Paviešintas princo Philipo laidotuvių svečių sąrašas: Williamas ir Harry procesijoje neis greta

Princas Philipas su anūkais – princais Harry ir Williamu 2015 m. / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Balandžio 17-ąją Didžiojoje Britanijoje įvyks šviesaus atminimo princo Philipo laidotuvių ceremonija. Artėjant šiai dienai, Bakingamo rūmai paskelbė 30 asmenų, kurie dalyvaus monarcho laidotuvėse, sąrašą.

Kaip skelbia BBC, laidotuvių ceremonijoje dalyvaus princo Philipo žmona karalienė Elizabeth II ir jų vaikai su sutuoktiniais: princas Charlesas su žmona Camilla, princesė Anne su sutuoktiniu seru Timothy Laurence'u, princas Andrew, jauniausias Philipo ir Elizabeth II sūnus Edwardas su žmona Sophie.

Laidotuvių ceremonijos svečių sąraše įrašyti ir princo Philipo anūkai – princas Williamas su žmona Kate, princas Harry, Zara Tindall  su vyru Mike`u Tindallu, princesė Beatrice ir jos vyras Edoardo Mapelli Mozzi bei jos sesuo princesė Eugenie, atvyksianti kartu su vyru Jacku Brooksbanku.

Skelbiama, kad į laidotuves ir atvyks vyriausias princesės Anne sūnus kapitonas Markas Phillipsas bei jauniausi anapilin iškeliavusio monarcho anūkai – 13-metis Jamesas ir 17-metė Louise. Taip pat į ceremoniją pakviesta princesės Margareth dukra Sarah su sutuoktiniu Danieliu Chatto bei sūnumi Davidu Armstrongu-Jonesu.

Taip pat laukiama karalienės Elizabeth II pusbrolių princo Richardo, princo Edwardo bei pusseserės princesės Alexandros.

Svečių sąrašą užbaigia princo Philipo giminaičiai iš Vokietijos – princas Bernhardas, princas Donatusas ir princas Philippas bei karalienės Elizabeth II draugė Penelope Knatchbull.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas/Vida Press nuotr.

Per laidotuves kviestiniai svečiai dalyvaus princo Philipo išlydėjimo ceremonijoje. Princai Charlesas, Andrew, Edwardas ir princesė Anne, taip pat anūkai princai Williamas ir Harry lydės „Land Rover“ katafalką procesijoje į Šv. Jurgio koplyčią. Karalienė Elizabeth II į Vindzoro pilies koplyčią, kurioje vyks pamaldos, atvyks atskirai. Po pamaldų princas Philipas bus palaidotas Šv. Jurgio koplyčioje.

Bakingamo rūmai paskelbė ne tik laidotuvėse dalyvausiančių asmenų sąrašą, bet ir paviešino tvarką, pagal kurią į Šv. Jurgio koplyčią įžengs ceremonijos svečiai.

Nors jau anksčiau buvo skelbiama, kad visi laidotuvių ceremonijos svečiai, išskyrus karalienę Elizabeth II, į Šv. Jurgio koplyčią eis lydėdami princo Philipo karstą, paaiškėjo, kad 38-erių princas Williamas ir 36-erių princas Harry ceremonijoje neis greta vienas kito. Tarp jų procesijoje įsiterps pusbrolis, princesės Anne sūnus Peteris Phillipsas.

Princo Philipo palaikus į paskutinę kelionę veš „Land Rover“ katafalkas / „Scanpix“ nuotr.

Skelbiama, kad per antrąją ceremonijos eiseną princas Williamas žingsniuos lydimas tik Peterio Phillipso. Už jų eis princas Harry ir Davidas Armstrongas-Jonesas.

Bakingamo rūmų atstovas patikino, kad tokį laidotuvių eisenos tvarkos pakeitimą lėmė praktinės priežastys. 

„Tai laidotuvės, ir mes nesiruošiame veltis į jokias kalbas apie dramą. Visi sprendimai ir pokyčiai atspindi Jos Didenybės norus“, – sakė jis.

Princo Philipo gyvenimo akimirkos (27 nuotr.)
+21
Didžioji Britanija gedi princo Philipo (41 nuotr.)
+35
Skaitykite daugiau