Lietuviško filmo „Lošėjas“ premjera: raudonu kilimu žengė kino kūrėjai ir gerbėjai

Filmo „Lošėjas“ kūrybinė komanda / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Filmo „Lošėjas“ kūrybinė komanda / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-09-24 18:49
AA

Trečiadienio vakarą Vilniaus kino centre „Forum Cinemas Vingis“ buvo nutiestas raudonas kilimas – čia įvyko ilgai laukta režisieriaus Igno Jonyno filmo „Lošėjas“ premjera. Filmas sudomino gausų būrį svečių – verslo, kultūros, pramogų pasaulio atstovų.

Nors Lietuvos žiūrovai „Lošėją“ galės pamatyti tik nuo ketvirtadienio, juostą jau peržiūrėjo ir itin palankiai įvertino gausus būrys kino profesionalų. Iš viso „Lošėjas“ spėjo pelnyti keliolika apdovanojimų Lietuvos ir užsienio kino filmų festivaliuose, juosta jau pripažinta geriausiu lietuvišku filmu. 

Trilerį „Lošėjas“ režisavo Ignas Jonynas, kartu su Kristupu Saboliumi jis sukūrė ir juostos scenarijų. Pagrindinį – Vincento – vaidmenį sukūrė aktorius Vytautas Kaniušonis,  filme taip pat vaidina aktoriai Oona Mekas, Romualdas Lavrynovičius, Valerijus Javsejavas, Lukas Keršys, Jonas Vaitkus, Artūras Šablauskas ir Simonas Lindešis. 

Šimtai premjeros svečių pro kino centro duris žengė raudonu kilimu, pakilę laiptais prie kino salės turėjo laiko pabendrauti ir pasimėgauti vienas kito kompanija. Žmonių apsuptyje nuolat skendo juostos režisierius Ignas Jonynas – pasipuošęs juodu kostiumu jis priiminėjo visų norinčių sveikinimus, dėkojo, dalijosi mintimis apie filmą ir lūkesčiais.

Igno Jonyno filmo „Lošėjas“ premjera Vilniuje (77 nuotr.)
+71
Oona Mekas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Greta I.Jonyno sukiojosi ir Oona Mekas: ji premjerai pasipuošė ryškiai raudona suknele iki kelių, į premjerą atvyko su septynių mėnesių sulaukusia dukrele. O.Mekas taip pat šiltai bendravo su visais norinčiais, dėkojo už šypsenas ir gražius žodžius. Tik pagrindinis aktorius Vytautas Kaniušonis tokio didelio dėmesio stengėsi išvengti: drauge su žmona ir dukra vienas pirmųjų nuskubėjo į salę.

Oona Mekas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pasveikinti filmo kūrėjų premjeros metu suskubo gausus būrys pramogų, kultūros ir verslo pasaulio atstovų. Pirmieji išvysti filmą panoro aktoriai Andrius Bialobžeskis, Rolandas Kazlas, Dainius Kazlauskas, prodiuseris Rolandas Skaisgirys su žmona Vaida, prodiuseris Haroldas Mackevičius, dainininkė Liepa Mondeikaitė su sužadėtiniu Evaldu Norkevičiumi, žurnalistė Jolanta Svirnelytė, TV3 Žinių vedėjas Rokas Petkevičius, dainininkas ir televizijos laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius, dainininkės Jurga Šeduikytė ir Šorena.

Premjeros taip pat nepraleido ir keliautojas Martynas Starkus, prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, dizaineris Juozas Statkevičius, Beata Nicholson ir kiti. 

Oona Mekas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pasaulyje nuskynė laurus

Filmo pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje. Nuo 2013 metų rudens „Lošėjas“ apkeliavo daugiau nei keturiasdešimt tarptautinių kino festivalių.

Lietuvos žiūrovams juosta rodyta tik „Kino pavasario“ metu, kuomet buvo surengta po vieną „Lošėjo“ seansą Vilniaus ir Kauno publikai. To pakako, kad apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ filmas butų pripažintas geriausiu net šešiose kategorijose, iš viso jis apdovanojimuose nominuotas dešimtkart. 

Šį pavasarį „Lošėjui“ atiteko ir svarbiausias kino įvertinimas Lietuvoje – „Sidabrinė gervė“ už geriausią ilgametražį vaidybinį filmą.

Kovo 30–balandžio 13 dienomis vykusiame Tarptautiniame Paryžiaus kino festivalyje „L’Europe Autour de l’Europe“ pagrindinėje programoje „Prix Sauvage“ varžęsis Igno Jonyno „Lošėjas“ buvo apdovanotas Specialiuoju žiuri prizu ir „Prix Luna“ už geriausią filmą, o birželio  6-15 dienomis Portugalijoje vykusiame Tarptautiniame Festroia kino festivalyje apdovanotas prizais už geriausio aktoriaus vaidybą ir geriausią filmo scenarijų. „Sidabriniais delfinais“ už geriausią aktorių lietuvių filme „Lošėjas“ įvertintas Vytautas Kaniušonis, už geriausią filmo scenarijų – Kristupas Sabolius ir Ignas Jonynas.

Oona Mekas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Maža to, „Lošėjas“ pretenduoja atstovauti Lietuvai 2015 m. vasarį vyksiančiuose 87-uosiuose JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskarų“ apdovanojimuose, užsienio filmų kategorijoje. Devynių į pusfinalį patekusių filmų sąrašas nominacijoje už geriausią užsienio šalies filmą bus skelbiamas sausio mėnesio pradžioje, o galutinis penketukas, kuris varžysis dėl apdovanojimo, paaiškės sausio 15-ąją. „Oskaro” premijų įteikimo ceremonija numatyta vasario 22-ąją.

 

Makabriškas siužetas

Didelio tarptautinio dėmesio sulaukusiame filme pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. 

Iš pradžių makabriškas užsiėmimas sudomina tik greitosios pagalbos vairuotojus, bet netrukus įgauna pagreitį ir ima sparčiai plėstis. Kolegos medikai tampa lošimo agentais, o Vincentas – bankininku. 

Finansiniai reikalai vis gerėja, bet žaidimui pasipriešina bendradarbė Ieva, su kuria Vincentą sieja ką tik užsimezgęs aistringas ryšys. Netrukus jis bus priverstas lemtingai pasirinkti – žaidimas arba meilė.

Aštraus siužeto istorija su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdama unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

Filmo „Lošėjas“ spaudos konferencija (21 nuotr.)
+15