Lietus išmaudė „Bliuzo naktis“: festivalio žvaigždei Earlui Thomui teko keisti koncerto laiką

„Bliuzo naktyse“ – Earlas Thomas ir lietaus išprausti festivalio dalyviai / Aušros Dargytės nuotr.
„Bliuzo naktyse“ – Earlas Thomas ir lietaus išprausti festivalio dalyviai / Aušros Dargytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-07-03 00:30
AA

Po ilgos penktadienio nakties, šeštadienio vėlyvo vakaro šėliones Varniuose kiek apkartino lietus ir įsismarkavęs vėjas. Antrojoje „Bliuzo naktyje“ vasarotojams linksmintis buvo paruoštos dvi scenos, tačiau Earlo Thomo ir Such'a'Trip pasirodymus atidėti vėlesniam laikui privertė lietus ir žaibai.

Hipiška atmosfera ir gera nuotaika Varniuose tvyrojo iki pat šeštadienio vakaro. O kaip kitaip, jei 24-us metus iš eilės čia skamba minią melomanų sutraukiantis festivalis „Bliuzo naktys“.

Penktadienį prasidėjęs festivalis tučtuojau įgavo pagreitį – atrodo, šeštadienį jau visi buvo pamiršę, kad savaitgalis tuoj baigsis.

Tiesa, antroji „Bliuzo naktų“ diena buvo kiek kitokia nei festivalininkams įprasta.

Šeštadienį muzikantai čia lipo į dvi scenas, o ne vieną, kaip pirmąją festivalio dieną.

Dvi scenos „Bliuzo naktyse“ įrengtos pirmą kartą – Daugiau nei 10 metų senutėje Pašiūrėje festivalio koncertai nevyko, tačiau šįmet ji vėl prikelta gyvenimui.

„Bliuzo naktų 2016“ šeštadienio vakaras / Aušros Dargytės nuotr.

„Man labai džiugu, kad šiemet atgims ir Pašiūrės scena. Taip sakant, vėl nauja pradžia. Pirmą kartą „Bliuzo naktų“ istorijoje veiks dvi scenos“, – dar prieš festivalio pradžią džiaugėsi jo rengėjas Algirdas Barniškis-Blėka.

Dar viena scena džiaugėsi, panašu, ir visi kiti. Juk muzika Pašiūrės scenoje skambėjo nuo pat ryto... Festivalininkai jau 10 valandą ryte turėjo progos išgirsti lietuvius muzikantus „Sirupą“, taigi kėlėsi žvalūs.

Vėliau gera nuotaika rūpinosi „Arklio galia“. Pašiūrės scenoje taip pat dainavo ir „Abudu“, „Jama & W“ bei „Wolfsome“, čia į klausytojus kreipėsi ir svečiai iš užsienio – latviai „Laime Pilniga“ ir britė Charlotte Carpenter.

„Bliuzo naktų 2016“ šeštadienio vakaras / Aušros Dargytės nuotr.

Vakarop veiksmas vėl persikėlė į pagrindinę sceną. Festivalininkams atgavus jėgas po vakarykščių šokių, pasilinksminti iš naujo „Bliuzo naktų“ lankytojus turėjo kviesti „Jutas & Bukartas Shot Band“, „Kontrabanda“, Kid Colling, „Coolmans Report“, Earlas Thomas.

Pasiklausyti šių muzikantų prie scenos rinkosi gausi minia: juk tai – paskutinė „bliuzo“ naktis šįmet.

Tačiau festivalio dalyviai turėjo kiek palaukti jų pasirodymo, nes dėl įsismarkavusio vėjo ir lietaus teko pavėlinti du koncertus. Subjurus orui festivalininkai bėgo į palapines.

Festivalyje yra buvę metų, kai audra įsisiautėjo taip, kad teko gaudyti skraidančias kėdes. Turėdami tokios patirties „Bliuzo naktų“ organizatoriai skubinosi apsaugoti festivalio aktyviąją zoną, įspėti žmones apie artėjančią stichiją, sandarino užkulisiuose pastatytas muzikantų palapines.

Tiesa, ištvermingiausi bliuzo gerbėjai nesitraukė nuo scenos ir per lietų.

Tuo metu scenoje groję latviai „Coolmans Report“ dėl saugumo net buvo trumpam priversti nutraukti savo pasirodymą, bet po dešimties minučių jie sugrįžo į sceną ir su dviguba jėga antrino vėtrai.

Prisiekusieji festivaliautojai šėlo lyg geriausią savo gyvenimo naktį: trumpas, bet stiprus lietus jiems pasirodė tikra atgaiva. Išsirengę jie šoko ir mėgavosi visais natūralios gamtos specialiaisiais efektais.

„Bliuzo naktų 2016“ šeštadienio vakaras / Aušros Dargytės nuotr.

„Tai buvo neeilinė patirtis, – nulipę nuo scenos kalbėjo latviai. – Sukėlėme audrą, ar ne? Gerai, kad viskas laimingai baigėsi.“

„Coolmans Report“ visiems įsiminė ir dėl bosistės merginos, scenoje vilkėjusios trumpą suknelę. „Tai ne aš pasirinkau instrumentą, o jis mane“, – juokėsi bosistė.

Į ją ypač smigo svečio iš Liuksemburgo – Kid Collingo grupės muzikantų žvilgsniai. Vyrai kolegę užkalbino vos ši atsidūrė užkulisiuose.

Kadangi didesnė audra aplenkė Lūksto paežerę, scenoje suspėjo pasirodyti ir didžiausia šių metų „Bliuzo naktų“ žvaigždė Earlas Thomas, nors akimirką užkulisiuose ir jis jautė nerimą. Atlikėjo paryčiais laukė skrydis iš Vilniaus. Vėliau nei vidurnaktį pasirodyti scenoje jis negalėjo. Ir tikra dovana, kad publika vis dėlto pamatė tai, apie ką sklinda legendos: kitą tokį Fredį Merkurį bliuzo pasaulyje vargu ar rastum.

„Bliuzo naktų 2016“ antroji diena: užklupęs lietus ir Earlo Thomo koncertas (110 nuotr.)
+104

E.Thomas, kuriam 56-eri, yra puikios fizinės formos, todėl net ir 30 jam vargiai duotum, stebėdamas artisto rokenrolinį siautulį. „Aš esu bėgikas, stiprūs gėrimai ir cigaretės – ne man. Galbūt dėl to galiu šokti visą naktį“, – kalbėjo E.Thomas.

Earlas ne tik uždegančiai judėjo. Jo fantastinis vokalas ir lyrinės baladės poreles tiesiog sulipdė. Meilė tvyrojo ore. E.Thomas pats buvo meilė.

„Nė kiek neperdedu, sakydamas, kad praleidau nuostabų laiką Lietuvoje. Aš jus visus tiesiog įsimylėjau. Tokios publikos galėtų pavydėti kiekvienas. Nieko nereikėjo daryti specialiai – šitie puikūs žmonės man atsiuntė didžiulės jėgos. Ir aš tikrai noriui sugrįžti į Lietuvą“, – po savo pasirodymo kalbėjo dviejų „Grammy“ nominantas, kurio parašytas dainas yra atlikęs seras Tomas Jonesas, Etta James ir kitos muzikos pasaulio ikonos.

„Bliuzo naktų 2016“ šeštadienio vakaras / Aušros Dargytės nuotr.

„Bliuzo naktų“ publikai E.Thomas padovanojo ir vieną ypatingą siurprizą: kartu su bliuzmenu Aleksandru Belkinu atliko festivalio himną, tekstą išvertęs į anglų kalbą, o priedainį palikęs originalų ir traukęs jį iš širdies kartu su tūkstančiais laimingų žmonių.

„Idėją pakišo mano būgnininkas. Kadangi šią dainą festivalyje girdėjome daug kartų, ir matėme, kaip visi noriai ją dainuoja, nusprendėme, kad ir patys galėtume pabandyti. Paklausiau Aleksandro Belkino, ar jis, būdamas himno autoriumi, neprieštaraus. Aleksandras sutiko ir pats prisidėti. Buvo puiku“, – kalbėjo E.Thomas.

Iki pat ryto netilęs „Bliuzo naktų“ festivalio ūžesys atginė ir liūdesio bangą: kito tokio susitikimo vėl reikės laukti visus metus. Tačiau publika dar neskubėjo skirstytis: sekmadienį Pašiūrėje grojo gitaros, žmonės susipažino ir šventė gyvenimą. O unikalias poilsines kasmet susikuriantys festivaliautojai jau planavo, kaip originaliai Varniuose pasirodyti kitąmet. Pavyzdžiui, Šilalės kompanija šiemet į „Bliuzo naktis“ atvyko sena ugniagesių mašina, kurią įsigyjo specialiai dėl festivalio.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Bliuzo naktys 2016“: pirmoji naktis buvo triukšminga ir nuotaikinga

Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirkos prieš lietų:

„Bliuzo naktys 2016“: antroji diena (124 nuotr.)
+118
„Bliuzo naktys“: pirmos dienos koncertai ir dalyvių laisvalaikis (98 nuotr.)
+92
„Bliuzo naktys 2016“: pirmoji diena Varniuose (212 nuotr.)
+206