Stresas, depresija ir kasdienė didžiulė įtampa – daugelio šiuolaikinių žmonių palydovai. To išvengti padėtų viena valanda kasdien, skiriama tik sau, savo mintims surikiuoti ir geriau į save įsiklausyti. Štai 30 dienų planas, kurio laikydamiesi išmoksite rasti laiko tik sau.
Skirti laiką tik sau reiškia svajoti, žiūrėti į dangų ir nieko negalvoti, – tiesiog išvalyti savo mintis arba fantazuoti.
Susiformavusiems įpročiams pakeisti reikia nemažai laiko, tačiau diena iš dienos elgdamiesi taip pat, galime suformuoti naujus įpročius. Taigi, norite išsivaduoti iš streso pinklių? Pasiryžkite pokyčiams, kurių laikysitės vos vieną mėnesį ir stebėsite savo savijautą. Šie pokyčiai jums padės atrasti net valandą laisvo laiko kasdien, kurį, pažadėkite, išnaudosite tik sau – ne feisbukui, ne kino filmui, bet tik sau. O tai reiškia – svajoti, žiūrėti į dangų ir nieko negalvoti, tiesiog išvalyti savo mintis arba fantazuoti. Iš pradžių tai atrodys sunku ir neįgyvendinama, bet – pamatysite – tikrai verta! Taigi, kas atima jūsų laiką ir kaip jį susigrąžinti?
1. Kelkitės anksčiau. Bent 10 min., o gal pusvalandžiu... Daugelis žmonių vakare užsiima veikla, kuri užima laiką, tačiau yra visiškai nenaudinga, pavyzdžiui, drybsojimas priešais televizorių jau norint miego. Vakaro laikas dažniausiai yra visiškai neproduktyvus, o nuėję anksčiau miegoti ir ryte anksčiau atsikėlę, nuveiktumėte kur kas daugiau ir tokiu būdu sutaupytumėte brangaus laiko.
2. Mažiau žiūrėkite televizorių, ypač laidas, kurios kelia stresą. Tokios dažniausiai yra žinių laidos, o ne vienas peržiūri net kelių kanalų rodomas žinias. Paprastai per jas pamatysite vos vieną kitą svarbų reportažą, visa kita tik sukelia neigiamų minčių, kurios vėliau sunkiai paleidžia ir verčia galvoti apie tai, koks blogas yra pasaulis. Bent vieną mėnesį pasistenkite televizoriui skirti ne daugiau nei po valandą kasdien. Pamatysite, kiek laisvo laiko atrasite.
TAIP PAT SKAITYKITE: 15 paprastų būdų, kurie padės save motyvuoti
3. Mažiau lindėkite internete. Tą pačią 30 dienų taisyklę pritaikykite ir internetui. Naujosios technologijos atima nemažai laiko, tad svarbu jas valdyti patiems. Priešingu atveju – jos valdo mus.
4. Nesiblaškykite vienu metu atlikdami kelis darbus. Vadinamasis „multitaskingas“, gydytojų nuomone, ne tik bereikalingai blaško dėmesį, bet ir eikvoja mūsų smegenų energijos atsargas. Juk jei vienu metu atliekate kokią nors užduotį, bet kartu dar pasitikrinate ir elektroninį paštą, atsakote į žinutes ir į skambučius, gerokai išsiblaškote ir grįžti prie pagrindinio darbo kaskart būna vis sunkiau, nes reikia daugiau pastangų susikaupti. Galiausiai tam sugaištate kur kas daugiau laiko, nei vienu metu dirbdami tik vieną darbą.
5. Anksčiau išeikite iš darbo. Dabar jau daugelis darbdavių pripažįsta, kad gerai dirba ne tie darbuotojai, kurie pareigingai atsėdi visas darbo valandas, bet tie, kurie moka planuoti savo laiką. Jie mažiau pervargsta ir netgi daugiau padaro. Taigi, jei jūsų darbas leidžia, išeikite bent 15 minučių anksčiau nei paprastai. O sutaupytas minutes skirkite sau, pavyzdžiui, ramiai pėsčiomis pareiti namo ar paeiti tam tikrą kelio atkarpą. Tai padeda pailsėti ir išsivėdinti galvą.
6. Ilgiau pietaukite. Neretai galima girdėti, kaip moterys kalbasi tarpusavyje: „Bėgam papietauti“, „Tik papietaujam ir lekiam atgal prie darbų“. Toks mąstymas – didelė klaida ir, beje, iliuzija, kad trumpiau pietavę greičiau atliksite paliktus darbus. Yra priešingai! Pietaukite ilgai ir atsipalaidavę, geriausia – palikę telefoną darbe, kad niekas negadintų jums apetito ir neblaškytų. Po tokių ramių pietų į darbus daug lengviau įsitraukti, be to, ir smegenys bus pailsėjusios, tad darbus atliksite produktyviau.
TAIP PAT SKAITYKITE: Norite geresnio gyvenimo? Dėkokite ir jauskitės už viską dėkingi!
7. Nedirbkite po darbo! Bent jau 30 suplanuotų dienų. Vakare atliekamas darbas būna ne toks produktyvus, be to, jam sugaištama kur kas daugiau laiko, o vėliau pakankamai nepailsima. Tai kelia nereikalingą stresą ir įtampą.
Kuo mažiau nusprendžiate vartoti, tuo rečiau lankotės parduotuvėse, taigi ir mažiau laiko tam sugaištate.
8. Mažiau vartokite! Kuo šis patarimas susijęs su laisvu laiku? Kuo mažiau nusprendžiate vartoti, tuo rečiau lankotės parduotuvėse, taigi ir mažiau laiko tam sugaištate. Nuspręskite bent mėnesį nesilankyti drabužių parduotuvėse, o maisto apsipirkti eikite į mažą vietinę parduotuvėlę, o ne į didelį prekybos centrą.
9. Mažiau tvarkykitės! Dažna moteris vos ne kasdien ką nors pavalo, paplauna, pasiurbia. Tai atima labai daug laiko ir kelia nemažą stresą. Geriau kartą per savaitę iš esmės susitvarkykite, o likusias dienas tiesiog nekreipkite dėmesio į įsivaizduojamas dulkes. Jos niekur nedings – mokykitės žiūrėti filosofiškai.
10. Skirkite laiko tik sau. Visi išvardyti punktai padės jums sutaupyti daug laiko. Išties net daugiau nei valandą per dieną. Išnaudokite ją tik sau: medituokite svajokite, atsipalaiduokite – tiesiog nieko neveikite, neplanuokite, neorganizuokite. Mėgaukitės laisva valandėle. Tai padės jums ramiau reaguoti į nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes, geriau dorotis su stresu ir, žinoma, būti laimingesnei. Išdrįskite pabandyti!
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!