Princui Philipui būtų sukakę 100 metų – Elizabeth II jautriai pagerbė vyro atminimą

Princas Philipas / Karalienė Elizabeth II gauna rožę princo Philipo atminimui / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Princas Philipas / Karalienė Elizabeth II gauna rožę princo Philipo atminimui / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-06-10 13:25
AA

Birželio 10-ąją Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II vyras, velionis princas Philipas būtų minėjęs garbingą 100 metų jubiliejų. Šia proga jo atminimas pagerbtas sentimentaliu gestu.

Karališkoji sodininkystės draugija karalienei Elizabeth II įteikė ypatingą rožę, kuri pasodinta Vindzoro pilies sode princo Philipo atminimui.

1956-aisiais princas Philipas sukūrė ugdymo „DofE“ sistemą: tai pasaulinė saviugdos programa, skirta jaunimui.

Ši rožė kada nors bus parduodama aukcione, o už ją, kaip ir kai kurias kitas karališkajame sode esančias gėles gautos lėšos bus skirtos naujų „DofE“ mokymo centrų kūrimui bei jaunimo paramai.

Dabar veikianti daugiau nei 140 šalių, „DofE“ padėjo pakeisti milijonų jaunų žmonių gyvenimą Jungtinėje Karalystėje ir visame pasaulyje.

„DofE“ buvo sukurta norint padėti jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų.

Princo Philipo atminimui Vindzoro sode pasodinta rožė (5 nuotr.)
Vida Press nuotr.
+2

Žmonės.lt primena, kad balandžio 17-ąją šviesaus atminimo princas Philipas išlydėtas į paskutinę kelionę. Šv. Jurgio koplyčioje, seniausioje karališkoje rezidencijoje Vindzoro pilyje, su mylimu šeimos nariu atsiveikino patys artimiausi. Tiesioginę transliaciją stebėjo visas pasaulis.

Vindzoro pilyje princo Philipo lydėjimas į paskutinę kelionę prasidėjo 16 valandą 40 minučių. Pagal tuo metu galiojančius Jungtinėje Karalystėje pandemijos ribojimus atsisveikinime galėjo dalyvauti daugiausiai 30 žmonių. Svečių sąraše – karalienės Elizabeth II ir princo Philipo artimieji bei jo giminaičiai iš Vokietijos.

Buvo paisoma Edinburgo hercogo noro – laidotuvės vyko be pompastikos, pačių brangiausių apsuptyje. Galbūt scenarijus nebūtų toks palankus princo nuoširdžiam bei kukliam norui, jei ne pasaulinė pandemija, kuri jo pageidavimą tarsi įrėmino savo griežtose taisyklėse.

Princas Philipas mirė šių metų balandžio 9-ąją Vindzoro pilyje.

Jau 2019-ųjų gruodį Bakingamo rūmai skelbė, jog šlubuoja princo Philipo sveikata. Dėl įsisenėjusios ligos per pastaruosius keletą metų princui teko ne vieną kartą praverti gydymo įstaigos duris. Su metais Philipo sveikata blogėjo.

Nuo savo karališkųjų pareigų monarchas buvo atleistas 2017-ųjų rugpjūtį. Oficialus pranešimas skelbė, jog iš aktyvaus viešojo gyvenimo aristokratas pasitraukė būtent dėl sveikatos problemų.

2021-ųjų lapkritį Elizabeth II ir princas Philipas būtų minėję 74-ąsias santuokos metines.

Princo Philipo laidotuvės (98 nuotr.)
+92
Princo Philipo gyvenimo akimirkos (27 nuotr.)
+21