Rimvydas Širvinskas-Makalius pataria: 10 būdų sutaupyti kelionėje

Makalius Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rimvydas Širvinskas-Makalius – kelionių ekspertas ir jaunas verslininkas, savo sėkmę susikūręs iš mėgstamo pomėgio. Dabar į Rimvydą kreipiasi tiek pramogų pasaulio žvaigždės, tiek paprasti keliautojai. Patarimais, kaip sutaupyti kelionėje Makalius dalinasi ir su jumis.

Moki idealiai susikrauti bagažą, visada paskaičiuoji finansus ir kelionėje esi labai racionalus... Tačiau kartais klaida slypi net ten, kur, atrodo, neįmanoma suklysti.

1. O jei man prireiks dar ir šito? Paprastai, vis tiek įsidedame per daug daiktų į savo bagažą. Pasistenk neviršyti bagažo svorio, nes mokėti už viršsvorį oro uoste nebus labai malonu. Be to, kartais minkštos tašytės vis tiek sunkiai įtelpa į rėmus ir pasvėrus tenka kraustyti sunkius daiktus į draugų kuprines ar tiesiog išmesti.

2. Kartais renkamės brangokus kelionės tikslus. Jei labai trokšti aplankyti vieną ar kitą sostinę, pasidomėk, kiek ten išleisi. Turistų itin mėgstamos kelionių kryptys, paprastai būna visai neprastai apmokestintos. Jei jau žūtbūt trokšti pakilti į Eifelio bokštą, pasistenk sutaupyti nakvynės, maisto sąskaita. Juk nebūtina eiti valgyti į prabangiausius restoranus?

3. Ne visada atidžiai pasidomima orų prognozėmis. Sakysi, na ir kas? Juk žiūrėjau, kad bus šilta. Neatsakingo elgesio pasekmės – priverstinis apsipirkimas svečioje šalyje. O juk akiniai nuo saulės, rūbai ar skėčiai tikrai ne tie daiktai, kuriems norėjai išleisti savo pinigus? Išskyrus, žinoma, kai kelionės tikslas yra apsipirkti.

4. Telefono ryšys. Itin aktualu tiems, kurie mėgsta susisiekti su likusiais Lietuvoje, ar privalo atsižymėti kiekvieną vakarą, kaip sekasi. Nepamiršk pasiklausti savo operatorių, kokie bus tarifai išvykus, gal tau apsimoka nusipirkti kitą telefono kortelę kelionei, ar pasinaudoti vietiniu ryšiu?

5. Šiuolaikiniai keliautojai mėgsta pasiimti su savimi vieną kitą kilogramą nuo elektros priklausomų prietaisų. Viskas būtų nieko, bet ar turėsi naudos iš savo nešiojamo kompiuterio, jei pamirši jo kroviklį? Tokioje situacijoje joks nemokamas internetas nenudžiugins. Tas pats galioja ir telefonui, bei kitiems, be laidų ilgai neveikiantiems prietaisams. Žinoma, nepamiršk, jog jei vyksti su kompanija, jums neprireiks penkių vienodų įkroviklių, tad susitarkite, kas ką įsidės į bagažą. Beje, jei turi puikiai fotografuojantį telefoną, gal nebereikia fotoaparato? O jei nedidelę kamerą – gal gali įsidėti savo seną neišmanų telefoną, kurio ne tik nereikės krauti visą savaitgalį, bet ir nebus baisu jį prarasti ar netyčia sugadinti?

6. Turistinių sezonų neišmanymas. Taip, gilintis į turizmo niuansus ne visai tavo užsiėmimas, bet reikia labai sąžiningo kelionės eksperto, kad šis tau pasiūlytų pigiausią ir geriausią variantą, o ne siųstų į trokštamą šalį per patį sezono įkarštį. Aišku, nebent pats to labai nori. Tik pasibaigus sezonui, ar prieš pat jam prasidedant kainos bus kur kas mažesnės, nebijok to paprašyti teiraudamasis dėl kelionės!

7. Skaičiuok arbatpinigius. Palikti arbatpinigių yra šaunu, bet nepamiršk jų skaičiuoti, nes įsijautęs į atostogų atmosferą gali palikti labai nemažai užsienio valiutos besižavėdamas viešbučio kambarinės ar padavėjos darbu. Geriausia pasidomėti apie arbatpinigių kultūrą skirtingose šalyse, tuomet žinosi, kaip balansuoti ant skrudžo ir išlaidūno ribos.

8. Tau niekada nieko nėra nutikę ir kelionės draudimas atrodo tikra nesąmonė? Pamąstyk dar kartą. Kelionėje gali nutikti visiškai netikėtų dalykų: apsinuodijimas, lūžiai, nudegimai, netikėta alerginė reakcija ir t.t. Žinoma, saugome save kiek tik galime, ir kelionės metu tikrai retai tenka kvieti gydytoją, tačiau, kai jį iškviesi, labai džiaugsies, kad buvai apsidraudęs ir sumokėti pinigai jums sugrįš keleriopai.

9. Sužinok kiek galima daugiau apie vietinį transportą. Visų pirmą, kokiu būdu nukeliausi nuo oro uosto iki miesto, antra – kaip geriausia judėti mieste. Gal tame mieste pigiausia važiuoti vietiniais autobusais, o gal net taksi yra pakankamai pigus malonumas, ir tau neteks sukti galvos, kaip apžiūrėti kuo daugiau lankomų objektų neišleidus daug lėšų viešajam transportui.

10. Lojalumo programos. Dažnai miestai turi savo korteles, kurias įsigijus, galima nemokamai ar su didele nuolaida patekti į lankomus objektus ar gauti nuolaidą viešajame transporte. Pasidomėk, kokios kortelės ar nuolaidų programos galioja tavo lankomame mieste. Paprastai apie tai galima sužinoti turizmo informacijos centruose ar tiesiog informacijos tėvo Google pagalba!

Daugiau patarimų galite rasti www.makalius.lt

Makaliaus kelionės (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau