Netinkamai laikomi drabužiai tarnaus trumpiau. Kokių klaidų nedaryti?
Mes vis sakome, kad drabužiai greičiau sudėvimi, nes gaminami prastos kokybės. Tiesos yra, tačiau tinkama jų priežiūra užima ne paskutinę vietą. Netaisyklingai lankstomi ir kabinami jie greičiau praranda prekinę išvaizdą.
Nors atrodo, kad pakabos – savaime suprantamas dalykas, tačiau išsirinkti tinkamas – tikras menas.
Drabužių paruošimas sezonui. Rytai darosi vis vėsesni, todėl tuoj reikės išsitraukti šiltesnius paltus. Ar prisimenate, ar tinkamai juos paruošėte šiam sezonui? Pavasarį juos reikėjo išvalyti sausu būdu. Nedėkite į drabužių spintą nevalytų drabužių, nes gali prarasti savo blizgesį, o odiniai drabužiai gali tapti blizgūs ir lankstesni.
Tinkamos pakabos. Nors atrodo, kad pakabos – savaime suprantamas dalykas, tačiau išsirinkti tinkamas – tikras menas. Svarbu atkreipti dėmesį į keletą dalykų.
- Ant vienos pakabos keletas drabužių. Jei turite 5 pakabas ir 10 drabužių, vadinasi, problemų jau yra. Žmonės, kurie ant vienos pakabos kabina keletą drabužį, mano, kad elgiasi gudriai: sutaupo ir vietos, ir pinigų. Tačiau reikėtų pagalvoti apie tai, kad juos sunkiau pasieks oras, drabužiai gali pradėti skleisti nemalonų kvapą.
- Pasirinkite pakabas pagal drabužių dydį. Tinkamas dydis – labai svarbu. Tik pagalvokite, jei palaidinę pakabinsite ant mažos pakabos, rankovės ir pečiai nutįs, įgaus negražią formą, išsitampys.
- Pakabos turi būti parenkamos pagal drabužių tipą ir svorį: ant plonų, nedidelių pakabų pakabinkite plonus drabužius, o ant storesnių – sunkesnius. Lauko drabužiams svarbu parinkti itin tvirtas pakabas. Beje, atminkite, kad lengvo šilko ar kito audinio suknelės neturėtų būti ant senų medinių pakabų, ant kurių gali atsirasti atplaušų ir sugadinti audinį.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip susigrąžinti nutolusią draugę?
Tinkamas megztinių laikymas. Dažnai galima išgirsti, kad kokybiškų mezginių šiais laikais rasti labai sunku, o jei randi, tie patys itin brangūs, tačiau kokybe nedžiugina. Tačiau būtina žinoti, kad megztiniai turi būti lankstomi, o ne kabinami ant pakabų. Kabėdami jie nutįs, praras formą, atrodys nebegražiai.
Kada reikia ne kabinti, o lankstyti? Užuot lanksčiusios ir dėjusios į spintą, odines kelnes ir sijonus kabinkite. Taip nesusiformuos raukšlių, kurių bus labai keblu atsikratyti, nes odos gaminių negalima lyginti. Jei norite kabinti, geriausia tai daryti prisegant segtukais. Pasinaudokite gudrybe – segdamos tarp spaustukų ir odos įdėkite storo popieriaus, kartono – taip neliks spaudimo žymių.
Drabužių nelaikykite plastikiniuose maišuose. Audiniui būtinai reikia kvėpuoti, o plastikas sulaiko ne tik nemalonius kvapus, bet ir drėgmę. Jei spintoje kabėdami drabužiai susilamdo, joje pernelyg daug pakabų ir jie pernelyg arti vienas kito. Kad drabužiai nesiraukšlėtų, palik tarp pakabų bent 3 cm tarpus – taip drabužiai ir nesuplėks ir nesusiglamžys.
Ilgas sukneles laikote ant pakabų. „O kur jas laikyti?“ – paklausite. Iš tikro toks klausimas gali kilti. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad pakabintos ant pakabos ilgos suknelės dažniausiai siekia spintos grindis. Tad jas geriau perlenkti ir pakabinti ant pakabos laikomojo strypelio.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kad skalbiniai kvepėtų maloniai, jums tereikia žinoti kelias gudrybes
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!