Mistiškas „Cirque du Soleil“ pasirodymas užbūrė vilniečius

Vilniuje pristatytas „Cirque du Soleil“ spektaklis „Varekai“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Vilniuje pristatytas „Cirque du Soleil“ spektaklis „Varekai“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-06-08 21:30
AA

Keliaujantis cikas „Cirque du Soleil“ su spektakliu „Varekai“ birželio 8 d. su spektakliu linksmino vilniečius. Savo užburiančiu pasirodymu akrobatai privertė publiką aikčioti iš nuostavo.

Žiūrovai cirko artistus pasitiko itin šiltai. Ovacijų viso vakaro metu netrūko.

Pasaulio klajūnų romų kalba „varekai“ reiškia „bet kur“. Parašytas ir režisuotas Dominico Champagne, šis „Cirque du Soleil“ spektaklis yra duoklė ramybės neturinčiai sielai, taip pat cirko menui ir tradicijoms. Pamatyti „Varekai“ Vilniuje bus galima vieną iš paskutinių kartų: jau 15 metų rodomas ir vienu iš mylimiausių „Cirque du Soleil“ spektaklių laikomas „Varekai“ metų pabaigoje surengs paskutinį šou.

Ketvirtadienio rytą „Siemens“ arenoje trupė surengė itin sudėtingą generalinę repeticiją, per kurią žiniasklaida galėjo bent akies krašteliu žvilgtelėti į įspūdingą šou.

O įspūdį padaro ne tik šou... Spektaklio atlikėjų drabužinėje – virš 600 vienetų specialiai sukurtų kostiumų, batų, perukų ir aksesuarų.

Nuvykus į užkulisius buvo galima išgirsti apie visą pasiruošimo pasirodymui procesą. Kiekvienas artistas praleidžia valandų valandas besitreniruodamas tik jam būdinga rutina. „Jei jiems kažko reikia – pasirūpiname viskuo“, – pasakojo „Cirque du Soleil“ atstovė spaudai. Moteris tikino, kad ne visi treniruokliai atsivežami kartu, nes su savimi pasiimti ir taip yra ką. Drabužiai, kosmetika, dekoracijos. Tam reikia net kelių sunkvežimių.

Vilniuje pristatytas „Cirque du Soleil“ spektaklis „Varekai“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

50-ties žmonių personalas rūpinasi, kad artistai valgytų pilnavertį maistą, todėl kartu su cirku keliauja virtuvės šefai, puodai ir kita maisto gamybai reikalinga technika.

Spektaklis „Varekai“ buvo parodytas per 5000 kartų, jį matė daugiau nei 10 mln. žiūrovų visame pasaulyje. „Cirque du Soleil“ viešnagė itin domina ir lietuvius – jau išpirkti trys iš septynių „Varekai“ seansų. Tikimasi, kad šou Vilniuje pamatys apie 18 tūkstančių žiūrovų.

Vienas iš trupės artistų, François Gravel, prieš pasirodymą sakė besijaučiantis puikiai. Kiekvieną kartą vaikinas vaidmenį atlieka kiek kitaip. Tai jau antroji artisto viešnagė Lietuvoje. F. Gravel dar nespėjo pasimėgauti Vilniaus teikiamais džiaugsmais. „Šiandien visą laiką repetuosime. Apkeliavau tiek daug pasaulio šalių, tačiau savo pirmąjį kartą Lietuvoje prisimenu. Įsiminė arena. Vos atvykus aplankė jausmas: o, esu čia buvęs!

„Cirque du Soleil“ spektaklis „Varekai“ atvažiavo į Vilnių (49 nuotr.)
+43
„Cirque du Soleil“ spektaklio „Varekai“ artistai – Vilniaus gatvėse (20 nuotr.)
+14