Kai užklumpa įtampa: 6 būdai, kaip greitai nusiraminti

Pavargusi moteris / Vida Press nuotr.
Pavargusi moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-06 13:29
AA

Kai užklumpa įtampa ar aplanko nerimas, pagalbos norisi čia ir dabar. Padidėjęs kraujospūdis, drebančios rankos ar labai negeras jausmas viduje – tai streso palydovai. Tad siūlome keletą būdų, kaip galima greitai nusiraminti. Daugumai jų pakaks kelių minučių.

1. Kvėpavimas viena šnerve

Tai Antikos laikus siekianti technika, kurią praktikuoja jogai, siekdami išvalyti užblokuotus energijos kanalus. Patogiai ir tiesiai atsisėskite. Uždenkite kairę nosies šnervę smiliumi ir viduriniuoju kairės rankos pirštais ir giliai įkvėpkite pro dešinę šnervę. Tuomet uždenkite dešinę šnervę ir iškvėpkite per kairę. Taip kvėpuoti patariama iki kelių minučių – tol, kol pajusite, kad kūną ir galvą užlieja ramybė.

Kvėpavimas viena šnerve / Vida Press nuotr.

2. Puodelis žalios arbatos

Žaliojoje arbatoje yra aminorūgšties L-tianino, kuri padeda sumažinti streso ir nerimo lygį. Skanus, sveikas ir paprastas būdas nusiraminti.

Kvėpavimas viena šnerve / Vida Press nuotr.

3. Atgalinis skaičiavimas

Skaičiavimas padeda atitraukti mintis nuo to, kas neramina ir kelia įtampą.

Skaičiavimas, kaip ir kvėpavimas, padeda sukoncentruoti dėmesį į vieną veiksmą ir atitraukti mintis nuo to, kas neramina ir kelia įtampą. Kad būtų šiek tiek sudėtingiau, skaičiuokite atbulomis: dešimt, devyni, aštuoni... Tiek, kiek reikia, kad pasijustumėte geriau.

4. Mėgstamos muzikos klausymas

Kiekvienas mūsų turi mėgstamą muzikos grupę ar stilių. Muzika gali nuraminti, pralinksminti, netgi gydyti. Tad jei tik turite galimybę, pasileiskite muzikos ar bent paklausykite per ausinuką.

Kvėpavimas viena šnerve / Vida Press nuotr.

5. Pozityvūs teiginiai

Sena gera praktika atsistoti prieš veidrodį ir šnabždėti ar tiesiog mintyse kartoti pozityvius dalykus gali paskatinti jūsų psichiką tuo patikėti. Tarkime, nerimaujate, kad kažkas nepavyks. Kartokite mintyse, kad nėra dėl ko nerimauti, viskas bus gerai, jūs susitvarkysite.

6. Karšta vonia

Turintiems 15–20 minučių, nusiraminti ir fiziškai atsipalaiduoti padės karšta vonia. Tai ritualas, mėgstamas beveik visų, vanduo atpalaiduoja raumenis, o protas pailsi. Užsidekite žvakę, įsipilkite vonios putų ar įlašinkite keletą lašelių eterinio aliejaus. Pamatysite, kaip pagerės.

Kvėpavimas viena šnerve / Vida Press nuotr.