Mirė žinomas šalyje mikrochirurgas Kęstutis Vitkus
Balandžio 19-osios rytą netikėtai mirė žinomas mikrochirurgas profesorius Kęstutis Vitkus. Gydytojui buvo 68 metai.
Žinią apie chirurgo Kęstučio Vitkaus mirtį portalui Žmonės.lt patvirtino klinika „VitkusClinic“, taip pat K.Vitkaus dukra Vita Degutienė.
„Mums tai per daug netikėta mirtis. Planavome antradienį važiuoti jo pasimti iš reabilitacijos centro Birštone, viskas turėjo būti gerai... O dabar viskas taip stagiai pasikeitė“, – sunkiai rinkdama žodžius portalui Žmonės.lt kalbėjo V.Degutienė.
Kiek vėliau K.Vitkaus šeima pasidalijo pranešimu.
„Mūsų širdys verkia iš sielvarto praradus tave, mylimas Tėveli, broli, seneli, dėde. Tu išėjai, bet mūsų mintyse ir širdyse gyvensi amžinai. Ilsėkis ramybėje“, – rašoma šeimos pranešime.
Žmonės.lt žiniomis, K.Vitkus reabilitavosi Birštone po operacijos. Kaip rašo portalas delfi.lt, gydytojas pirmadienio rytą netikėtai sukniubo ir mirė.
Kęstutis Vitkus buvo žinomas Lietuvos chirurgas profesorius. Nuo 1982 m. jis dirbo kaip plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose. Nuo 1985 m. dėstė Vilniaus universitete, vedė gydytojų tobulinimo kursus.
Taip pat kurį laiką K.Vitkus dirbo sporto medicinos gydytoju Portlande, Oregono valstijoje (JAV), o 1992 – 1993m. jis tapo Pietų Ilijonaus (JAV) universiteto Springfildo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytoju. Nuo 2004 m. Kęstutis Vitkus dirbo Valakupių plastinės chirurgijos klinikos „VitkusClinic“ chirurgu.
2013 – 2019 m. tapo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos centro vadovu.
Stiprus ryšys su žmona
Kęstutis Vitkus 2018 metais išgyveno skaudžią netektį – mirė jo žmona drabužių ir interjero dizainerė Daiva Vitkienė-Reimerytė. Pora drauge buvo daugiau nei 40 metų.
D.Vitkienė-Reimerytė, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kūrė didžiausią tuometinį aukštosios mados festivalį „In Vogue Vilnius“. Moteris buvo žinoma ir dėl aktyvios labdaringos veiklos – rėmė daugiavaikes šeimas.
Kartu jie užaugino du vaikus – sūnų Joną Vitkų ir dukrą Vitą Vitkutę-Degutienę. Vita Degutienė vadovauja klinikai „VitkusClinic“. Deja, prieš trylika metų Vitkų sūnus mirė, sustojus širdžiai. Jam buvo vos 28-eri.
Fotogalerija:
K.Vitkaus pasiekimai ir apdovanojimai
Naujienų agentūros BNS duomenimis, Kęstutis Vitkus su tėvu Mečislovu Vitkumi atliko pirmąją Lietuvoje ir tuometėje Sovietų Sąjungoje mikrochirurgijos operaciją – sėkmingai replantavo nupjautus rankos pirštus. Jis pirmasis persodino kaulo, antkaulio fascijos, nervų ir sąnario lopus su kraujagyslėmis.
K.Vitkus mikrochirurgijos metodus įdiegė ortopedijoje, traumatologijoje, onkologijoje ir plastinėje chirurgijoje. Paskelbė daugiau kaip 150 mokslinių straipsnių.
Kęstutis Vitkus buvo apdovanotas Nacionaline premija už Rekonstrukcinės ir plastinės tarnybos sukūrimą, pelnęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto žvaigždę, apdovanotas Lietuvos biatlono federacijos medaliu „Už nuopelnus Lietuvos biatlonui“, apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės sporto garbės kryžiumi „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ (2012 m.), Vilniaus miesto savivaldybės I laipsnio apdovanojimas „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ (2015 m.)