Pavasarį mirus Philipui, karalienė Elizabeth II išgyvena dar vieną netektį: gedi artimos draugės

Elizabeth II / Scanpix nuotr.
Elizabeth II / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-06 16:57
AA

Pavasarį vyrą Philipą palaidojusi Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II išgyvena dar viena netektį. Mirė jos draugė, Graftono hercogienė Ann Fortune FitzRoy. Ann iškeliavo anapilin būdama 101-erių.

Ann Fortune Smith mirė gruodžio 3-iąją, skelbia portalas „The Sun“.

Ann karališkajame dvare tarnavo visus 69-erius Elizabeth II valdymo metus. 1954 m. Jos Didenybė tapo A.F. FitzRoy antrosios dukters ledi Virginios FitzRoy krikštamote.

Per Elizabeth II valdymo laikotarpį hercogienė FitzRoy buvo viena iš dviejų darbuotojų, atsakingų už karalienės drabužius ir papuošalus. Kadaise šios pareigos buvo laikomos gana svarbiomis. Visgi, be šių pareigų, Ann buvo viena geriausių monarchės patarėja ir bičiule.

Anne garsėjo nepriekaištingu darbu ir niekada per daug neatviravo apie savo pareigas karališkojoje šeimoje. Tiesa, ji dažnai dalyvaudavo  svarbiausiuose karališkuosiuose renginiuose.

1980 m. Graftono hercogienė buvo paskelbta Karališkojo Viktorijos ordino Didžiojo Kryžiaus dama. Šis apdovanojimas asmeniškai įteikiamas karalienės už nuopelnus.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad šiemet Elizabeth II išgyveno ne vieną skaudžią netektį.  Šių metų balandžio 9-ąją mirė jos vyras princas Philipas.

Jau 2019-ųjų gruodį Bakingamo rūmai skelbė, jog šlubuoja princo Philipo sveikata. Dėl įsisenėjusios ligos per pastaruosius keletą metų princui teko ne vieną kartą praverti gydymo įstaigos duris. Su metais Philipo sveikata blogėjo.

Nuo savo karališkųjų pareigų monarchas buvo atleistas 2017-ųjų rugpjūtį. Oficialus pranešimas skelbė, jog iš aktyvaus viešojo gyvenimo aristokratas pasitraukė būtent dėl sveikatos problemų.

Šių metų lapkritį Elizabeth II ir princas Philipas būtų minėję 74-ąsias santuokos metines.

Princo Philipo laidotuvės (98 nuotr.)
+92