Makalius pataria kaip išsirinkti viešbutį: kur ieškoti, kaip rezervuoti ir į ką atkreipti dėmesį?

Rimvydas Širvinskas-Makalius Maldyvuose / Asmeninio albumo nuotr.
Rimvydas Širvinskas-Makalius Maldyvuose / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kai jau turi kelionės bilietus, laikas pasirūpinti, tuo, kur apsistosi. Daugelis turbūt pasakytų, kad visai nesvarbu, kur teks padėti galvą – juk ne butą reikia pirkti. Deja, tai labai ydingas požiūris – juk keliauji ilsėtis, prastas viešbutis gali sugadinti visas atostogas! Tavo dėmesiui – keli patarimai, kuriais visada vadovaujasi Makaliaus komanda, kai tenka rinktis kur apsistoti.

Žinok savo finansines galimybes. Iš anksto nuspręsk, koks bus tavo kelionės biudžetas ir kokia jo dalis teks nakvynei. Tai leis aiškiai matyti į kokią kainų kategoriją gali pretenduoti.

Apsistok pas draugus ar giminaičius. Geriau už tą sumą, kurią išleisi viešbučiui, nuvežk lauktuvių iš Lietuvos, ar sutark, kad sumokėsite už nakvynę – vis tiek bus tikrai pigiau. Be to, kas geriau žino miestą nei vietiniai – tikrai gausi patarimų, ką pamatyti ir kur apsilankyti. Tiesa, turėk omeny, kad kieno namai – to ir taisyklės. Giminaitis ar pažįstamas gali reikalauti, kad grįžtum iki tam tikros valandos ar laikytis kitų namų taisyklių. Jei biudžetas leidžia, pasvarstyk – gal verta tik trumpam susitikti?

Naudok rezervacines sistemas. Jeigu nėra galimybės arba nenori apsistoti pas draugus, tuomet ieškok viešbučio per rezervacines sistemas. Jos ne tik visada pasiūlys žymiai geresnę kainą, nei kreipiantis į viešbutį tiesiogiai, bet galėsi žymiai paprasčiau lyginti viešbučius pagal tau reikalingus kriterijus.

Patarimai yra svarbu. Klausinėk draugų, kolegų, kur jie apsistojo viešnagės metu tavo kelionės mieste ar kurorte, kokia jų nuomonė apie viešbutį, kokioje vietoje jis įsikūręs. Net jeigu tau ir nepatiks jų pasirinktas viešbutis, bent jau žinosi, ko galima tikėtis už tam tikrą kainos kategoriją, ar tikrai verta apsistoti toje miesto dalyje. Net jeigu neturi tokių draugų, ieškok informacijos internete – žmonės tikrai mielai pasidalina savo patirtimi.

Sek viešbučių pasiūlymus. Surasti nebrangų viešbutį yra tas pats kaip surasti bilietus už gerą kainą. Nusiteik, kad gali tekti ieškoti viešbučio beveik iki paskutinės minutės – geros kainos pasiūlymai yra riboti, tačiau jie dažnai atnaujinami. Mažas pastebėjimas – viešbučiai labai dažnai paskelbia specialius pasiūlymus nakvynėms po dviejų ar trijų dienų – jie mato, kad viešbutis neužpildytas, ir bando bet kokia kaina gauti pajamų.

Viešbučio vieta yra labai svarbu. Kuo arčiau centro – tuo brangiau. Visgi paskaičiuok, kiek išleistum transportui, norėdamas pasiekti centrą. Gyvendamas centre ar netoli jo (10-20 minučių pėstute) ne tik daugiau pamatysi, pavyzdžiui kaip žmonės linksminasi naktį, bet ir bus žymiai paprasčiau rasti tau reikiamą parduotuvę (maisto, gėrimo ir t.t.), nueiti kur pavalgyti. Su kurortais kiek sudėtingiau – pirmenybę teik trims dalykams: ramybei, atstumui iki jūros (jeigu jos reikia) bei atstumui iki dažnai lankomų vietų: kavinių, barų, klubų, parduotuvių.

Patogumai yra būtini. Atidžiai žiūrėk, kas įeina į nakvynės kainą. Dažnai žmonės apsidžiaugia radę nebrangią nakvynę, tačiau nuvykę nusivilia neradę, pavyzdžiui, televizoriaus pultelio (be jo televizorius neveikia), šaldytuvo, ar pamatę, kad dušas yra bendro naudojimo, o kondicionierius kainuoja papildomai 6 eurus parai.

Rezervuok kelis viešbučius. Kaip jau minėjau, viešbučių paieška yra loterija, todėl teks paieškoti to vienintelio, kurio kaina atitiks tavo išsikeltus reikalavimus. O iki tol rezervuok atsarginius variantus. Tai ypač aktualu, jeigu numatyta kelionė yra sezono viduryje ar pasirinktame mieste vyks didelis renginys. Dauguma viešbučių rezervavimo sistemų leidžia be jokios finansinės rizikos atšaukti rezervacijas likus pavyzdžiui, savaitei iki atvykimo. Visgi siūlau atidžiai skaityti sąlygas – kai kurie viešbučiai siūlo gerų kainų paketus, tačiau reikalauja pinigų iškart ir neleidžia atšaukti užsakymo. Tokie paketai žymimi „Non-refundable“.

Keliauti keliese yra pigiau. Nakvynės kaina asmeniui tiesiogiai priklauso nuo to, kokio dydžio kambarį rinksiesi ir kiek jūsų keliaus. Kaina žmogui bus mažesnė, jeigu pasirinksite trivietį, keturvietį ar penkiavietį, o ne dvivietį kambarį.

Maitinimas yra svarbu. Prieš užsisakydamas patikusį viešbutį pažiūrėk, ar į kainą įeina bent jau pusryčiai. Ne visi viešbučiai siūlo pusryčius savo svečiams, nors kaina būna tokia pati kaip ir konkurentų. Šiuo patarimu vadovaukis ir žiūrėdamas, koks pusryčių tipas yra siūlomas: švediškas stalas, kai galite pats rinktis ką valgyti ir kiek, ar normuotas, kai patiekiami patiekalai viešbučio nuožiūra.

Žvaigždutės – ne visuomet vertos pinigų. Nors 4* viešbutis ir skamba geriau nei 2*, visuomet turėk omenyje, kad jis savo kategorijos įvertinimą gavo ir už tau galbūt visai nereikalingus dalykus: per savaitgalio kelionę į kokią Europos sostinę tikrai nespėsi pasinaudoti keliomis konferencijų salėmis, uždaru baseinu, SPA, treniruoklių sale... O visi šie dalykai bus tikrai įskaičiuoti į kainą. Žinoma, sumokėjęs keliasdešimt eurų negali tikėtis didelės prabangos, bet prieš tai atsakyk sau į klausimą, ar ta prabanga reikalinga būtent šioms atostogoms.

Daugiau kelionių patarimų galite rasti www.makalius.lt