Joosto Kleino skandalas „Eurovizijoje“ įsisiūbavo: Nyderlandai grasina imtis kraštutinių priemonių

Joostas Kleinas / Vida Press nuotr.
Joostas Kleinas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-07 09:57
AA

Nyderlandų dalyvavimą „Eurovizijos“ dainų konkurse administruojantis transliuotojas „AvrTros“ pareiškė, kad šalis gali imtis kraštutinių priemonių. Nors galutinis sprendimas nepriimtas, tebesipiktinama tuo, kad dėl užkulisiuose įvykusio incidento buvo diskvalifikuotas Nyderlandų atstovas konkurse Joostas Kleinas.

Ketvirtadienį Nyderlandų delegacija „Eurovizijoje“ išplatino naują pareiškimą dėl iš 2024-ųjų konkurso prieš pat finalą diskvalifikuoto šalies atstovo Joosto Kleino. Transliuotojas pagrasino, kad gali pasitraukti iš kitų metų „Eurovizijos“.

„Kol ‚AvroTros“ neįsitikins, kad bus atlikti struktūriniai pakeitimai, kurie leis vėl sutelkti dėmesį į atlikėjus ir jų siunčiamą muzikinę žinutę, mes ir toliau svarstysime dėl dalyvavimo „Eurovizijos“ dainų konkurse“, – rašoma ketvirtadienį paviešintame transliuotojo pareiškime.

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Sarah Louise Bennett/EBU nuotr.

„AvroTros“ mano, kad struktūrinėms problemoms spręsti reikalingas platesnis, išsamus ir tikrai nepriklausomas tyrimas.

Dar prieš incidentą transliuotojas skundėsi, kad atmosfera užkulisiuose ir žaliajame kambaryje yra nesaugi, per daug reikli, provokuojanti atlikėjus užimti politinę poziciją. Apie panašią problemą pranešė ir 2022-ųjų metų Nyderlandų dalyvė „S10“, atstovavusi šaliai su daina „De diepte“.

Anksčiau „AvroTros“ taip pat teigė, kad buvo susitarta, jog J.Kleino iš karto po pasirodymo nepersekios filmavimo kameros. Dėl to užkulisiuose kilo nesutarimų praėjus kelioms akimirkoms po Joosto antrojo pusfinalio pasirodymo, kai dainininką užkulisiuose ėmė sekioti „Eurovizijos“ komandos nariai, įskaitant operatorę.

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Corinne Cumming EBU nuotr.

Tarp jų įvyko konfliktas, tačiau šio incidento pasakojimų versijos skiriasi. Pirminiuose pranešimuose teigta, kad buvo fizinis kontaktas ir kad buvo sugadinta operatorės kamera, nors Nyderlandų delegacija tai neigė.

„Stengsimės pasidalyti tuo, kas įmanoma, ir kartu prašysime supratimo dėl to, kad ne viską galima (kol kas) paviešinti“, – teigė transliuotojas.

Kadangi bylą tebetiria Švedijos prokuratūra, transliuotojas atsisakė komentuoti konkrečias bylos detales.

„Galime pasakyti, kad remdamiesi tuo metu ir dabar turima informacija, vis dar manome, kad diskvalifikacija buvo nereikalinga ir neproporcinga“, – sakė transliuotojas.

Primename, kad likus kelioms valandoms iki didžiosios „Eurovizijos“ finalo, paaiškėjo Nyderlandų atstovo Joosto Kleino likimas. „Eurovizijos“ atstovai pranešė, kad jo scenoje neišvysime.

„Švedijos policija ištyrė vienos prodiuserių komandos narės skundą dėl incidento, kuris įvyko po jo pasirodymo ketvirtadienio vakarą vykusiame pusfinalyje. Nuspręsta, kad kol vyksta teisinis procesas, jam nederėtų toliau dalyvauti konkurse. Norėtume patikslinti, kad, priešingai nei teigiama kai kuriuose žiniasklaidos pranešimuose ir spėliojimuose socialiniuose tinkluose, šis incidentas nebuvo susijęs su jokiu kitu atlikėju ar delegacijos nariu.

Mes laikomės politikos dėl nederamo elgesio mūsų renginyje ir esame įsipareigoję užtikrinti saugią ir patikimą darbo aplinką visiems konkurso darbuotojams. Atsižvelgiant į tai, Joosto Kleino elgesys su komandos nariu laikomas pažeidžiančiu konkurso taisykles. 68-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso didžiajame finale dabar dalyvaus 25 dainos“, – buvo rašoma išplatintame organizatorių pranešime.

„AvroTros“ buvo įsiutusi ir teigė, kad EBU išpūtė situaciją.

„Incidentas įvyko po ketvirtadienio (antrojo pusfinalio – red. past.) pasirodymo. Nesilaikant aiškių susitarimų, Joostas buvo nufilmuotas, kai ką tik nulipęs nuo scenos turėjo skubėti į žaliąjį kambarį. Tuo metu Joostas kelis kartus pabrėžė, kad nenori būti filmuojamas. Į tai nebuvo atsižvelgta. Dėl to Joostas grėsmingai pajudėjo kameros link. Joostas nelietė jį filmavusios moters. Pranešus apie šį incidentą, EBU ir policija ėmėsi tyrimo.

Vakar ir šiandien daug konsultavomės su EBU ir pasiūlėme keletą sprendimų. Nepaisant to, EBU vis tiek nusprendė diskvalifikuoti Joostą Kleiną. AVROTROS mano, kad bausmė yra labai didelė ir neproporcinga. Mes pasisakome už geras manieras – tegul dėl to nekyla jokių abejonių – tačiau, mūsų nuomone, pašalinimas nėra proporcingas šiam incidentui.

Esame labai nusivylę ir nuliūdę dėl milijonų gerbėjų, kurie taip laukė šio vakaro. Tai, ką Joostas suteikė Nyderlandams ir Europai, neturėjo taip baigtis“, – skelbta Nyderlandų transliuotojo pranešime.

„Eurovizijos“ finalas Malmės arenoje (213 nuotr.)
+207
„Eurovzijos“ antrojo pusfinalio dalyviai (138 nuotr.)
+132