Princas Harry parskrido senelio Philipo laidotuvėms – žmona Meghan liko JAV

Princas Philipas su anūkais – princais Harry ir Williamu 2015 m. / „Scanpix“ nuotr.
Princas Philipas su anūkais – princais Harry ir Williamu 2015 m. / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-12 14:08
AA

Princas Harry grįžo į Jungtinę Karalystę senelio, princo Philipo laidotuvėms, skelbia dailymail.co.uk. Pas namiškius princas Harry iš JAV parskrido sekmadienį – Londono „Heathrow“ oro uoste jis pastebėtas sekmadienį priešpiet.

Sugrįžęs į Didžiąją Britaniją princas Harry pagerbė senelį gražiais žodžiais ir prisiminimais, skelbia BBC.

„Jis buvo aštraus proto ir dėl savo žavesio galėjo atkreipti bet kurio kambaryje esančio žmogaus dėmesį. Niekada nežinojai, ką jis gali pasakyti toliau“, – rašoma princo Harry pranešime.

„Jis bus prisimintas kaip ilgiausiai valdęs sutuoktinis monarchas, karys, princas ir hercogas. Tačiau man jis buvo mano senelis: kepsnių meistras, legiono legenda ir „iki galo“ įžūliai teisus.

Princas Harry senelį Philipą apibūdino kaip „uolą“ karalienei „su nepakartojamu atsidavimu“.

„Seneli, dėkoju už tavo tarnystę, atsidavimą močiutei ir už tai, kad visada buvai savimi“, – tokiais žodžiais mirusį karalienės Elizabeth II vyrą pagerbė princas Harry.

Senelio laidotuvėms, kurios vyks balandžio 17-ąją, Harry parskrido vienas – pranešama, kad kartu su juo dalyvauti atsisveikinime norėjo ir žmona Meghan Markle, tačiau vasarą antrą vaiką gimdysiančiai moteriai, esą, gydytojas patarė nebekeliauti.

Šis grįžimas į Didžiąją Britaniją – tai pirmasis Harry vizitas po to, kai jis atsisakė karališkųjų pareigų. Ilgiau nei metus namuose nebuvęs princas juose pirmąkart pasirodys ir po skandalingojo interviu Oprah Winfrey: jo metu buvo išsakyta daug kritikos karališkajai šeimai.

Harry atvykti galėjo tik turėdamas neigiamą COVID-19 testą, jis taip pat turės saviizoliuotis, tačiau vėliau pasidarius koronaviruso testą ir gavus neigiamą atsakymą saviizoliacijos laikotarpį galima sutrumpinti, ką, tikėtina, ir darys princas Harry, kad galėtų dalyvauti senelio laidotuvėse.

Princas Harry ir princas Philipas / Vida Press nuotr.
Kate Middleton, princas Philipas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Kaip praneša BBC, balandžio 9-ąją anapilin iškeliavęs princas Philipas bus laidojamas šeštadienį, balandžio 17 dieną, šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Nors karališkosios šeimos narių laidotuvės sutraukia tūkstančius žmonių, dėl koronaviruso pandemijos princo Philipo laidotuvių ceremonija bus kukli. Skelbiama, kad laidotuvių ceremonijoje galės dalyvauti 30 asmenų.

Teigiama, kad kuklios ceremonijos norėjo ir pats princas Philipas. Jis tikėjosi, jog šermenyse dalyvaus tik artimieji, draugai ir valstybių vadovai iš Tautų Sandraugos šalių.

Laidotuvių ceremonija bus skirta prisiminti visą princo Philipo gyvenimą bei pagerbti už tarnystę Didžiajai Britanijai, rašoma rūmų išplatintame pranešime.

Didžioji Britanija gedi princo Philipo (41 nuotr.)
+35
Princo Philipo gyvenimo akimirkos (27 nuotr.)
+21