Karališkųjų laidotuvių stilius: K.Middleton pagerbė velionę Elizabeth II ypatinga detale

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elizabeth II / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elizabeth II / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-09-19 16:46
AA

Pirmadienį, rugsėjo 19-ąją, pasaulis stebi Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II laidotuves. Akivaizdu, kad net ir tokiai progai galioja griežtos aprangos etiketo taisyklės. Apžvelkime karališkosioms laidotuvėms reikalingą garderobo etiketą ir karališkosios šeimos vilkimus drabužius.

Vestminsterio abatijoje vykstančiose iškilmėse dalyvauja karališkieji asmenys, šeimos nariai, valstybių vadovai, vyriausybės atstovai ir, žinoma, karalius Charlsesas III, rašoma „Elle“.

Kokių garderobo taisyklių turėtų laikytis svečiai, gedėdami Jos Didenybės, ir ką jie šiandien, palydėdami karalienę, dėvi?

Koks yra Elžbietos II laidotuvių aprangos kodas?

Nenuostabu, kad, kaip ir daugumos laidotuvių atveju, valstybinių laidotuvių aprangos kodas taip pat yra visiškai juodas, teigia britų visuomenės ir šiuolaikinių manierų kronikininkas „Debrett's“. Moterys turi vilkėti juodas sukneles iki kelių arba paltus, juodas skrybėles, taip pat gali dėvėti veidą dengiančius šydus.

Naujoji Velso princesė Catherine vilkėjo juodą suknelę su paltu, plačiabrylę juodą skrybėlę ir šydą, o aprangą užbaigė perlų vėriniu ir auskarais.

Velso princesė Catherine su vaikais – princu George'u ir princese Charlotte / Vida Press nuotr.

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle taip pat pasirinko plačiakraštę juodą skrybėlę, kuri derėjo prie jos santūrios pelerinos suknelės.

Meghan Markle / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Karalienė konsortė Camilla vilkėjo juodą suknelę su gėlėta skrybėle ir šydu bei pasipuošė deimantine sege.

Karalienė konsortė Camilla / „Scanpix“/AP nuotr.

Camilla, K.Middleton ir M.Markle anksčiau jau dalyvavo keliose viešose išvykose, susijusiose su karalienės mirties procesu, kur visos vilkėjo juodus drabužius, įskaitant skrybėles bei juodas pėdkelnes.

K.Middleton pagerbė mirusią karalienę Elžbietą II dėvėdama Jos Didenybės jai padovanotą deimanto ir perlų lapo formos segę. M.Markle taip pat parodė pagarbą pasipuošusi karalienės jai dovanotais perlų auskarais.

Princas Williamas ir Kate Middleton / „Scanpix“ nuotr.

Vyrai, kurie nėra karališkosios šeimos nariai, turi dėvėti specialius juodus kostiumus, skirtus oficialiems renginiams (angl. morning suit), su medaliais, jei turi karinės patirties.

Griežtesnės taisyklės taikomos dirbantiems karališkosios šeimos nariams, kurie privalo dėvėti karinę uniformą nepriklausomai nuo to, ar yra vyrai, ar moterys. Pavyzdžiui, princesė Anne per savo mirusios motinos laidotuves vilkėjo Karališkojo karinio jūrų laivyno paradinę uniformą.

Karalienės Elizabeth II laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.

Trečiadienį, rugsėjo 14 d., per gedulingą procesiją, kuria karalienės karstas buvo nešamas į Vestminsterio salę, karalius Karolis III vilkėjo paradinę uniformą su feldmaršalo laipsniu, nešė feldmaršalo lazdą, o prie jo atlapo buvo prisegti ordinas „Už nuopelnus“ bei Keliaraiščio ordinas ir žvaigždė. Tokiomis pačiomis regalijomis jis apsirengęs ir šiandien per valstybines savo motinos laidotuves.

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Naujasis Velso princas Williamas vilkėjo Karališkųjų oro pajėgų uniformą Nr. 1 – tą pačią karinę uniformą, kurią dėvėjo, kai karalienės karstas buvo gabenamas ginklų vežime. Princas Harry yra atsisakęs karališkųjų pareigų, tad jam nebuvo suteikta galimybė per karalienės laidotuves dėvėti karinę uniformą. Vietoj jos jis dėvėjo tradicinį juodą švarką su medaliais.

Princai Williamas ir Harry / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pastarąją savaitę buvo diskutuojama, ar princas Harry vilkės karinę uniformą. Anksčiau karalienės anūkui buvo pasakyta, kad jam nebus leista jos dėvėti šeštadienio vakarą vykusiame budėjime su pusbroliais prie karalienės karsto, nes jis nebėra dirbantis karališkosios šeimos narys, nors dešimtmetį tarnavo kariuomenėje.

Vis dėlto Bakingemo rūmai padarė išimtį ir suteikė specialų leidimą princui Harry ir Jorko hercogui kaip atiduodant „paskutinį pagarbos ženklą“ karalienei.

Karališkosios šeimos nariai per karalienės Elžbietos II laidotuves (20 nuotr.)
+14

Ką vilkėjo ne karališkieji svečiai?

Pagal tradicinius laidotuvių aprangos kodus, Jos Didenybės laidotuvių svečiai, kurie nėra karališkosios šeimos nariai, turi vilkėti tik juodos spalvos drabužius.

Vieni pirmųjų į Vestminsterio abatiją atvykusių ne karališkosios šeimos svečių buvo Velso princesės tėvai Michaelas ir Carole Middletonai. M.Middletonas vilkėjo juodą švarką ir kaklaraištį, o Carole dėvėjo juodą suknelę ir plunksninę skrybėlę.

Michaelas ir Carole Middletonai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Netrukus po Middletonų atvyko JAV prezidentas Joe Bidenas su žmona Jill Biden. Prezidentas nusprendė atsisakyti tradicinės britiškos aprangos ir vietoje to pasirinko klasikinį juodą kostiumą, o Jill Biden vilkėjo juodą sijono kostiumą.

Jill ir Joe Bidenai / „Scanpix“/SWNS nuotr.

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82