„Lošėjas“ Vytautas Kaniušonis: „Režisierius Ignas Jonynas turėjo vargo su manimi“

Vytautas Kaniušonis ir Oona Mekas
Vytautas Kaniušonis ir Oona Mekas
Šaltinis: Žinių radijas
2014-09-26 13:58
AA

„Žinių radijo“ laidoje „Prie pietų stalo“ svečiavosi skandalingos istorijos dalyviai. Tai uostamiesčio greitosios pagalbos stoties darbuotojas Vincentas, sumanęs totalizatorių, kuriame lošiama iš ligonių gyvybių ir vienas iš aktyviausių šios kriminalinės sagos atstovų aktorius, režisierius Vytautas Kaniušonis. Bet jau turbūt supratote, jog tai tas pats žmogus. V.Kaniušonis, suvaidinęs Vincentą Igno Jonyno filme „Lošėjas“, kurio premjera – penktadienį.

Tiesa, filmas nufilmuotas prieš dvejus metus ir jau pusę pasaulio spėjo apvažiuoti bei daugybę apdovanojimų nuraškyti. Pagrindiniai filmo aktoriai V.Kaniušonis ir Oona Mekas turėjo įsijausti į įsimylėjėlių vaidmenį. Maža to, O.Mekas nemokėjo lietuviškai.

„Kai aš pamačiau ją pirmą kartą, man atrodė, kad aš ją jau pažįstu. Toks jausmas kaip sesuo, kaip giminė. Tai iš mano pusės perdėtų intrigų nebuvo ir iš jos pusės buvo noras dirbti, padaryti gerai savo darbą, o kadangi ji lietuviškai nemokėjo, mes bandėmės su ja įvaldyti tuos lietuvių kalbos pradmenis. Todėl kartu vaikščiojome į sporto klubą, tai mes turėjome laiko susigyventi. Nes buvo ruošiamasi rimtam darbui, apie du mylimuosius su tam tikra istorija“, – pasakojo V.Kaniušonis.

Vytautas Kaniušonis / Filmo „Lošėjas“ nuotr.

Igno Jonyno užmojis buvo Vincentą padaryti nesimpatišką vyrą, tačiau išėjo keliantis simpatiją.

„Bet patiko šis vaidmuo tuo, kad mano herojus nelabai daug kalba. Atsirado vidinė laisvė galvoti ką nori, nes nieko nepasakai“, – sakė V.Kaniušonis.

Aktorius prisipažįsta, jog filmo režisierius I.Jonynas turėjo daug vargo su juo.

„Mes gal esame šiek tiek skirtingi, tam tikra prasme panašūs, tam tikra ne, jis nemėgsta menininkų, aš mėgstu, jam patinka profesionalūs žmonės, man tokie žmonės nesimpatiški. Bet neatitikimai duoda gerą rezultatą“, – kalbėjo V.Kaniušonis.

Laida „Prie pietų stalo“ transliuojama antradieniais – penktadieniais 12.10 val.

Igno Jonyno filmo „Lošėjas“ premjera Vilniuje (77 nuotr.)
+71
 

 

Filmo „Lošėjas“ spaudos konferencija (21 nuotr.)
+15
Filmuojant „Lošėją“ teko bristi į ledinę Baltiją ir apgaubti dūmais jūrų uostą (21 nuotr.)
+15
San Sebastiano filmų festivalyje įvyko pasaulinė filmo „Lošėjas“ premjera (3 nuotr.)
San Sebastiano festivalio organizatorių nuotr.