Rūta Mikelkevičiūtė piktinasi paspirtukininkais: „Ar jūs kamikadzės, ar be proto?“

Rūta Mikelkevičiūtė ir paspirtukininkai / Vyginto Skaraičio ir BNS foto nuotr.
Rūta Mikelkevičiūtė ir paspirtukininkai / Vyginto Skaraičio ir BNS foto nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-07-05 12:44
AA

Laidų vedėjai Rūtai Mikelkevičiūtei trūko kantrybė – ji pasipiktino tam tikrais eismo dalyviais – paspirtukininkais ir dviratininkais. Be viso to, moteris pripažino ne kartą jautusi stresą dėl šių transporto priemonių vairuotojų neapdairaus elgesio kelyje, todėl juos sukritikavo ir iškėlė klausimą – kodėl nesilaikoma elementarių saugumo taisyklių?

Savo pasipiktinimą dėl paspirtukų ir dviračių vairuotojų Rūta Mikelkevičiūtė išreiškė feisbuke. Įrašu ji leido dalintis ir su Žmonės.lt skaitytojais.

„Susikaupė diskusijai. Pakalbėkim.

„Bl.., durnas gal?“, – net nepastebiu kaip nusikeikiu garsiai, nuspaudus iki dugno stabdžius. Pulsą jaučiu kulnuose. Tokio manevro nesitikėjau. Nors greitis minimalus, už nugaros cypteli stabdžiai, pypteli garsinis signalas – jaučiu nugaros smegenimis – ten keikiasi riebiau. Na, ko stabdai dabar lygioje vietoje? Oi, ne, niekas čia nelekia net jei norėtų – sausakimša gatvė. Pikas. Tiesiai po auto ratais per nereguliuojamą šviesoforu sankryžą kaip raketa tik švyst. Iš kur? Iš niekur! Be jokio apsidairymo, stabtelėjimo – visgi gatvė, eismas, daug mašinų! Maža ką!

Sekundė ir visi pamato ko – nestabdant per sankryžą kaip lėkė taip ir nulėkė. Tiek ir matėm. Paspirtukininkas.

Noriu padiskutuoti su jumis! Ką jūs galvojat apie paspirtukininkus mieste?

Vasariška kaitra Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vadinkit mane pikta boba, bet aš už tokius bajerius liepčiau nemokamai nupjauti Vilniaus žolę! Ir vieši darbai, ir miestas gražesnis būtų. Gal net uždrausčiau! Tai tikrai ne pirmas kartas, kai keikiuosi už vairo dėl paspių vairuotojų, išskriejančių į gatvę nuo šaligatvio be jokio stabtelėjo! Jokio!

Paskutinis: Vilniaus centras, pats piko laikas. Sankryža. Automobiliai, praleidę pėsčiuosius pajuda ir tuoj deda vėl ant stabdžių... Kaip vėjas iš už krūmų (gatvė siauroka) priešais pirmą automobilį išlekia blondinė, kerta sankryžą, na, beveik tiesiai po ratais. Akiniai nuo saulės, ausys užkimštos ausinėmis ir visu greičiu per perėją elektriniu paspirtuku lekia. Savižudė. Spėkit, ar bent atsisuko į eilę sustojusių auto ir amo netekusių vairuotojų? Tikrai ne, net nenulipo nuo jo, kad persivestų savižudybės įrankį. Kaip neaišku iš kur išnirusi ir vėju perlėkusi perėją, taip ir nurūko. Ate!

Rūta Mikelkevičiūtė

Kitaip pavadinti blondinės kaip tik savižudė man nepavyktų. Bet kuo dėti vairuotojai. Kodėl jie turi tame dalyvauti?

Ir tai liečia dviratininkus taip pat. DVIRATININKAI IR PASPIRTUKININKAI, ar jūs kamikadzės ar be proto visai? Ar jūs sovokiat, kad sustabdyti per toną ar kelias sveriančią mašiną akimirksniu nėra lengva! Ir tada, kai gulėsit karste, ar liksit be kojos, ar daržove , visai nebus svarbu kas kaltas!

Kodėl jūs metatės po ratais ir važiuojate per perėją? Kodėl nenulipat ir nepersivedat dviračio ar paspio? Ne dėl taisyklių, dėl elementaraus SAVO saugumo! Tam tereikia max 20 sekundžių! Ar jos tikrai tokios vertingos?“, – rašė R.Mikelkevičiūtė.