Kaip mažiau galvoti apie pinigus? Tai visai nesudėtinga

Moteris ir finansai / Fotolia nuotr.
Moteris ir finansai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Finansinių klausimų sprendimas kelia stresą: sąskaitos, mokesčiai, pavedimai, nerimas dėl atlyginimo ir t. t. Išties dažnai norėtųsi kuo mažiau galvoti apie pinigus. Tai padaryti visai paprasta!

Mėnesio išbandymas

Taigi, mėnesį laiko bandykite gyventi taip, kad kuo mažiau reikėtų kontaktuoti su pinigais (pirkti, parduoti, graužtis, kad jų neturite ir pan.).

Pinigai kelia spaudimą: nuolat galvojame, kad reikia sumokėti, nusipirkti, parduoti, gauti daugiau pinigų... Šis siūlomas eksperimentas – ne siekis visiškai atsisakyti pinigų, o tik sumažinti santykį su jais. Jis greičiau parodo tai, kiek šiuolaikinis žmogus yra priklausomas nuo pinigų ir kaip dažnai su jais susiduria bei apie juos galvoja. Taigi, mėnesį laiko bandykite gyventi taip, kad kuo mažiau reikėtų kontaktuoti su pinigais (pirkti, parduoti, graužtis, kad jų neturite ir pan.).

Ką reikia padaryti?

Automatizuokite svarbius mokesčius. Gyvename tokiame amžiuje, kai nebereikia stovėti ilgoje eilėje, kad sumokėtumėte už komunalinius patarnavimus, internetą ir kitas kasdien naudojamas paslaugas. Tad visus savo mokesčius – nuo komunalinių paslaugų iki paskolos už butą – padarykite automatinius. Tai yra lengva ir labai naudinga. Taip kur kas mažiau galvosite apie pinigus.

Sukurkite sąrašą išlaidų, kurios negali būti automatizuotos. Taip, tokių paslaugų tikriausiai turime kiekvienas, tad sudarykite jų sąrašą ir pagalvokite, ką galima padaryti (galbūt sumokėti kelis mėnesius į priekį, kad ilgiau nereikėtų sukti galvos).

TAIP PAT SKAITYKITE: Neturtingų žmonių įpročiai: pasitikrinkite, ar jūs taip nesielgiate

Pora skaičiuoja išlaidas
Pora skaičiuoja išlaidas / Shutterstock nuotr.

Sukurkite specialią el. pašto paskyrą visoms savo sąskaitoms. Tiesiogiai nukreipkite visa įmanomas sąskaitas į naująją paštą. Tai padės sumažinti dėmesį pinigams ir visada žinosite, kad finansinė informacija vienoje vietoje – sumažės dingusių sąskaitų, išrašų kiekis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Atsibodo valgyti įprastai? Keisčiausi pasaulio restoranai jus nustebins

Popierines sąskaitas pakeiskite į elektronines. Nors gyvename kompiuterių amžiuje, popierinių sąskaitų vis dar yra. Tad jei tokių turite, pasikalbėkite su paslaugų tiekėjais, galbūt jie gali siųsti ir elektronines. Taip palengvinsite ir savo kasdienybę, ir saugosite gamtą.

Atsisakykite nereikalingų paslaugų. Esate užsisakę didžiulį televizijos paketą, bet televizorių žiūrite vos keletą kartų per savaitę? Gerai pagalvokite, aš tai nėra pinigų švaistymas? Galbūt užtektų mažesnio paketo, o gal jums išvis nereikia papildomos televizijos? Už internetą mokate kur kas brangiau nei jūsų pažįstami? Kodėl? Galbūt reikėtų pasiieškoti kito paslaugos tiekėjo? Esate kokio nors klubo narys ir mokate mėnesinį mokestį, nors lankotės vos keletą kartų per metus? Atsisakykite narystės. Šie sprendimai turės įtakos ne tik mėnesiui laiko, bet ir kur kas ilgesniam laikui.

Pirkite internetu. Kramtomoji guma, nauja rūšis saldainių, kuriuos būtinai norite paragauti, traškučiai, kurie visiškai nėra naudingi mūsų organizmui ir kiti produktai neretai atsiranda mūsų pirkinių krepšelyje. Įeiname į parduotuvę ir prisiperkame to, ko nereikia, nes akys mato daugybę dalykų, kurių mums „reikia“. Dabar net maisto prekes galima užsisakyti į namus net iš didžiųjų prekybos centrų. Išmėginkite tai – nusipirksite tik tai, ko reikia ir sutaupysite pinigų. Beje, tai turėtų tapti ne tik mėnesio išbandymu, bet ir įpročiu.

Rinkitės pramogas, kurioms nereikia pinigų. Pasistenkite neiti į tas vietas, kuriose reikia pinigų. Norite į renginį? Miestas siūlo daugybę nemokamų koncertų, parodų, spektaklių, susitikimų su garsiais žmonėmis, net pamokų... Ilsėdamiesi nuo pinigų, bandykite ieškoti nemokamų pramogų – atrasite daug įdomių dalykų. Ir svarbiausia – nepriimkite to kaip bausmės ar savęs apribojimo, o kaip galimybę tiesiog kitaip pažvelgti į pasaulį. Juk dažnas žino, koks yra jausmas norėti nueiti į renginį, bet negalėti už jį susimokėti. Paieškokite alternatyvų – jų yra! Tad visas dėmesys išties bus renginiui, o ne tam kaip už jį susimokėti.

Įsigykite viešojo transporto kortelę. Vairuojate? Kiek kartų per mėnesį pilate kurą? Tikriausiai ne vieną. O dar draudimas, remontas... Tai kainuoja krūvą pinigų ir dar laiko, mąstymo... Palikite mėnesiui savo automobilį, įsigykite viešojo transporto kortelę, pasipildykite ją mėnesiui – ir sukti galvos dėl pinigų ar kuro jums nereikės. Jums nebereikės galvoti, kaip sumokėti už mašinos stovėjimo vietą, sutaisyti gedimą ir pan. Būsite bent mėnesį laisvas nuo to.

Savanoriaukite. „Aišku, už darbą reikia mokėti“, – mąstote jūs. Tačiau dažnai geri dalykai negali būti nuperkami. Jei jau norite sumažinti pinigų įtaką jūsų gyvenimui, darykite tai teisingai – ne tik atsisakykite, bet dar ir duokite. Savanorystė – puikus būdas suprasti, kad ne viskas perkama pinigais. Jausmas, kai gali padėti kitam, neimdamas atlygio, viską atperka.

Būkite kūrybingas. Jei jei sugalvojote nuveikti ką nors šaunaus, pavyzdžiui, nuvykti prie jūros, iškart pradedate mąstyti, kiek pinigų tam prireiks. Nebūtina atsisakyti minties, bet pasistenkite veikti kūrybiškai: tranzuokite su draugais (sumažinsite kelionės išlaidas ir patirsite nuotykių), apsigyvenkite kempinge, o ne gražiam bute, maistą gaminkite patys, o neikite į restoranus. Pamatysite, išmoningų sprendimų tikrai atrasite, o smagiai praleistas laikas nebus prastesnis už tą, kurio metu išleistumėte krūvas pinigų.

Tikslas nėra visiškai atsisakyti pinigų – juk mums jų reikia, kad išgyventume. Siekis yra šiek tiek nuo jų atsikvėpti ir pradėti vertinti kitus dalykus.

Pratęskite sąrašą. Tikslas nėra visiškai atsisakyti pinigų – juk mums jų reikia, kad išgyventume. Siekis yra šiek tiek nuo jų atsikvėpti ir pradėti vertinti kitus dalykus. Todėl šį sąrašą galite pratęsti ir patys.

Po mėnesio laiko skirkite šiek tiek laiko, kad galėtumėte įvertinti, kaip pavyko išgyventi mėnesį laiko stengiantis kuo mažiau kontaktuoti su pinigais. Kuo ši patirtis buvo naudinga? Ką išmokote? Ką reikia spręsti, pakeisti ar ištaisyti? Paskaičiuokite, kiek sutaupėte. Apsvarstykite, kaip jūsų dėmesys ir požiūris pasikeitė per visą šį laiką? Galbūt jūs sužinojote, kad jums reikia pagalbos ar profesionalo patarimų, kurie praverstų tvarkant savo finansus? Galbūt supratote, kad jūsų poreikiai iki šiol buvo per dideli? Gal nusprendėte, kad per daug švaistėtės pinigais? Kiekvienas turi pasidaryti savo išvadas.

TAIP PAT SKAITYKITE: 4 priežastys, kodėl kiekvienas turėtų praleisti daugiau laiko vienumoje

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!