Mirė 2022 m. „Auksinės lupos“ laureatė Nijolė Kvaraciejūtė

Nijolė Kvaraciejūtė 2019 m. / Daivos Šabasevičienės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Sekmadienį, eidama 84-uosius metus, mirė 2022-ųjų literatūros redaktoriaus premijos „Auksinė lupa“ laureatė, grožinės ir humanitarinės literatūros redaktorė Nijolė Kvaraciejūtė. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga užjaučia velionės artimuosius ir bičiulius.

Nijolė Kvaraciejūtė gimė 1940-01-15 Biržuose.

1960–1965 m. Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Baigusi studijas dirbo „Pergalės“ (dabar „Metai“), „Naujosios Romuvos“, „Gamos“ redakcijose. Nuo 1988 m. iki paskutinių dienų redagavo meno ir literatūros almanachą „Krantai“. Buvo aukštos kompetencijos, atsidavusi savo darbui redaktorė, ugdžiusi ne vieną rašytojų, kritikų ir vertėjų kartą.

Redaktorės profesionalumą labai vertino R.Granauskas, A.Baltakis, J.Macevičius, O.Baliukonė, R.Skučaitė, V.Daujotytė, A.Juozaitis, vertėjos I.Balčiūnienė ir D.Sirijos Giraitė.

Nijolė Kvaraciejūtė išvertė kūrinių iš rusų kalbos, išleido atsiminimų knygą, suredagavo daug reikšmingų mūsų kultūrai knygų, tarp kurių paminėtina V.Daujotytės „Su Jurgiu Baltrušaičiu“, „Kalbos kalbėjimas“, „Karalių gėlė iš Žemaitijos pelkių“, A.Juozaičio „Šanchajaus istorijos“, „Alsavimas“, „Salomėja – sunkiausi metai“, V.Daunio „Šeštoji diena“, „Kūrybos karalystės šviesa“, R.Granausko „Gyvulėlių dainavimas“, „Kenotafas“, „Išvarytieji“, „Trečias gyvenimas“, D.Šabasevičienės „Teatro piligrimas“, D.Krištopaitės „Apie kitus ir save“, H.Šabasevičiaus „Baletas LT: originalūs baleto ir šokio spektakliai, sukurti Lietuvoje XX a.–XXI a. pradžioje“, D.Sirijos Giraitės versti iš estų kalbos penki A.H. ammsaarės „Tiesos ir teisingumo“ tomai, J.Kaplinskio eseistika „Šis bei tas“, J.Krosso romanas „Sustingęs skrydis“.

Skaitykite daugiau