Princesė Eugenie prisijungė prie savo šeimos narių – princui Philipui skyrė jautrius žodžius

Princesė Eugenie, princesė Beatrice, princas Philipas (kairėje) ir Eugenie su princu Philipu bei princese Margaret 1996 m. / „Vida Press“ nuotr.
Princesė Eugenie, princesė Beatrice, princas Philipas (kairėje) ir Eugenie su princu Philipu bei princese Margaret 1996 m. / „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-14 22:12
AA

Jei daugumai šviesaus atminimo princas Philipas buvo Didžiosios Britanijos didikas, karališkosios šeimos narys ir karalienės Elizabeth II vyras, tai neseniai kūdikio susilaukusiai princesei Eugenie (31) jis buvo... visų pirma senelis. Trečiadienį princesė prisijungė prie savo šeimos narių ir viešai princui Philipui skyrė jautrius žodžius.

Balandžio 9-ąją užgesus Edinburgo hercogo gyvybei Londone prie Bakingamo rūmų nusidriekė gėlių jūra, žmonės reiškė užuojautą žymiausiai pasaulio didikų šeimai. Ne išimtis ir princo Philipo artimieji, kurie gedi ir vienas po kito Edinburgo hercogui skiria pagarbą bei prasmingus žodžius. 

Trečiadienį viešai prabilo princo Philipo anūkė, princesė Eugenie.

„Mielas seneli, visi Jūsų be galo pasiilgsime“, – savo kalbą pradėjo ji.

„Jus tikrai paliestų žodžiai, kurių sulaukiau per pastarąsias dienas ir kuriais su manimi dalijosi žmonės“, – tęsė Eugenie.

 

Princesė socialiniame tinkle teigė, kad visus palietė skaudi žinia apie Philipo mirtį ir netrukus ji sulaukė daug  jos senelio gerumo paliestų žmonių istorijų. Buvo dalijamasi net mažytėmis akimirkomis, kurios pažinojusiems ar sutikusiems princą Philipą smigo giliai į širdį.

„Žmonės prisiminė, kai teko šalia Jūsų sėdėti prie vakarienės stalo, spaudėte jiems ranką ar sveikinotės. Dauguma su didžiausiu dėkingumu priminė ir tai, kiek reiškė Jūsų DofE apdovanojimų (The Duke of Edinburgh's International Award) programa“, – rašė Eugenie.  

Princesės Eugenie ir Beatrice su karaliene Elizabeth II ir princu Philipu / „Vida Press“ nuotr.

„Prisimenu, kai mokiausi su Jumis gaminti maistą, piešti, klausiau Jūsų, ką skaityti. Prisimenu ir tai, kai kvatodavau iš Jūsų pokštų, kai pasakodavote man apie savo neįtikėtiną gyvenimą ir karinę tarnybą. Prisimenu ir tai, kai kartą prideginau dešreles ir Jūs įėjote bei išgelbėjote mano dieną.

Prisimenu Jūsų rankas ir juoką, ir Jūsų mėgstamiausią alų. Jūsų atminimas išliks žvelgiant į vaikus, anūkus ir proanūkius. Ačiū už mums skirtą atsidavimą ir meilę, ypač močiutei, kuri visuomet Jus nešios širdyje“, – rašė princesė Eugenie.

Anūkė prisijungė prie kitų giminaičių, kurie jau spėjo pagerbti Edinburgo hercogą.

Po 99-erių princo Philipo mirties, jo vaikaitis, princas Williamas, išreiškė pagarbą pirmadienį. Jis Edinburgo hercogą įvardijo kaip  „nepaprastą“ žmogų ir užsiminė, kad senelis norėtų, jog net ir po jo mirties karališkosios šeimos darbai būtų tęsiami.

„Pasiilgsiu senelio, bet žinau, kad jis norėtų, kad mes tęstume darbus“, – teigė jis.

„Mano senelio gyvenimo šimtmetį apibrėžė tarnyba – savo šaliai, žmonai ir karalienei bei mūsų šeimai. Jaučiuosi laimingas, kad turėjau ne tik jo pavyzdį, kuris mane vedė į priekį, bet ir ilgalaikę jo paramą – ir gerais laikais, ir sunkiausiomis dienomis“, – sakė princas Williamas.

„Taip pat visada būsiu dėkingas už gerumą, kurį jis visus tuos metus rodė mano žmonai. Už ypatingus prisiminimus, kuriuos visada turės mano vaikai, kai prosenelis atvažiuodavo jų surinkti į savo vežimą ir patys matydavo jo užkrečiantį nuotykių jausmą!“.

Princas Williamas pridūrė, kad jis ir jo žmona Catherine „toliau darys tai, ko senelis būtų norėjęs, ir palaikys karalienę“.

Oficialiai pagarbą šeimos nariui atidavė ir princas Harry su žmona Meghan Markle.

Princui Harry ir Meghan Markle priklausančiame internetiniame tinklalapyje „Archewell“ dar praėjusį penktadienį per visą ekraną  atsirado žinutė, pagerbianti Edinburgo hercogą, princo Harry senelį, kurio gyvybė užgeso jam einant 100-uosius metus.

„Mylimam Jo Didenybei, Edinburgo hercogui atminti. Ačiū Jums už tarnybą... Jūsų labai trūks“, – buvo rašoma internetiniame puslapyje „Archewell“.

Žmonės.lt primena, kad apie princo Philipo mirtį balandžio 9-ąją pranešė Bakingamo rūmai.

„Su dideliu liūdesiu Jos Didenybė Karalienė praneša apie savo mylimo vyro, Jo Karališkosios Aukštybės, Edinburgo hercogo princo Philipo, mirtį“, – buvo rašoma rūmų pranešime. 

Lapkritį 73-iąsias vedybų metines atšventę karalienė Elizabeth II ir Philipas didžiąją pandemijos dalį praleido Vindzore dėl savo garbingo amžiaus.

Karalienė Elizabeth II ir jos vyras princas Philipas (49 nuotr.)
+43