Nauji metai – nauji iššūkiai. Į kokius sveikus įpročius rekomenduojama susitelkti?

Sportas – sveikata. / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Sportas – sveikata. / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-01-11 08:27
AA

Kasdieniai, kad ir nedideli pokyčiai, padės jums pasiekti tikrų aukštumų naujaisiais metais. Svarbiausia – nepasiduoti ir patikėti tuo, kad mažais žingsneliais eidami galite tapti kur kas sveikesni ir laimingesni, rašoma bodyandsoul.com.au.

Nereikia pulti į kraštutinimus, kadangi dėl tokių priežasčių galite sau užkirsti kelią. Nereikalaukite iš savęs per daug, o kaip tik, pasidžiaukite net mažiausiais pokyčiais.

Planuokite savo pietus ir vakarienę

Ne tik pusryčiai, bet ir pietūs bei vakarienė yra labai svarbi mitybos dalis. Todėl stenkitės susiplanuoti, kokius patiekalus valgysite įpusėjus dienai. Taip sumažinsite suvartojamų kilokalorijų kiekį ir net būdami labai užsiėmę galėsite mėgautis naminiu valgiu, nepasiduodami greitojo maisto pagundoms.

Suplanuokite bent kelias dienas – kuo toliau, tuo seksis lengviau ir paprasčiau, bet to, galite pasiruošti didesnį kiekį įvairaus maisto ir jį užšaldyti. Taip sveikiems pietums ar vakarienei jums teprireiks vos 10 minučių.

Pietus susipakuokite iš vakaro

Jeigu dažnai valgote kavinėse, greičiausiai suprantate, kad kilokalorijų skaičius, kurį suvartojate, yra nenuspėjamas, todėl dažnai mitybos specialistai sako, kad namuose gamintas maistas yra kur kas pranašesnis.

Tam, kad jaustumėtės sotūs, rinkitės pilno grūdo produktus, liesus baltymus ir daržoves bei salotas – toks pasirinkimas užtikrins, kad neužkandžiausite bei nejausite potraukio saldumynams.

Todėl išvakarėse apmąstę kitos dienos pasirinkimus ir pietus susipakavę, kad ryte nereikėtų gaišti laiko, vienu šūviu nušausite du zuikius – sutaupysite ne tik kilokalorijų, bet ir pinigų, kuriuos išleidžiate kavinėse.

Atraskite balansą

Mėgavimasis maistu – tai vienas iš gyvenimo malonumų, tačiau kartais mes mėgaujamės ne tokiais sveikais ir naudingais produktais. Be to, persivalgyti yra kur kas paprasčiau nei sustoti laiku. Lengviausias kelias išlaikyti balansą – tai turėti tam tikras mitybos ribas ir struktūrą didžiausią savaitės dalį, kad vėliau rastumėte laiko ir nedidelėms „nuodėmėms“.

Pavyzdžiui, vieniems tai gali reikšti obuolių pyrago gabalėlį sekmadienio popietę, kitiems – kas kelias dienas mėgautis sveiku desertu. Bet kuriuo atveju, kiekvienas turi atrasti savo kelią, kad išlaikytų norimą svorį, taip pat – neprarastų vieno iš gyvenimo malonumų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Riebalus deginantys maisto produktai

Judėkite

Svajonių pasaulyje mes visi puoselėjame kūno formas sporto klube, na, o realybė tokia, jog laiko judėjimui labai dažnai pritrūksta. Kadangi daugelis mūsų sėdi visą dieną, dėl to prastėja sveikata, taip pat – lėtėja medžiagų apykaita.

Todėl reguliaria rutina turi tapti kasdienis judėjimas, pavyzdžiui, lipkite laiptais, išeikite pasivaikščioti, pasimankštinkite ryte, darbo vietoje atlikite tempimo pratimus. Greitai pajausite, kad tapo kur kas lengviau gyventi. Patariama įsigyti ir žingsniamatį – taip žinosite, kiek žingsnių nuėjote ir kada reikia pasitempti.