Nijolė Pareigytė prieš du mėnesius visiškai atsisakė alkoholio: „Gera atsibusti neskaudančia galva“

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-12-01 17:09
AA

Antradienį Lietuvą sukrėtusi žinia apie alkoholizmo liūne skendintį ir ligoninėje atsidūrusį „Lemon Joy“ lyderį Igorį Kofą palietė ne vieną muzikanto kolegą ir bičiulį. Abejinga neliko ir grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. Savo socialinio tinklo paskyroje ji pasidalino žinute, raginančia susimąstyti tuos, kurie kad ir retsykiais nevengia pakelti taurelės.

„Toks pasaulis puikus, toks žiaurus, įvairus:
Jame pinas vainikai ir gėlės, ir kraujas.
Tik pažvelk, tik pajusk pradus!
Jis kas valandą kitas, kas valandą naujas! 
Alkoholis – nepadės pabėgti, pasislėpti. Jis tik padės išnykti! 
Jau du mėnesiai – nė lašo alkoholio! 
O tu?
Igori, mes su tavim!!!“, – feisbuke rašė ji.

TAIP PAT SKAITYKITE: Igorio Kofo kolegos linki muzikantui stiprybės ir ragina kitus netylėti – tokių atvejų daug

Nijolė jau porą mėnesių visiškai nevartoja alkoholio. Kodėl? „Tiesiog atėjo toks laikas. Labai daug domėjausi, daug skaičiau, jau kokius metus brandinau šią mintį. Suvokiau, kokią žalą alkoholis daro organizmui“, – Žmonės.lt sakė ji.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak jos, nereikia ieškoti pasiteisinimų, kad viena taurė vyno ar viskio jokios žalos sveikatai neturi. „Savo aplinkoje pažįstu daug žmonių, kurie kasdien išgeria taurę vyno. Atrodo, kad kaip ir nėra problemos. Juk jie tikina, kad turi stabdžius, kad tikrai neįklimps. Bet ar tikrai? Juk viskas nuo to ir prasideda. Kaip sako specialistai – kiekvienas, kuris nors šiek tiek geria, jau turi polinkį į alkoholizmą“, – kalbėjo Nijolė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Alkoholio liūne įklimpęs „Lemon Joy“ vokalistas Igoris Kofas pateko medikų globon

Moteris neslepia – anksčiau ji buvo tikra vakarėlių liūtė, o vakarėliuose atsisakyti siūlomos taurės nebuvo taip paprasta. „Buvo visko“, – sako.

Išbraukus iš savo gyvenimo alkoholį pasikeitė ir Nijolės gyvenimo būdas. Linksmybės iki paryčių nebeteikia tiek daug džiaugsmo, ryte norisi anksčiau keltis, o atsikėlus džiugina jausmas, kad esi žvali.

„Jei koks vakarėlis – išgeriu kibirą vandens su citrina ir gerai. O kitas rytas būna labai malonus. Gera atsibusti neskaudančia galva“, – pasakojo Nijolė.

I.Kofo tragedijos kontekste iš naujo alkoholio vartojimo problemą iškėlusi Nijolė ragina visus susimąstyti apie savo įpročius.

„Igoris labai geras žmogus, geras mano draugas. Tai yra skaudu. Išdrįsau pasidalinti žinute fesibuke tikėdamasi, kad gal kažkam tai padės, kažkas susimąstys. Kiekvienas turime pradėti nuo savęs, nuo savo pavyzdžio“, – kalbėjo Nijolė.

Pasak jos, nors alkoholizmas – visos šalies problema. „Alkoholis – didžiausias narkotikas ir jis yra legalus. Tai yra baisu. Skaudu, kad kai kuriems atrodo, kad vienintelė problemų sprendimo išeitis – apsisvaiginti“, – kalbėjo ji.