Kiniška dieta: kilogramai krinta be badavimo

Žalias maistas / Fotolia nuotr.
Žalias maistas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Norite jaustis lengviau? Ne badaukite, bet keiskite požiūrį į mitybą ir gyvenimo būdą.

Tradicinė kinų medicina aiškina, kad pavasaris yra toks metas, kai galime išvalyti organizmą ir sudeginti riebalus. Nors rytų medicinos žinovai nepalaiko vakarietiškų standartų sulieknėti iki mažiausio dydžio, tačiau mano, jog atsikratyti per žiemą susikaupusių papildomų kilogramų verta. Vien dėl kūno atsinaujinimo ir energijos pojūčio. Kaip tą padaryti?

Mikroflora

Jeigu žiemą maitinotės ne itin sveikai, greičiausiai jūsų mikroflora gali būti pažeista. Kai kurie tyrimai neseniai tikino, jog mūsų lieknumas ir gera savijauta yra tiesiogiai susiję su bakteriniu balansu žarnyne.

Eksperimente, kuriame dalyvavo skirtingų svorių žiurkės – vienos lieknos, kitos storesnės, atskleidžiama, kaip mikroflora veikia kūno svorį. Kai tik iš lieknųjų buvo perimti žarnyno mikrofloros pavyzdžiai ir persodinti storesnėms, pastarosios kaipmat ėmė lieknėti. Todėl buvo padaryta išvada, kad bakterijos, kurios gyvena žarnyne, veikia mūsų medžiagų apykaitą ir kūno formas.

Kaip galime pasirūpinti savo mikroflora?

  • Valgykite daržoves, kuriose yra daug ląstelienos – tai naudinga ir mums, ir mūsų žarnyno bakterijoms. Dėl ląstelienos gerosios bakterijos puikiai dauginasi, taip gaudamos galimybę įveikti ligas platinančius mikroorganizmus. Kinų medicina pataria pavasarį pirmenybę teikti žaliesiems augalams: brokoliniams ir briuseliniams kopūstams, šparagams, pupelėms, gražgarstėms, įvairioms salotoms. Daržoves galite valgyti ne tik žalias, bet apdorotas – troškintas, virtas, apkeptas. Racione taip pat turėtų būti rudųjų ryžių, grikių – tai puikūs ląstelienos ir naudingųjų mikroelementų šaltiniai. Stenkitės valgyti mažiau mėsos ir rinktis neriebias rūšis: vištienos krūtinėlę, triušieną, jautieną, kalakutieną.
Kepti brokoliai
Kepti brokoliai / Tinklaraščio g-blogas.lt nuotr.
  • Venkite konservantų – taip palaikysite žarnyno sveikatą. Konservantai, kurių gausu skirtingose greitojo maisto rūšyse, saldžiuose gėrimuose ir pusfabrikačiuose naikina gerąsias bakterijas, dėl to nukenčia mūsų savijauta, virškinimas ir žarnynas.
  • Atpalaiduokite diafragmą: nuo jos priklauso ir mūsų virškinimo ypatumai, ir medžiagų apykaita. Jeigu diafragma įsitempusi, tuomet prastėja žarnyno kraujotaka ir mikroflora. Dažniausiai dėl įsitempimo galime kaltinti tiek emocinius potyrius, stresą, tiek įvairius fizinius krūvius. Emocijas ir stresą galime valdyti, tačiau sportuoti būtina ir naudinga. Ką galime padaryti? Atlikti įvairius pratimus, kurie naudingi diafragmai – tam tinka ir kvėpavimo pratimai, joga, cigūnas. Per dieną praktikuokite 15 minučių.

Režimo svarba

Papildomą svorį nulemia, beje, ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams, dirbtinis apšvietimas. Genetiškai esame užprogramuoti, kad ilgos ir šviesios dienos reiškia atėjusį šiltąjį sezoną, todėl reikia valgyti daugiau ir taip pasiruošti žiemai. Tačiau kadangi elektra dabar nėra stebuklas, šviesa mėgaujamės kone visą parą, o tai stimuliuoja norą valgyti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo pakeisti įprastą druską?

Nuolatinė šviesa išmuša iš vėžių ir hormonų veiklą, stiprina polinkį į nutukimą, todėl režimas gali padėti viską sustatyti į savo vėžes:

  • Išmokite eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu: jausitės laimingesni, energingesni, susireguliuos hormonų veikla.
  • Atkreipkite dėmesį į apšvietimą savo namuose: kad vakare būtų lengviau užmigti, rinkitės pritemdytas šviesas. O ryte labai padės storos užuolaidos – taip išvengsite iš lauko sklindančios tiek dirbtinės, tiek natūralios šviesos.
  • Pamirškite technologijas. Įvairūs išmanieji įrenginiai trikdo miegą, žydra šviesa sendina odą, o ir jaučiamės dirglūs, pavargę ir susierzinę. Jeigu norite kokios nors informacijos, verčiau jau rinkitės knygas – taip naudingiau ir sveikatai, ir jūsų smegenų veiklai. Ir, kaip supratote, lieknai figūrai.