Rusijos žiniasklaida dūsauja, kad pergalė „Eurovizijoje“ iš Sergejaus Lazarevo buvo pavogta

Sergejus Lazarevas (centre) / „Scanpix“/AP nuotr.
Sergejus Lazarevas (centre) / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: BNS
2016-05-15 13:56
AA

Rusijos parlamento nariai sekmadienį sukritikavo Ukrainos „politinę“ pergalę „Eurovizijoje“, o vienas prokremliškas laikraštis net pareiškė, kad laimėjimas iš Rusijos atstovo buvo pavogtas.

Ukrainos atstovė Jamala „Eurovizijos“ dainų konkurse atliko baladę „1944“ apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją, kuria, daugelio nuomone, dainininkė subtiliai užsiminė apie Maskvos 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją.

Lažybų bendrovių aiškiu favoritu laikytas Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas liko trečias dėl nacionalinių komisijų suteiktų balų, nors iš žiūrovų jis gavo daugiausia balsų.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ favoritu laikytas rusas Sergejus Lazarevas liko trečias, Lietuvos žiuri vėl skyrė nulį

Rusijos Federacijos Tarybos narys Francas Klincevičius paragino Rusiją kitąmet visai nedalyvauti Ukrainoje vyksiančiame konkurse.

„Ne Ukrainos dainininkė Jamala ir jos daina „1944“ laimėjo 2016 metų „Euroviziją“. Tai politika nurungė meną“, – Rusijos žiniasklaidai pareiškė Rusijos Federacijos Tarybos narys Francas Klincevičius, paraginęs Rusiją kitąmet visai nedalyvauti Ukrainoje vyksiančiame konkurse.

Konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos tęsiasi nuo 2014 metų vasario, kai Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą. Kijevas taip pat kaltina Rusiją skatinant kruviną separatistinį sukilimą šalies rytuose.

Dėl šio konflikto Rusijos ir Vakarų santykiai yra prasčiausi nuo Šaltojo karo pabaigos.

Savo ruožtu Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas pareiškė, kad „rezultatai parodė, jog viršų paėmė geopolitika“.

Jo teigimu, pergalė „Eurovizijoje“ gali padrąsinti Ukrainos provakarietišką valdžią, o tai galėtų pakenti jau ir taip stringančiam taikos procesui.

„Dėl šios priežasties Ukraina pralaimėjo, – savo „Facebook“ paskyroje parašė K.Kosačiovas. – Dabar šaliai kaip oro reikia taikos. Tačiau laimėjo karas.“

Savo ruožtu laikraštis „Komsomolskaja pravda“ pasipuošė antrašte: „Kaip europiečių komisija pavogė pergalę iš Lazarevo“.

Dienraštis paragino perskaičiuoti balsus dėl „politinio“ Jamalos dainos turinio ir perspėjo, kad kitais metais žiūrovų gėjų Ukrainoje laukia ne itin šiltas sutikimas.

„Tapo akivaizdu, kad tai visiškai politinė istorija. Kadangi gavome daugiausia žiūrovų balsų, atsvara tapo komisijų balai“, – rašo laikraštis.

2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas (11 nuotr.)
+5