Savaitgalį Tamsta muzikos klube nuaidėjo šiuolaikinės džiazo muzikos fiesta – „Tamsta Jazz Weekend“ festivalis. Renginio sumanytojo, būgnininko Marijaus Aleksos kruopščiai kuruojama muzikinė programa maloniai stebino gausiai susirinkusią publiką, koncertus lydėjo ovacijos. Vakarais sceną dalinosi užsienio svečiai ir Vilniaus džiazo atlikėjai, dienos metu smalsuolių ir muzikos profesionalų laukė turiningos, festivalio svečių vedamos meistriškumo dirbtuvės. Festivalio dienomis į Vilnių įsiveržęs pavasariško oro gūsis atliepė gyvastingą ir įkvėpiančią „Tamsta Jazz Weekend“ energiją.
Ketvirtadienio pavakarę festivalis startavo Tamsta parduotuvėje, vyko pirmosios meistriškumo dirbtuvės. Klavišinių instrumentų sekcijoje įsitaisęs charizmatiškasis vokalistas ir pianistas Oli Rockbergeris dalinosi idėjomis apie muzikinę bendraautorystę ir dainų rašymo paslaptis. Atsakydamas į publikos klausimus, Rockbergeris teigė, kad rašant muziką svarbiausia mėgautis procesu ir pateisinti savo paties lūkesčius – ir tik tada galima viltis, kad kūrinys taps hitu. Dirbtuvėse dalyvavo būrys klausytojų, tarp jų ir muzikos virtuvės subtilybes iš arti pažįstantys garsūs Lietuvos scenos atlikėjai.
Vakare veiksmas persikėlė į Tamsta klubą. Sušildyti vakaro atmosferą patikėta didžėjui, „Radio Vilnius“ bendraįkūrėjui Manfredui, pasidalinusiam mėgstamais šiuolaikinės džiazo muzikos įrašais. Pirmieji į sceną žengė lietuviai „Quark Effect“ – saksofonistas Kornelijus Pukinskis, būgnininkas Dominykas Snarskis ir Matas Samulionis, grupės skambesį praturtinantis elektronika. Drąsus ir išraiškingas „Quark Effect“ pasirodymas bei jį vainikavusi daina Ukrainai palaikyti, priminė neoficialų festivalio moto – šiuolaikinė džiazo muzika nepaklūsta jokiems žanrų standartams. Netrukus scenoje pasirodė grupė „Floating World Pictures“, atradusi harmoningą džiazo ir world muzikos dermę arba, kaip patys juokauja, grojantys garsią ambient muzika. „Floating World Pictures“ – Londono muzikantų ir menininkų sambūris, vadovaujamas muzikos prodiuserio Chesnutt ir grafikos dizainerio Rai Wong. Su jais ant scenos pasirodė saksofonistas Tyrone Isaac Stuart, būgnininkė Sophie Lowe ir bosistas Jordan Parry.
Po puikios pirmosios festivalio dienos, penktadienį publika vėl būrėsi Tamstoje. Meistriškumo dirbtuves vedė duetas iš Jungtinės Karalystės, Church Andrews ir Matt Davies. „Tamsta Jazz Weekend“ programoje pristatyti džiazo mokslininkais, muzikantai šį vardą pateisino, dirbtuvių dalyviams pristatydami įspūdingą inžinerinę sistemą, sukuriančią unikalų dueto skambesį. Duetas publikai pasakojo apie elektroninių sensorių tinklą, pritvirtintą prie Matt būgnų komplekto, kuris – paliestas būgnų lazdelės – suaktyvina sintezatorius ir skamba pagal Church Andrews iš anksto suprogramuotas dermes.
Vakare, palydėti Umos DJ selekcijos, Matt Davies ir Church Andrews pasirodė Tamsta scenoje. Sausakimšo klubo publiką dueto muzika tiesiog prikaustė. Nuaidėjo griausmingi plojimai, nuotaiką atspindėjo vakaro vėdėjo Marijaus Aleksos reakcija – šis sakė pristigęs žodžių, tegalintis ištarti: „Vau!“. Po trumpos pertraukos, Marijus Aleksa vėdėjo mikrofoną iškeitė į būgnų lazdeles, vakaro kulminacija tapo įspūdingas naujojo Aleksos albumo „As They Are“ pristatymas. Vienuolika muzikantų tapo Marijaus Aleksos orkestru – saksofonų trio: Kazmieras Jušinskas, Arminas Bižys ir Dovydas Stalmokas, fleitų trio: Kristupas Gikas, Salomėja Kalvelytė, Mėta Gabrielė Pelegrimaitė, trimitininkas Mindaugas Vadoklis, tūbistas Simonas Kaupinis, pianistas ir vokalistas Olis Rockbergeris, perkusininkas Gediminas Mačiulskis bei Paulius Kilbauskas, grojęs sintezatoriais. Šilumos kupinas pasirodymas nepaliko abejingų. Klausytojai neskubėjo skirstytis, dalinosi įspūdžiais ir lingavo į DJ muzikos taktą.
Trečiąją festivalio dieną, šeštadienį, meistriškumo dirbtuvės festivalio lankytojus pakvietė į įstabų susitikimą su festivalio headliner'iu, atlikėju, pasaulinio garso muzikos prodiuseriu Dave Okumu. Iš Londono atvykusį svečią kalbino Ugnė Uma, kiek anksčiau su atlikėju susipažinusi radijo laidoje „Hao Dao“. Nuoširdaus, asmeniško pokalbio metu, Dave Okumu pasidalino neįkainojama darbo meno lauke patirtimi, kūrybinius procesus lydinčia filosofija, požiūriu į pasaulį. Atlikėjas nustebino publiką perėmęs klausiančiojo rolę ir klausytojų prašė išvardinti tris mylimiausius dalykus gyvenime. Dalyviai noriai dalinosi patirtimi ir džiugiai atpažino vienijančias bendražmogiškas detales. Dave Okumu linkėjo atrasti džiaugsmą kuriant bendruomenėse, bendraminčių ratuose ir taip pažaboti vienišumo, susiskaldymo epidemiją.
Vakare, Tamsta klube susibūrus klausytojams, už DJ pulto stojo pats Marijus Aleksa, džiazo muzikos ritmais į sceną palydėjęs Vilniaus punk-jazz grupę „Džiazlaif“. „Juos išgirdęs, supratau, kad Lietuvoje su džiazu viskas yra gerai“, – muzikantus pristatė Marijus. Džiazlaifaipašėlusiai narstė free džiazo žanrą, jį keitė melodingi lyriniai intarpai, pasirodymą vainikavo grupės firminis, kandus polkos ritmas. Pasirodymas įpūtė ugnį ir publika netrukus šiltai pasitiko Dave Okumu su grupe. Atlikėjas paruošė dovaną – pirmą kartą gyvai nuskambėjo Balandžio 14 dieną pasirodysiantis pirmasis solo albumas „I Came From Love“, kuriame vokalines linijas atlieka kultinė dainininkė Grace Jones. Dave Okumu & 7 Generations koncertas sujaudino klausytojus, jie šoko ir žavėjosi šiltais, melodingais kūriniais bei užburiančiomis vokalinėmis linijomis. Didingame „Tamsta Jazz Weekend“ finale suskambo Dave Okumu pažadas sugrįžti, o klausytojai ėmė tikėtis puikaus, naujo Vilniaus festivalio sugrįžimo kitąmet, kartu su gyvybingo pavasario pergale prieš žiemos pilkumą.