Princo Philipo ir princesės Dianos ryšys: nuo pat atėjimo į karališkąją šeimą suprato jos nelengvą dalią

Šviesaus atminimo princo Philipo ir princesės Dianos gyvenimo akimirkos / „Vida Press“ nuotr.
Šviesaus atminimo princo Philipo ir princesės Dianos gyvenimo akimirkos / „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-13 20:14
AA

1947-aisiais metais pats įsiliejęs į karališkąją šeimą princas Philipas, kurio nuo penktadienio gedi artimieji ir visas pasaulis, turėjo tvirtą it uola ryšį su šviesaus atminimo princese Diana. „People“ siūlo pažvelgti į neeilinę jų istoriją iš arčiau.

Kai pamilęs būsimą Didžiosios Britanijos karalienę Elizabeth II su jo širdį užplūdusiais jausmais princas Philipas gavo ir neeilines pareigas bei įsiliejo į žinomiausią pasaulio šeimą, greitai išmoko vieną pamoką – pritapti.

Tiesa, jo paties išgyvenimai leido visai kitomis akimis žvelgti į jaunesnę kartą ir tokius „prašalaičius“ kaip, pavyzdžiui, princesė Diana. Šiai ryškiai asmenybei Philipas kaipmat pajuto didžiulę simpatiją, globojo ją, kai Diana ištekėjo už princo Charleso.

Iki šiol apie princo Philipo ir Dianos tarpusavio ryšį sklando legendos, o apie šilto bendravimo faktą patvirtina ir seni laiškai.

Šviesaus atminimo princas Philipas ir karalienė Elizabeth II, princesė Diana su princais Harry ir Williamu, Zara Philips ir Peteris Philipsas / „Vida Press“ nuotr.

„Kai Diana pamatė, kokie sunkūs karališkajai šeimai priklausančiam asmeniui `ribojimai taikomi, būtent princas Philipas jai pagelbėjo kovojant su vidiniais nuogąstavimais“, – savo naujausioje knygoje „Prince Philip Revealed“ sako rašytoja Ingrid Sewart.

Pasak biografės, kai tik Diana ištekėjo už princo Charleso, ji niekuomet prie šeimos stalo nesirinkdavo savo oficialaus vyro kompanijos, greta princesės valgydavo būtent Edinburgo kunigaikštis. Prabangiose, ilgai trunkančiose vakarienėse princas Philipas rūpinosi princese Diana.

Šviesaus atminimo princas Philipas ir princesė Diana / „Vida Press“ nuotr.

Ne paslaptis, jog Balmoralo pilyje vykusios prašmatnios vakarienės princesei Dianai buvo tikra kančia. Ji tiesiog nesulaukdavo, kada tradicija tapęs ritualas pasibaigs. Tais momentais ne kas kitas, o būtent princas Philipas sulaikydavo Dianą ir užglaistydavo jos viduje verdančias aistras bei numalšindavo įtampą.

Net ir pasirodžius skandalingajai knygai „Diana: Her True Story“, kur buvo kalbama apie sudėtingus princo Charleso ir jo žmonos santykius, ryšys tarp princesės ir princo Philipo nenutrūko. 

Leidiniui tapus labiausiai aptarinėjamu Jungtinėje Karalystėje, princas Philipas ir karalienė Elizabeth II paprašė poros su jais privačiai pasikalbėti apie susiklosčiusią situaciją. 

Šviesaus atminimo princas Philipas ir princesė Diana / „Vida Press“ nuotr.

Šis įvykis nupasakotas ir „Netflix“ serialo „Karūna“ ketvirtajame sezone. 

Svarbaus pokalbio metu pincas Philipas Dianos ir savo sūnaus Charleso paprašė galvoti ne vien apie save, bet apie vaikus, monarchiją ir šalį, teigia I.Seward.

Jau tuomet princas Philipas ranka nenumojo į sunkią Dianos dalią ir slapčia ėmė siųsti jai laiškus, kuriuos pasirašydavo tiesiog „Pa“.

„Philipas stengėsi įteigti princesei Dianai faktus, su kuriais jai teks susitaikyti. Niekuomet nevengė pridurti, jog žino, ką reiškia kylantys gyvenime sunkumai, kai įsilieji į tokią galingą šeimą“, – teigia I.Seward. 

Edinburgo hercogas visuomet simpatizavo princesei, yra parašęs net tokių neatsargių sakinių kaip, kad „Charlesas yra juokingas, nes prasidėdamas su Camilla (dabartine savo žmona -aut.past.) rizikuoja viskuo.“

Šviesaus atminimo princas Philipas ir princesė Diana / „Vida Press“ nuotr.

„Niekuomet net nesvajojome, kad jis sumąstys tave dėl jos palikti. Negaliu įsivaizduoti nė vieno sveiko proto asmens, kuris tave paliktų dėl Camillos“, – rašoma viename iš princo Philipo laiškų, skirtų princesei Dianai.

Ne kartą šviesaus atminimo Philipas Dianai siūlėsi padarysiąs viską, kad tik išgelbėtų jos ir sūnaus santuoką.

Deja, jo pastangos nepadėjo ir nepakeitė skaudaus Dianos likimo. Per ilgą laiką jų ryšys silpnėjo, o princesei galutinai atsiribojus nuo karališkosios šeimos, Philipas net viešai atgailavo, kad ši priėmė blogus sprendimus ir apgaudinėjo princą Charlesą.

Šviesaus atminimo princas Philipas ir princesė Diana / „Vida Press“ nuotr.

Ilgainiui Diana tolo nuo princo Philipo, nes jai rodėsi, kad šis jai per griežtas ir per daug teisia.

Nepaisant to, iš po Dianos mirties paviešintų laiškų matyti, jog princesė vertino Philipo pastangas jai padėti bei rūpestį dėl jos ir princo Charleso santuokos.

„Mielas Pa, ypač palietė paskutinysis jūsų laiškas, kuris tik dar kartą įrodė, kad jums tikrai rūpi“, – kartą rašė Philipui Diana.

Kitame ji dėkojo princui už jo begalinį atsidavimą ir norą pagelbėti. Ne kartą princesė ir viešai kalbėjo apie savo uošvio taktiškumą bei supratingumą.

Tiesa, vėliau, pradėjus tyrimą dėl tragiškos 1997 m. įvykusios princesės Dianos mirties, tyrėjams jos psichologė Simone Simmos sakė, kad ne visi laiškai iš princo Philipo buvo tokie mieli. 1994-1995 m. juose skambėjo jau visai kitoks tonas. 2007-2008 m. per vykusį Dianos mirties aplinkybių tyrimą jos psichologė sakė, jog princesė jai buvo parodžiusi du žeminančius ją laiškus, kurie be galo įskaudino. „Jie buvo žiaurūs“, – tuomet advokatui Michaelui Mansfieldui atsakė ji. Žinoma, tam įtakos turėjo pasikeitusi Dianos padėtis ir vis skandalingesni nuotykiai, kuriuos visaip kaip aprašė viso pasaulio žiniasklaida.

Princo Philipo laidotuvės vyks balandžio 17-ąją

Kaip pranešė BBC, balandžio 9-ąją anapilin iškeliavęs princas Philipas bus laidojamas šeštadienį, balandžio 17 dieną, šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Nors karališkosios šeimos narių laidotuvės sutraukia tūkstančius žmonių, dėl koronaviruso pandemijos princo Philipo laidotuvių ceremonija bus kukli. Paskelbta, kad laidotuvių ceremonijoje galės dalyvauti 30 asmenų.

Teigiama, kad kuklios ceremonijos norėjo ir pats princas Philipas. Jis tikėjosi, jog šermenyse dalyvaus tik artimieji, draugai ir valstybių vadovai iš Tautų Sandraugos šalių.

Laidotuvių ceremonija bus skirta prisiminti visą princo Philipo gyvenimą bei pagerbti už tarnystę Didžiajai Britanijai, rašoma rūmų išplatintame pranešime.

 

Karalienė Elizabeth II ir jos vyras princas Philipas (49 nuotr.)
+43