus, klevų sirupo, melasos.
- Greitai paruošiamų pusgaminių, sojų produktų (tinka tik fermentuoti).
Pažymima, kad chemikalai, pesticidai ir daugybė kitų cheminių medžiagų slepiasi kosmetikoje, namų priežiūros priemonėse, todėl rinkitės ekologiškas ir netoksiškas priemones.
Kuo iškirtinis linų sėmenų aliejus?
Iš linų sėmenų spaudžiamas liaudies ir tradicinėje medicinoje vartojamas sėmenų aliejus yra unikalios sudėties. Jame aptinkama iki 50 proc. omega-3 (linolo) ir apie 20 proc. omega-6 (linoleno) polinesočiųjų riebalų rūgščių, apie 20 proc. oleino (mononesočiosios) rūgšties ir tik apie 10 proc. palmitino ir stearino (sočiųjų) riebalų rūgščių. Linolo ir linoleno riebalų rūgštys yra labai svarbūs žmogaus organizme nesintetinami maisto komponentai, kurie yra būtini normaliai lipidų (ypač cholesterolio) apykaitai. Nuo to priklauso širdies ir kraujagyslių sistemos veikla. Linų sėmenų aliejus yra puiki profilaktinė ir gydomoji priemonė nuo aterosklerozės.
Mokslininkai tyrė, kaip skirtingas vėžio ląsteles veikia linų sėmenys, ir paaiškėjo, kad jie gali padėti sustabdyti vėžinių ląstelių augimą ir plitimą.
Linų sėmenyse, kurios naudojamos maistui pagardinti, yra iki 30 proc. gleivingų ir kitokių skaidulinių medžiagų, taip pat aptinkama 236 mg% kalcio, 622 mg% fosforo, 831 mg% kalio ir beveik visų mikroelementų. Taip pat randama beveik visų aminorūgščių, vitaminų C, E ir kitų. Sėmenyse esančios skaidulos skrandyje brinksta ir suteikia sotumo, todėl jas rekomenduojama vartoti kaip organizmą valantį ir dietinį produktą.
Dr. Johanna Budwig tikėjo, kad linų sėmenų aliejus gali sustabdyti vėžio plitimą. Kaip teigiama, cancerresearch.co.uk, mokslininkai tyrė, kaip skirtingas vėžio ląsteles (krūties, prostatos, žarnyno) veikia linų sėmenys, ir paaiškėjo, kad jie gali padėti sustabdyti vėžinių ląstelių augimą ir plitimą.
P. S. Tiesa, kai kurie tyrėjai ir specialistai šios dietos nevadina panacėja, tačiau tam tikrų produktų atsisakymas, pavyzdžiui, riebaus, sunkaus maisto, tikrai užkerta kelią prastai savijautai. Na, o nusprendusiems išbandyti tokį mitybos planą, rekomenduojame pasitarti su gydytoju, kadangi linų sėmenų aliejus tinka ne visiems, gali sukelti alergiją. Be to, ši dieta gali jums netikti dėl jūsų sveikatos būklės, todėl gydytojo konsultacija būtina.