Norite padaryti gerą pirmąjį įspūdį? Venkite šių klaidų
Sakoma, kad pirmasis įspūdis būna teisingas. Užtenka trumpo žvilgsnio, trijų sekundžių, kad kitas žmogus jus įvertintų, pamatęs pirmą kartą. Per šį trumpą laiką kitas asmuo susiformuoja nuomonę apie jus pagal jūsų išvaizdą, kūno kalbą, elgesį, manieras, aprangą. Tad kokių dalykų reikėtų vengti, kad nesugadintumėte pirmojo įspūdžio?
8 klaidos, kurių turėtumėte nedaryti
Jei matote, kad tyla yra nejauki, galite pradėti kalbą, tačiau neprivalote kalbėti visą laiką. Jei nuolat ir daug kalbėsite, paprasčiausiai neleisite įsiterpti kitiems.
Nebandykite sukurti perdėm įsimintino įspūdžio. Jei stengsitės atrodyti kitoks, nei esate iš tikrųjų, o jūsų pastangos sužavėti kitus bus itin akivaizdžios, galite sulaukti priešingo efekto. Pasistenkite būti savimi, nevaidinkite – nuoširdumas geriausiai pralaužia ledus.
Neatskleiskite per daug asmeninių detalių. Tik nepradėkite pasakoti savo vaikystės istorijos ar kitų labai asmeninių dalykų. Be to, ir patys neklausinėkite itin asmeninių klausimų. Kitą žmogų galite priversti pasijusti gana nejaukiai. Kalbos visiems suprantamomis, kasdienėmis ir šiuo metu vyraujančiomis temomis ar aktualijomis gali būti tas kelias, kuris jus nuves reikiama kryptimi.
Nesistenkite tylos pauzių užpildyti nuolatinėmis šnekomis. Bendraujantys, komunikabilūs žmonės patinka daugeliui. Smagu, kai su žmogumi yra apie ką pakalbėti, padiskutuoti. Visgi, taisyklė, kas per daug, tas nesveika, galioja ir bendraujant su žmogumi pirmą kartą. Riba tarp komunikabilus ir per daug įkyrus yra gana trapi. Tad jei matote, kad tyla yra nejauki, gali pradėti kalbą, tačiau neprivalote kalbėti visą laiką. Be to, jei nuolat ir daug kalbėsite, paprasčiausiai neleisite kitiems įsiterpti. Todėl domėkitės ir kitais, klauskite, ką kiti mano tam tikrais klausimais. Taip neliks it nemalonių tylos pauzių.
Nemanykite, kad kiti sutiks su jūsų nuomone. Jei kalba pakrypo tema, kuria daugelis turi skirtingą nuomonę, nemanykite, kad žmogaus, su kuriuo kalbate, pozicija bus tokia pati kaip jūsų. Tai ypač galioja kalbant politinėmis temomis. Jei pastebėjote, kad jūsų nuomonės išsiskiria, galbūt tos temos nereikėtų gvildenti su žmogumi, kurį sutikote pirmą kartą?
Nebūkite per daug smalsus. Pirmą kartą bendraujant su žmonėmis, svarbu užduoti taktiškus klausimus, nebūti per daug smalsiems. Kartais natūralus jūsų smalsumas gali būti pavojingas. Pavyzdžiui, jūs sutikote jūsų atžalos draugo tėvus, kurie atostogauja ten pat, kur ir jūs. Klausiate vaiko, ar jis turi brolių, seserų, tačiau šis atsako neigiamai. Bandydami išlaikyti pokalbį, domitės, ar jis norėtų broliuko ar sesutės. Tačiau netgi toks paprastas klausimas gali būti netaktiškas ir sukelti nepatogumų: galbūt šeima prarado kūdikį arba yra ant skyrybų slenksčio ir pan. Geriau paklausti, ar vaikui patinka ši atostogų vieta ir pan. Bendraujant su pirmą kartą sutiktais žmonėmis puikiai tinka ir bendros temos.
Nebūkite per daug patiklus. Net jei pirmą kartą sutiktas žmogus atrodo patikimas, jis toks gali ir nebūti.
Todėl bendraudami stenkitės per daug neatvirauti, nesakykite to, ko paskui gailėsitės. Iš tikrųjų bendros temos apie orą, politiką, vasaros atostogas bus tinkamiausios.
Nevėluokite. Einate į darbo pokalbį, pirmą pasimatymą, susipažinti su sužadėtinio šeima? Puiku, tačiau atminkite, kad labai svarbu nevėluoti. Net jei kalbėsitės įdomiomis temomis, atrodysite puikiai, bet vėluosite į susitikimą, pirmasis įspūdis jau bus šiek tiek sugadintas. Priversite žmogų laukti, jis galbūt net pamanys, kad jums šis susitikimas nėra svarbus. O tie žmonės, kurie yra itin punktualūs, gali net įsižeisti. Tad nevėluokite ir nesugadinsite pirmojo įspūdžio.
Daugiau pozityvumo. Niekam nepatinka nuolat niurzgantys ir pikti žmonės. Jie dažniausiai paskleidžia nemalonią atmosferą, nes visuomet skundžiasi, piktinasi ir yra viskuo nepatenkinti. Nesipiktinkite politikais, lietingais orais, savo darbdaviu ar prasta finansine situacija. Pirmam įspūdžiui sudaryti tai visiškai netinkama strategija. Būkite linksmi, šypsokitės ir neskleiskite neigiamų emocijų – jų ir taip užtenka.
DAUGIAU SKAITYKITE: Kūno kalba pasimatymo metu: kaip atskirti, kad jumis išties domisi