„Eurovizijos“ rengėjai pasisakė apie olando Joosto pašalinimą: „Viešumoje paskelbta ne visa tiesa“

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / „Scanpix“ nuotr.
Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-14 17:13
AA

Nors skandalingiausia istorijoje „Eurovizija“ jau praūžė, pasipiktinimas konkursu netyla iki šiol. Daugiausiai kontroversijų kelia smurtu apkaltinto Nyderlandų atstovo Joosto Kleino pašalinimas prieš pat finalą. Visgi „Eurovizijos“ organizatoriai viešai gina tokį savo sprendimą.

Kaip rašo BBC, J.Kleinas buvo pašalintas likus kelioms valandoms iki šeštadienį vykusio finalo po to, kai Švedijos policijai buvo pateiktas prodiuserių komandos narės pareiškimas dėl bauginimo.

Nyderlandų dainų konkurso „The Netherlands Songfestival“ organizatoriai šeštadienį pareiškė, kad „buvo šokiruoti tokio sprendimo“ ir pavadino jį „neproporcingu“.

Tačiau „Eurovizijos“ transliuotojų sąjunga (EBU) antradienį paskelbė pranešimą: „Kai kuriuose viešuose komentaruose ir socialiniuose tinkluose paskelbta įvykių versija neatitinka pareiškimų, kuriais su mumis ir Švedijos policija pasidalijo darbuotojai ir liudininkai.“

Pranešime toliau rašoma: „Joostas savo elgesiu akivaizdžiai pažeidė konkurso taisykles, kuriomis siekiama užtikrinti saugią darbo aplinką visiems darbuotojams ir užtikrinti, kad renginys būtų saugus.

„Nesiimame iš anksto vertinti teisinio proceso, tačiau, atsižvelgiant į įvykio aplinkybes ir į tai, kad policijos byla netrukus bus perduota prokurorui, Joostui nebūtų buvę galima dalyvauti didžiajame finale.“

Ji pridūrė, kad sprendimui pašalinti Joostą pritarė konkurso valdyba ir vienbalsiai pritarė EBU vykdomoji valdyba, „atlikusi išsamų vidaus tyrimą“.

„Mes laikomės nulinės tolerancijos nederamam elgesiui mūsų renginiuose politikos ir visuomet imsimės reikiamų veiksmų, kad pašalintume grasinimus darbuotojams, nesvarbu, kas juos keltų“, – baigiamas pareiškimas.