Kaip kovoti su stresu ir atgauti vidinę ramybę
Balandžio 20-oji – tarptautinė kovos su triukšmu diena. Tačiau šia proga pakalbėkime ne apie išorinį, o apie vidinį triukšmą – jis pridaro daugiau žalos ir jį daug sunkiau suvaldyti. O reikia, jei norime atgauti dvasinę bei fizinę pusiausvyrą.
Išnaudokite stiprias emocijas
Jausdami stresą, baimę ar nerimą, dažnai jaučiate labai stiprias emocijas, neretai – nevaldomą pyktį. Tai galinga energija, ją reikia išnaudoti produktyviai.
Tikriausiai pastebėjote, kad jausdami stresą, baimę ar nerimą, dažnai jaučiate labai stiprias emocijas, neretai – nevaldomą pyktį. Tokie jausmai – galinga energija, ją reikia išnaudoti, tik – produktyviai.
Jei turite senų negražių lėkščių ir erdvę lauke, kur galite jas saugiai išdaužyti (o po to, žinoma, surinkti šukes), galite daužyti. Kartais tiek užtenka, kad išsiveržtų prisikaupusios emocijos ir palengvėtų širdyje.
Jei turite galimybę pabūti vieni miške ar girioje ir išsirėkti – rėkite. Rėkite tiek, kiek jaučiate, kad reikia. Nebijokite šių jausmų – paleiskite juos. Taip išlaisvinsite negatyvią energiją ir galėsite judėti pirmyn. Tiesa, miesto parkas ar miškelis, kuriame gali būti žmonių, netinka, nes galite labai juos išgąsdinti.
Jei du minėti variantai atkrenta – sportuokite. Tai labai geras būdas išsikrauti, o dar ir kūnas sutvirtės. Sportuojant gaminasi laimės hormonas serotoninas, pagerėja nuotaika ir todėl specialistai rekomenduoja sportą kaip priemonę nuo depresijos. Geriausia išsikrauti užsiimant aktyvesne veikla – bėgimu, aerobika, boksu ar kardiomankšta.
Prieš ir po treniruotės nepamirškite padaryti tempimo pratimų – tai ne tik padės išvengti traumų, bet ir labiau atsipalaiduoti, nes sulėtės kraujospūdis ir širdies ritmas. Visa tai padeda šalinti stresą ir jaustis ramesniems.
Nusišypsokite
Atliktas ne vienas mokslinis tyrimas apie tai, kokią įtaką mums daro linksmi vaizdeliai ar nuotraukos su įvairiais gyvūnėliais ar mažais vaikais. Ir visų tyrimų išvada buvo vienoda: jie pakelia nuotaiką, piverčia nusišypsoti net liūdniausią ar niūriausią žmogų.
Šiais laikais tokių vaizdelių rasti internete nesunku!
Pabūkite vieni
Jei darbo metu, namie ar kur kitur būnant tarp žmonių dėl kokių nors priežasčių apėmė didelis stresas ar nerimas, išeikite, kad ir penkioms minutėms, į lauką ir pabūkite vieni. Kai staiga užplūsta stiprios emocijos, tampa sunku jas nuslėpti, norisi nusiraminti, o tai padaryti geriausia pakvėpavus grynu oru, pasigėrėjus žaliuojančia gamta ar veidą kutenančiais saulės spinduliais.
Pabūsite vieni su savo mintimis, o galbūt apskritai apie nieką negalvosite, tik pasimėgausite akimirka – ir palengvės.
Pauostykite apelsino
Saldžiųjų apelsinų kvapas gali smarkiai sumažinti streso lygį ir pagerinti nuotaiką.
Tai bus netikėta – kad citrusiniai vaisiai turi stimuliuojančio ir energizuojančio poveikio, turbūt jau žinojote. Jie rekomenduojami norint žvaliai nusiteikti ir tinka tiek maisto, tiek kvepalų ar eterinių aliejų pavidalu. O ar žinojote, kad nuluptų saldžiųjų apelsinų (Citrus sinensis) kvapas gali smarkiai sumažinti streso lygį ir pagerinti nuotaiką? Ir tai įvyksta ne reguliariai uostant, o tiesiog iškart, skelbia mokslininkai.
Nulupkite apelsiną, kelis kartus giliai įkvėpkite to gardaus kvapo, o paskui ir suvalgykite – vitaminai tikrai nepakenks.
„4-7-8“ technika
Nervams nuraminti, vidinei pusiausvyrai atgauti labai tinka JAV gerai žinomo daktaro Andrew Weilo pasiūlyta kvėpavimo technika „4-7-8“.
Kaip ji veikia? Per keturias sekundes įkvėpkite oro per nosį, septynioms sekundėms sulaikykite kvėpavimą ir iškvėpkite orą pro burną per aštuonias sekundes.
Yra teigiančių, kad padarius kelias tokias kvėpavimo serijas, per minutę galima net užmigti. Tiesa, užmigti taip pavyksta labiau tiems, kurie ir šiaip neblogai miega. O kitiems pakaks, kad šis kvėpavimo būdas padės susikoncentruoti į taisyklingą jo atlikimą, užsimiršti ir nusiraminti.
Ir dar – atminkite seną gerą frazę: ir tai praeis...