V.Putinas siekė iš biografijos išbraukti buvusią žmoną Liudmilą: „laikoma šešėlyje“ buvo ir anksčiau

Vladimiras Putinas su žmona Liudmila / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Vladimiras Putinas su žmona Liudmila / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-04-07 18:57
AA

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo gyvenimo detales slepia po devyniais užraktais. Vis tik karinė Rusijos invazija į Ukrainą paskatino giliau pažvelgti į jo biografiją. Britų žurnalistas Owenas Matthewsas išaiškino skandalingą detalę – V.Putinas iš savo gyvenimo istorijos bandė išbraukti buvusią žmoną Liudmilą Putiną.

Tik prasidėjo karui Ukrainoje, visas pasaulis pastebėjo bendrą bruožą V.Putino susitikimuose, konferencijose ir kituose paviešintuose vaizdo įrašuose – jų dalyviai nuo Rusijos prezidento keistai nutolę, o fone esančios detalės atrodo netikros, dėl ko kilo spėjimų, ar gali būti, jog jis įrašinėjamas atskirai, o vėliau prijungiamas prie atitinkamų vaizdų.

Visgi ne vienas ekspertas tvirtina, kad tai V.Putino pasaulyje nebūtų naujiena, nes, žinoma, privatumą jis bandė išsaugoti ne tik viešame, bet ir asmeniniame gyvenime, rašo express.co.uk.

Apie Sankt Peterburge gimusį KGB karininką iki šiol žinoma nedaug, išskyrus jo tarnybą slaptojoje žvalgybos agentūroje ir politinę veiklą. Bėgant metams šios informacijos daugėjo ir išlindo daugiau detalių apie jo asmeninį gyvenimą – tarp jų buvo subyrėjusi santuoka su stiuardese Liudmila.

Vladimiras Putinas su žmona Liudmila (2003) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Į poros, kuri susituokė 1983 m. ir susilaukė dviejų dukrų, gyvenimą gilinosi žurnalo „Spectator“ korespondentas Rusijoje Owenas Matthewsas.

O.Matthewsas pažymėjo, kad V.Putinui tapus Rusijos prezidentu, jis faktiškai uždangstė bet kokią informaciją apie savo artimuosius. Iš pradžių „paslėpė“ savo dukras, kurios studijavo po visai kitais vardais, tad kartu mokęsi studentai, kaip teigiama, nežinojo jų tikrųjų tapatybių.

Negana to, O.Matthewsas aprašė, kaip buvusi Rusijos prezidento žmona Liudmila 30 metų buvo „laikoma šešėlyje“. O V.Putinui paskelbus apie skyrybas valstybinė televizija tarsi ištrynė buvusios pirmosios ponios egzistavimą ir jos daugiau niekada nebeminėjo.

Liudmila Putina / „Scanpix“ nuotr.

„Po skyrybų visi paminėjimai apie Liudmilą buvo ištrinti iš Kremliaus tinklalapio naujienų srauto ir ji buvo nustumta į nežinomybę. Pagal įstatymą jai gali priklausyti iki pusės oficialaus V.Putino atlyginimo – 8 124 912 rublių (93 488 eurų), tačiau jokia skyrybų susitarimo detalė nebuvo paskelbta“, – savo tyrime apie šeimą rašė žurnalistas.

Anot jo, V.Putinas sukūrė Rusiją, kurioje žmonės, kaip ir senais laikais, gali būti tiesiog išstumti iš istorijos tarsi per „Photoshop“. „Photoshop“ paminėjimas – tai nuoroda į Sovietų Sąjungos laikus, ypač Josifo Stalino valdymo laikotarpį, kai lyderis iš nuotraukų pašalindavo buvusius sąjungininkus, jei jie netekdavo malonės.