Mityba šventiniu laikotarpiu: atsipalaiduokite pagaliau!
Dažna moteris skundžiasi, kad šventiniai patiekalai – tikras peilis figūrai. Taip norisi saldžių pyragų, karštų valgių, kurių aromatas kutena nosį, užkandžių, nuo kurių raibsta akys... Su baime skaičiuojame kąsnius ir kažkodėl jaučiamės itin kaltos, o išsipūtęs it balionas pilvas atrodo it nebylus priekaištautojas.
Esmė tame, kad situacija dėl mitybos išties sureikšminama, kadangi dar vienas gabalėlis skanėsto tikrai nesugadins mūsų įprastos mitybos ir tikrai ne kiekviena po švenčių priauga 5 kg…
Taip pat skaitykite: Išsaugokite figūrą: 6 maisto produktai, kurių reikia vengti per šventes
Štai Michelle May knygos Eat What You Love, Love What You Eat autorė sako, kad jaudinimasis dėl to, kad galime priaugti svorio, kaip tik yra nesveikas požiūris per šeimynines šventes. Jos nuomone, reikia į situaciją pažvelgti visai kitu kampu.
Draudimas kenkia
Mes save kamuojame, sakydami, kad geriau nevalgyti vieno ar kito maisto, tarkime, sausainių ar kitų saldėsių. „Kai apribojame save nevalgyti tam tikrų produktų, iš tikrųjų maistui suteikiame dar daugiau galios“, – tikina M. May. Rezultatas dažnai būna toks – esame lyg apsėsti to noro maistui, kurį trokštame suvalgyti, kol galiausiai pasiduodame. O tada valgome tiek, kiek telpa. Po to jaučiamės kalti, nelaimingi ir dar labiau norime maisto, „kurio neturėtume valgyti“. Visa tai yra itin destruktyviai veikia mūsų savijautą.
Taip pat skaitykite: 10 patarimų, kaip nepriaugti papildomų kilogramų per šventes
Šventinis maistas – tradicijos
Daugeliui mūsų šventiniai patiekalai asocijuojasi su tam tikrais potyriais, emocijomis, šeima ir šiluma, pavyzdžiui, močiutės keptas pyragas, tetos ruošta silkė, mamos kepsneliai... „Visa tai yra mūsų žmogiškos patirties, buvimo dalis“, – sako M. May. Neapribokite savęs – vaišinkitės tradiciniais šeimos valgiais, kadangi pasaulis dėl to tikrai nesugrius.
Lyginimas „geras“ ir „blogas“ maistas apskritai nėra sveika
M. May nepatinka pati idėja, jog galime sau leisti „nusikalsti“ šventiniu laikotarpiu valgydami tam tikrą maistą. Kadangi pastarajam veiksmui priskiriamos pačios blogiausios savybės ir atrodo, kad mes darome kažką blogo ir negero. Jos nuomone, maistas nėra blogis, todėl verčiau pasitikėti savo kūnu ir pojūčiais, valgyti tai, ko reikia mūsų organizmui. Taip kur kas paprasčiau suformuoti sveikos mitybos įpročius.
Taip pat skaitykite: Organizmo valymui ir dailesnėms kūno linijoms: salotų „Šluotelė“ receptai
Bet koks maistas gali tikti jūsų dietai
Taip, iš tikrųjų galite valgyti viską – jeigu praktikuojate įvairovę, subalansuotą mitybą, tuomet lengva ranka į dienos valgiaraštį galite įtraukti vieną kitą „nuodėmę“. O jeigu stengiamės prisikirsti, kad vėliau badautume nuo sausio 1-osios, tai sau darome meškos paslaugą – jausime kaltę ir, žinoma, persivalgysime.