Karalius Charlesas III puošiasi vieninteliu aksesuaru: žiedas ant mažojo piršto – ypatingas

Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Akyliausi britų karališkosios šeimos gerbėjai pastebėjo, kad karalius Charlesas III puošiasi vienu vieninteliu papuošalu. Ant monarcho mažojo piršto nuo pat XX a. 8-ojo dešimtmečio spindi tas pats žiedas.

Kuo ypatingas vienintelis karaliaus aksesuaras? Prieš žiedą perimant Charlesui, jį mūvėjo jo dėdė, Vindzoro hercogas princas Edvardas, kuris buvo Velso princas iki pat tada, kai įžengė į sostą. Šiam istoriniam papuošalui – net 175 metai, rašo itv.com.

Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, šių papuošalų, vadinamų antspaudiniais žiedais, tradicija – dar senesnė ir greičiausiai siekia net Senojo Testamento laikus. Dar kitaip žinomas kaip Džentelmenų žiedas, toks aksesuaras dėvimas ant mažojo piršto, o jame dažniausiai vaizduojamas šeimos ar giminės herbas, kartais monograma – šie ženklai simbolizuoja žmogaus kilmę ar socialinį statusą.

Jo Didenybės žiedo antspaude, plačiame auksiniame apskritime pavaizduotas oficialus Velso princo herbas – šis titulas Charlesui III priklausė daugiau nei 64 metus. Žiedą karalius mūvi nuo pat XX amžiaus 8-ojo dešimtmečio vidurio. Beje, juo puošėsi ir per vestuves su Camilla Parker Bowles 2005-aisiais.

Princo Charleso ir Camillos Parker Bowles vestuvės 2005 m. / „Scanpix“ nuotr.

Ankstesniais laikais antspaudinius žiedus tradiciškai dėvėdavo vyrai, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais ši tradicija po truputį keičiasi. Velso princesė Diana taip pat puošėsi panašiu žiedu 1988-aisiais. Tai dabar daro ir Velso princas Williamas bei princesė Catherine su vaikais.

Koks bus žiedo likimas po to, kai Charlesas tapo karaliumi? Portalas itv.com rašo, jog greičiausiai aksesuaras ir toliau puoš monarcho pirštą – nors Charlesas ir gimė būti karaliumi, tai jam yra tarsi priminimas apie Velso princo pareigas, kurias jis ėjo daugiau nei šešis dešimtmečius. Karalius į sostą atėjo apie Velsą ir jo istoriją žinodamas daugiau nei bet kuris kitas monarchas nuo pat Henriko VII iš Pembrokeširo.

Žmonės.lt primena, kad Jungtinės Karalystės Sosto paveldėjimo taryba rugsėjo 10 d. per istorinę ceremoniją oficialiai paskelbė Charlesą III, vyriausiąjį velionės monarchės Elizabeth II sūnų, naujuoju karaliumi. Jo žmonai Camillai atiteko karalienės konsortės titulas.

73 metų Charlesas III oficialiai davė priesaiką kaip naujasis karalius, pareiškęs, jog „puikiai suvokia suvereno pareigas ir didžiulę atsakomybę“.

Tiesa, naujas karališkasis titulas atiteko ne tik Charlesui III. Mirus karalienei Elizabeth II, o Charlesui (ankstesniam Velso princui) tapus karaliumi, princas Williamas tapo Velso princu, o jo žmona Catherine Velso princese.

Velso princas ir princesė lankosi Sandringame (13 nuotr.)
+7
Karolis III oficialiai paskelbtas Jungtinės Karalystės karaliumi (61 nuotr.)
+55
Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla lankėsi Velse (12 nuotr.)
+6
Skaitykite daugiau