Scenoje smurtavęs W.Smithas prisiėmė atsakomybę – atsistatydino iš „Oskarų“ akademijos

Willas Smithas vožtelėjo komikui Chrisui Rockui / Scanpix nuotr.
Willas Smithas vožtelėjo komikui Chrisui Rockui / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-02 09:24
AA

„Oskarų“ skandalas dėl aktoriaus Willo Smitho smūgio komikui Chrisui Rockui pasiekė atoveiksmį. Pirmąją prestižinę statulėlę laimėjęs aktorius traukiasi iš JAV Kino meno ir mokslo akademijos (AMPAS), rašo BBC.

JAV aktorius Willas Smithas penktadienį JAV Kino meno ir mokslo akademijai pateikė atsistatydinimo pareiškimą dėl smurto per praėjusį sekmadienį vykusį „Oskarų“ renginį.

„Mano veiksmai per 94-ąją „Oskarų“ įteikimo ceremoniją buvo šokiruojantys, skausmingi ir nepateisinami“, – teigiama jo pareiškime.

„Sąrašas žmonių, kuriuos įskaudinau, yra ilgas ir apima Chrisą, jo šeimą, daugelį mano brangių draugų ir artimųjų, visus dalyvavusius ir pasaulinę auditoriją namuose“, – tęsė W. Smithas. – „Išdaviau Akademijos pasitikėjimą. Atėmiau iš kitų nominantų ir laureatų galimybę švęsti ir džiaugtis už nepaprastą darbą. Man skauda širdį“.

Willas Smithas / Scanpix nuotr.

Aktorius sakė norintis „sugrąžinti dėmesį tiems, kurie jo nusipelnė dėl savo pasiekimų“.

W.Smithas padarė išvadą, kad „pokyčiams reikia laiko“: „Aš pasiryžęs dirbti, kad daugiau niekada neleisčiau smurtui nugalėti proto“.

Akademijos prezidentas Davidas Rubinas pranešė, kad priėmė W.Smitho pareiškimą, bet toliau tęs drausminę procedūrą.

Konfliktas tiesioginio eterio metu kilo po to, kai Ch.Rockas, pristatydamas geriausio dokumentinio filmo prizą, palygino trumpai kirptus Willo Smitho žmonos Jados Pinkett Smith plaukus su aktorės Demi Moore išvaizda 1997 metų filme „Eilinė Džein“ (G.I. Jane).

„Jada, aš tave myliu, negaliu sulaukti „Eilinės Džein 2“, – pasakė jis. 

D.Moore herojė filme nusiskuto plaukus, kad galėtų tarnauti specialiose jūrų pajėgose, tuo metu J.Pinkett Smith serga alopecija, nuo kurios slenka plaukai.

Toks pasakymas smarkiai įsiutino W.Smithą, kuris pakilo iš savo vietos ir, užlipęs ant scenos, vožė jo žmoną paminėjusiam Ch.Rockui. Sugrįžęs atgal jis piktai pasakė, kad komikas „netartų jo žmonos vardo savo purvina burna“. 

Nepraėjus nė valandai po konflikto, W.Smithas buvo apdovanotas geriausio aktoriaus apdovanojimu už vaidmenį filme „Williams metodas“ (King Richard), kuriame suvaidino teniso žvaigždžių Venus ir Serenos Williams tėvą.

Willas Smithas vožtelėjo komikui Chrisui Rockui / Scanpix nuotr.

Ch.Rockas trečiadienį savo stand-up šou „Ego Death“ Bostone gerbėjų buvo sutiktas gausiomis ovacijomis. Pasirodymo metu jis kalbėjo apie smūgį „Oskarų“ ceremonijos metu ir sakė, kad „vis dar apdoroja tai, kas nutiko“.

Žmonės.lt primena, kad pirmadienio vakarą „Oskarus“ dalijanti kino meno ir mokslo akademija pasmerkė W.Smitho poelgį ir teigia pradėjusi oficialų šio incidento nagrinėjimą.

Vis dėlto, kaip rašo CNN, pats Ch.Rockas nusprendė nerašyti pareiškimo policijai dėl užpuolimo. Šią informaciją užsienio žiniasklaidai paskelbė Los Andželo policija