Laimingi namai pagal fengšui

Fengšui taisyklės namams / Fotolia nuotr.
Fengšui taisyklės namams / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-26 19:00
AA

Sakoma, kad laimė yra vidinė būsena, kuri neturėtų priklausyti nuo aplinkybių. Tačiau kodėl būdami vienose vietose jaučiamės puikiai, o iš kitų norime kuo greičiau pabėgti? Pagal fengšui, namai yra ta vieta, kur gyvena mūsų laimė. Tinkamai sutvarkytuose namuose įgauname stiprybės, kuri padeda ir kitose gyvenimo srityse.

Senieji fengšui meistrai žmogaus būstą vertino kaip kūrinį, kuris turi darniai pritapti prie jį supančios aplinkos. Antraip nepalankios jėgos, veikiančios namus iš išorės, neišvengiamai sujauks ir namų vidaus harmoniją. Kinai svarbiu dalyku laikė tai, kaip sklypas, pastatas, langai ir durys, net ir baldai kambariuose išdėstyti pagal keturias pasaulio šalis, kaip namuose sąveikauja penki pirminiai elementai (medis, ugnis, žemė, metalas ir vanduo), ir kokiomis sąlygomis namuose teka gyvybinės energijos srautai.

Namai išduoda šeimininką

Senieji fengšui mokymai patvirtina, kad namai ir juose vyraujanti atmosfera atspindi juose gyvenančių žmonių esmę. Ir atvirkščiai – žmogus savo namus sukuria pagal tai, koks yra jo vidus, taigi žmogų galime pažinti apsilankę jo namuose.

Jei norime būti sveiki ir laimingi, būtina, kad supanti aplinka atspindėtų nepakartojamą mūsų sielų grožį. Jei tokios sielos nesame, galime pasistengti ir gražindami, tvarkydami namus, keisti ir savo vidų.

Švarinimasis / „Fotolia“ nuotr.

Ir be fengšui mokymo akivaizdu, jog apleisti, nešvarūs namai rodo, kad juose gyvena netvarkingi žmonės, kurie savo šeimininkams lemia prastą ateitį, negali jų apdovanoti laime. Tad pagražinę tokius namus, juos rūpestingai išvalę, sutvarkę, papuošę, galime tikėtis, kad ir juose gyvenančio žmogaus viduje atsiras prošvaistė, jis taps sąmoningesnis, turės daugiau idėjų ir pakeis savo likimą į geresnį.

Švarinimasis / „Fotolia“ nuotr.

Kita vertus, ne taip viskas ir paprasta, nes visa yra energija, o pagal fizikos dėsnius visatoje vyksta nuolatiniai energijos mainai. Jeigu jie tinkami, jaučiamės gerai, o jei idealūs – patiriame laimę. Kai namų ir mūsų energija nesutampa, jaučiame didelį diskomfortą, tokiu atveju namai tampa tik ta vieta, į kurią grįžtame pernakvoti – gyventi joje darosi sunku, nemiela. Pasitikrinkite, ar namai – jūsų laimės šaltinis. Jei grįžę namo po darbo, vos peržengę slenkstį pasijuntate lengviau, vadinasi, namų energija padeda jums tapti laimingiems, palaiko jus.

Kad namų energija pozityviai veiktų, pirmiausia ji pati turi būti subalansuota. Tai reiškia, kad in ir jan (vyriško ir moteriško, šviesaus ir tamsaus, ramaus ir aktyvaus) prado joje turėtų būti panašiai. Kambarys kambariui nelygu, nes svetainės atmosfera tikriausiai skirsis nuo miegamojo, tačiau bendra namų energija turi būti harmoninga, kad juose jaustumėtės komfortiškai.

Kaip subalansuoti namų energiją

  • Jan energijai atstovauja visa, kas ryšku, aktyvu, o in – kas švelnu, ramu, lėta, tamsu. Pavyzdžiui, miegamajame galbūt ir norėtųsi daugiau in energijos, kad galėtumėte atsipalaiduoti, nusiraminti, greičiau užmigti, taigi švelnių melsvų, žalių spalvų. Tačiau šis kambarys ir jūsų intymių akimirkų vieta, taigi be jan elemento neišsiversite, todėl reikėtų ir raudonų, geltonų spalvų elementų, aštresnių formų.
  • Nuotraukos, kuriose įamžinti visi šeimos nariai, yra neįkainojamos vertės. Nepaprastai galingas įrankis, galintis pritraukti į namus vienybės ir klestėjimo energiją. Tokias nuotraukas tinka įkurdinti kambaryje, kuriame mėgsta susiburti visa šeima, arba ten, kur daug laiko praleidžia šeimos nariai dirbdami ar ilsėdamiesi.
  • Norėdami, kad visi šeimos nariai būtų sveiki, kokioje nors matomoje vietoje arba prie šeimos narių nuotraukų pakabinkite Saulės atvaizdą.
  • Jei jūsų namuose viešpatauja gera energija, negalvokite, kad tai amžina. Viskas gyvenime keičiasi, o energija turi laisvai tekėti. Juk ir stovintis vanduo sugenda. Todėl neatnaujinamuose namuose energija sustoja. Energijos tėkmę paskatina salone nuolat akį džiuginančios šviežios gėlės, vazos, kuriose nuolat papildoma vaisių, saldumynų, naujos šeimos nuotraukos ar perstatomi baldai. Vonios kambario energiją priversite tekėti įsigydami malonų namų kvapą, įsigydami naujų rankšluosčių. Miegamąjį atnaujinsite pakeitę patalynę, lovatiesę, kilimėlius prie lovos.