Paaiškėjo, kodėl princas Harry ir M.Markle nepasirodė Bakingamo rūmų balkone su karališka šeima

Elizabeth II viešpatavimo platininio jubiliejaus iškilmės / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II viešpatavimo platininio jubiliejaus iškilmės / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-06-09 09:03
AA

Praėjusį ketvirtadienį Londone prasidėjo 70-ojo karalienės Elizabeth II valdymo jubiliejaus iškilmės. Keturias dienas trukusios iškilmės prasidėjo tradiciniu Vėliavos pagerbimo (Trooping the Colour) kariniu paradu, kurį karalienė Elizabeth II ir kiti svarbūs karališkosios šeimos nariai tradiciškai stebėjo iš Bakingamo rūmų balkono. Vis tik, nors princas Harry ir Meghan Markle iškilmių išvakarėse atvyko į Britaniją, balkone jiedu nepasirodė.

Karalienės Elizabeth II 70-ojo valdymo jubiliejaus iškilmės truko keturias dienas, kurių metu įvyko daugybė vienas už kitą įspūdingesnių minėjimo renginių. Iškilmes pradėjo tradicinis Vėliavos pagerbimo (Trooping the Colour) karinis paradas, ištisus šimtmečius rengiamas britų monarchų gimtadieniams oficialiai paminėti. Jame dalyvavo apie 1,5 tūkst. karių, 400 kariuomenės orkestro narių ir 250 žirgų.

Visų ginkluotųjų pajėgų šakų paradą vainikavo daugiau nei 70 lėktuvų skrydis virš Bakingamo rūmų. Šia proga tarp dangumi praskrisiančių lėktuvų bus legendinių naikintuvų „Spitfire“, padėjusių 1940-aisiais laimėti Mūšį už Britaniją ir atremti nacių Vokietiją.

Elizabeth II viešpatavimo platininio jubiliejaus iškilmės / „Scanpix“ nuotr.

Lėktuvų paradą karalienė Elizabeth II ir kiti svarbūs karališkosios šeimos nariai stebėjo iš Bakingamo rūmų balkono.

Vis tik jame nebuvo matyti Britanijoje viešinčio princo Harry ir Meghan Markle su vaikais, čia nepasirodė ir nešlovę užsitraukęs Elizabeth II antrasis sūnus princas Andrew. To priežastis – Bakingamo rūmų balkone galėjo pasirodyti tik „dirbantys karališkieji asmenys“. Už Atlanto išsikraustęs ir karališkųjų pareigų atsisakęs karalienės vaikaitis ir jo amerikietė žmona nariai negalėjo dalyvauti jokiose oficialiose procedūrose, anksčiau pranešė „Insider“. 

Bakingemo rūmų atstovas spaudai „Insider“ pareiškė, kad „po kruopštaus apsvarstymo karalienė nusprendė, kad šiemet tradiciniame „Trooping the Colour“ pasirodyme birželio 2 d. gali dalyvauti tik Jos Didenybė ir tie karališkosios šeimos nariai, kurie šiuo metu karalienės vardu atlieka oficialias viešąsias pareigas.“

Londono laikraštis „The Times of London“ pranešė, kad Sasekso sutuoktiniai buvo įkurdinti VIP skyriuje, kuriame stebėjo „Trooping the Colour“.

Meghan Markle stebi Vėliavos pagerbimo paradą / „Vida Press“ nuotr.

Nors renginio metu jie nebuvo pastebėti, tai buvo pirmas kartas, kai M.Markle ir J.Harry dalyvavo karališkajame renginyje kaip šeima su savo vaikais – 3 metų Archie ir Lilibet, kuriai šeštadienį suėjo vieneri. Tądien karalienė pirmą kartą susitiko su Lili, kuri pavadinta monarchės vardu, ir pirmą kartą nuo 2020 m. pamatė Archie.

Markle ir Harry praeityje dalyvavo dviejuose „Trooping the Colour“ paraduose: pirmą kartą jie pasirodė netrukus po vedybų 2018 m., o antrą kartą – 2019 m., anksčiau rašė „Insider“ žurnalistė Mikhaila Friel.

Elizabeth II viešpatavimo platininio jubiliejaus iškilmės (53 nuotr.)
+47

Penktadienį karališkosios šeimos nariai rinkosi į pamaldas Šv.Pauliaus katedroje, surengtas karalienės Elizabeth II valdymo jubiliejaus proga. Pati karalienė Elizabeth II pamaldose nedalyvavo – prieš dieną vykusio šventinio parado metu monarchė patyrė „tam tikrą diskomfortą“, tad ceremoniją stebėjo per televizorių.

Šeštadienį karalienė nedalyvaus ir Epsomo žirgų lenktynėse, bet stebės šį daug dėmesio sulaukiantį renginį per televiziją, 

Princesė Anna, princas Williamas ir Kate Middleton pamaldose už Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr

Nors rekordinį valdymo jubiliejų mini karalienė Elizabeth II, ne mažesnį žiniasklaidos dėmesį nei monarchė kausto jos anūkai – princas Harry ir princas Williamas.

Daugeliui pro akis nepraslydo faktas, kad Šv.Pauliaus katedroje vykusiose pamaldose Sasekso hercogas ir hercogienė sėdėjo kitoje katedros pusėje nei Kembridžo hercogas ir hercogienė, rašo „Daily Mail“.

Princas Williamas su žmona Kate Middleton sėdėjo dešinėje katedros pusėje pirmoje eilėje, o tuo tarpu iš karališkųjų pareigų pasitraukęs princas Harry ir Meghan Markle – kairėje pusėje, antroje eilėje.

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Kai kurie pastebėjo ir tai, kad atokiau vienas nuo kito besilaikantys broliai ne tik sėdėjo atskirai, bet ir elgėsi skirtingai. 

37 metų Harry buvo nufotografuotas plačiai besišypsantis ir šmaikštaujantis su princesėmis Beatrice ir Eugenie bei jų sutuoktiniais. Tuo tarpu kitoje eilėje sėdintis princas Williamas su žmona Kate Middleton elgėsi kur kas santūriau.

Platininio Elizabeth II valdymo jubiliejaus pamaldos (53 nuotr.)
+47