Neturtingų žmonių įpročiai: pasitikrinkite, ar jūs taip nesielgiate
Ar kada susimąstėte, kuo skiriasi turtingųjų gyvenimas ir tų, kurie neturi pinigų? Sakysite, kad pinigų kiekiu? O mes atsakome, kad skiriasi ne pinigų kiekis, bet požiūris į pasaulį, aplinką ir save.
Žiūri per daug televizijos
Iš tikrųjų, jei turite laiko žiūrėti televiziją, jūs tikriausiai neturite daug pinigų. Tai vienas tų dalykų, kuris jus „pasigriebia“ ir nebepaleidžia.
Žmonės, kurie neturi pinigų, žiūri per daug televizijos. Iš tikrųjų, jei turite laiko žiūrėti televiziją, jūs tikriausiai neturite daug pinigų. Tiesiog labai keista, kiek daug laiko neturtingi žmonės skiria televizijai. Tai vienas tų dalykų, kuris jus „pasigriebia“ ir nebepaleidžia. Jei turite savo mėgstamą naujienų kanalą, serialą, kurio nė vienos serijos nesate praleidę, galima daryti išvadą, kad neturite daug pinigų. Taip yra todėl, kad turtingi žmonės daug dirba, daug laiko skiria mąstymui, kur pinigus investuoti, keliauja ir mėgaujasi gyvenimu, kai neturtingieji laiką leidžia prie televizoriaus. Jūs manote, kad televizija padeda jums atsiriboti nuo problemų, dienos rūpesčių, tačiau taip jūs tik vengiate spręsti iškilusias.
Valgo greitąjį maistą
Sveikata gyvenime labai svarbi. Tačiau daugelis neturtingų žmonių visai nesidomi savo sveikata ir sveiku gyvenimo būdu, jiems neįdomu, kokia maisto sudėtis, kiek ir kokių naudingų medžiagų reikia mūsų organizmui, koks cukraus kiekis ir kt. Todėl jie visai nemato nieko blogo užeiti į greitojo maisto restoraną ir ten sušlamšti didžiulį mėsainį ir užsigerti gazuotu gėrimu. Svarbiausia – kad pilvas būtų prikimštas, maistas pamalonintų gomurį. o juk pasigaminti sveikų salotų kainuotų kur kas mažiau, nei nusipirkti mėsainį.
TAIP PAT SKAITYKITE: 4 priežastys, kodėl kiekvienas turėtų praleisti daugiau laiko vienumoje
Nepraleidžia jokių išpardavimų
Išpardavimai – yra geras dalykas, tačiau tik tada, kai žinome, ko mums išties reikia. Tačiau nuėję į išpardavimus, pamatysite, kad ten daugybė žmonių, kurie net nemąstydami perka viską iš eilės vien todėl, kad įsigytų kažką pigaus. Kai turtingesni žmonės tuos pačius pinigus (kad ir nedidelius) investuotų, neturintieji pinigų, tuos pačius išleistų menkaverčiams daiktams.
Kaltina kitus dėl savo nesėkmių
Kiek pažįstame žmonių, kurie nuolat kaltintų kitus dėl savo nelaimingo gyvenimo kitus (tėvus, mokytojus, darbdavius, valdžią ir t.t.). Svarbu prisiminti, kad jūs patys atsakingi už didžiąją savo gyvenimo dalį: santykius, sveikatą, darbą. Norite kažką pakeisti, bet sėdite ir burbate, kad kalti visi aplinkui, tik ne jūs? Tai keiskite kažką. Gyvenimas – ne tai, kas mums nutinka, o tai, kaip mes į tai reaguojame. Kai kas nors nutinka neturtingam žmogui, jis save laiko auka, kai turtingieji tą pačią situaciją analizuoja, permąsto, aiškinasi, kodėl ir kaip tai nutiko, ieško sprendimų bei nori panašių situacijų išvengti ateityje.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 priežasčių, kodėl esate nelaimingi
Neturi santaupų
Aišku, labai sunku sutaupyti pinigų, kaip visos pajamos išleidžiamos pagrindiniams poreikiams patenkinti. Tačiau net jei uždirbate labai nedaug, galima bent labai nedidelę dalį pinigų atidėti ateičiai ir jų neliesti. Tačiau neturtingieji dažniausiai to nedaro. Jie nenumato, kad gali nutikti kažkas netikėto, todėl, jei turi bent šiek tiek laisvų pinigų, juos išleidžia, kai turtingieji taupo arba investuoja, nes mąsto apie ateitį.
Leidžia sau daugiau, nei gali
Turtingi žmonės neretai laikosi taisyklės: „Gyvenk paprasčiau, nei gali sau leisti“. Turite pinigų naujam televizoriui? Tas, kuris retai turi laisvų pinigų, skubės juos išleisti, o turtingasis gerai pamąstys, ar jam išvis reikia tokio daikto. Norite pasiimti naują telefoną? O kam naujas, jei senasis dar puikiai veikia?
Susilaukia vaikų, kol yra labai jauni
Užauginti vaiką yra labai brangu. Neturtingieji jų susilaukia dažniausiai jauni, kol dar neturi susikūrę savo gerovės. Tačiau tada pasipila ištisa lavina finansinių problemų: drabužėliai, maistelis, gydytojai, mokslai ir taip pat. Tie, kurie mąsto, kaip turtingieji, šiek tiek palaukia, kol susikurs gyvenimą ir galės kažką duoti savo vaikams, todėl susilaukus vaikų, jiems finansinė našta nebeatrodo tokia didelė.
Reguliariai nesilanko pas gydytojus
Kol jaučiamės gerai, manome, kad esame sveiki. Todėl dažnas reguliariai nesilanko pas gydytojus. Tačiau žmonės nesupranta, kad taip kenkia ne tik savo sveikatai, bet ir piniginei. Tie, kurie lankosi reguliariai, ligas gali išsigydyti dar pačioje jų pradžioje, o apleistą ligą gydyti kainuoja kur kas brangiau tiek jums, tiek visai šeimai.
Išleidžiate pinigus, kurių dar neturi
Tai vienas blogiausių įpročių, kuris yra būdingas neturtingiems žmonėms. Skolintis iš draugų, šeimos narių ar dar blogiau – imti kreditus nėra labai protinga. Ypač tai daryti neišmintinga, jei pinigus norite išleisti pramogoms, kelionėms ar prabangos prekei. Jei pinigų neturite šiandien, kaip žinote, kad jų turėsite po savaitės, mėnesio? Beje, skolindamiesi dar mokate ir palūkanas, tad dar giliau klimpstate į skolas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas: „Jeigu norite susipykti su draugu, paskolinkite jam pinigų“
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!