Situacija: sportuoju, bet nelieknėju. 5 priežastys

Sportiška mergina / Fotolia nuotr.
Sportiška mergina / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-02-02 12:06
AA

Atrodo, kad pakankamai sportuojate, tačiau rezultatų nematote? Štai penkios priežastys, kodėl taip gali nutikti.

Taip pat skaitykite: 10 priežasčių, kodėl nekrinta svoris

1. Visą dieną sėdite

Net jeigu sporto salėje plušate penkias dienas per savaitę, to gali būti negana. Kodėl? Visą įdirbį sugadina sėdėjimas, vadinamas naujuoju rūkymu, ypač, jeigu tai darote visą dieną. Pavyzdžiui, ryte pasportuojate, tada dirbate 8 valandas prie darbo stalo nejudėdami, o grįžę prigulate prie TV. Daugelis tyrimų atskleidžia, jog sėdėjimas kenkia ir sveikatai, ir jūsų talijai.

Ką daryti?

Stenkitės daugiau judėti visą dieną. Pavyzdžiui, darbe, kai tik įmanoma, atsistokite, pasivaikščiokite – patariama tą daryti bent kas pusvalandį, lipkite laiptais, o ne kelkitės liftu. Net pietų pertrauką galite išnaudoti pasivaikščiojimams, o ne tik sėdėjimui. Namuose taip pat tinka šie patarimai, dar galite įtraukti ir pasivaikščiojimą po vakarienės, tempimo pratimus ir kt. Trumpai tariant, nemanykite, kad viena valanda sporto ir nuolatinis sėdėjimas jums padės pasiekti norimo rezultato.

2. Riebūs užkandžiai po sporto

Galbūt per itin aktyvią treniruotę sudeginote kalną kalorijų, todėl manote, kad gabalėlis picos su riebiu padažu tikrai nepakenks, ar ne? Daugelis žmonių klaidingai mano, kad gali valgyti gerokai daugiau, jeigu jie sportuoja arba apdovanoja save skanėstais pernelgy dažnai. Taigi, jūs suvartojate daugiau kalorijų negu sudeginate.

Ką daryti?

Valgykite praėjus pusvalandžiui po treniruotės; jeigu lauksite pernelyg ilgai, tuomet peralksite ir pasirinksite netinkamą maistą. Skysčiai taip pat labai svarbūs, todėl rinkitės vandenį, o ne cukraus, saldiklių ir dažiklių prisotintus gėrimus.

3. Per mažai miegate

Daugelis žino, kad reguliarus sportas padeda geriau išsimiegoti, tačiau iš kitos pusės, ir geras miegas turi įtakos mūsų mankštos kokybei. Dėl miego trūkumo mūsų sporto rezultatai gali būti nykoki, juolab, kad ir energijos lygis greitai krinta žemyn, netgi lėtėja medžiagų apykaita.

Taip pat skaitykite: Sporto rūšys pagal Zodiako ženklą

Ką daryti?

Visų pirma, laikykitės dienos režimo ir pakankamai laiko skirkite miegui. Jeigu sunku užmigti, galite pasinaudoti specialiomis programėlėmis, taip pat atitrūkite nuo žydrųjų ekranų – TV, mobiliųjų įrenginių, planšečių ir kt. Patariama prieš miegą nesirinkti labai intensyvių treniruočių, kadangi jos įaudrina mūsų organizmą, tad sunkiau pasiduodame saldiems sapnams.

4. Užsiimate tik kardiotreniruotėmis

Taip, jos itin svarbios, kai reikia kontroliuoti kūno svorį, širdies sveikatą ir ištvermę, tačiau to nepakaks, jeigu norite suformuoti dailią figūrą. Tapsite stipresnė, tačiau dar daugiau pasieksite rinkdamosi atskirus pratimus visų raumenų grupėms, be to, sudeginsite daugiau kalorijų, pagreitinsite medžiagų apykaitą.

Taip pat skaitykite: Sveikos gyvensenos mokytojas S. Urbonas: „Nuo cukraus, kurį galime prilyginti narkotikams, ir prasideda visos mūsų priklausomybės“ (I dalis)

Ką daryti?

Paprašykite specialisto, kad sudarytų jums skirtą ir poreikius patenkinančią programą. Turi dirbti visas kūnas ir visos raumenų grupės. Esmė ta, kad taptumėte ne tik stipresnė, bet ištvermingesnė, lankstesnė ir pan. Tiks pratimai su svoriais, jėgos treniruotės ir pan.

5. Sportinė rutina

Daugelis mūsų turime įpročių: valgome tuos pačius maisto produktus pusryčiams, užsisakome tą patį patiekalą restorane ar apsipirkinėjame tose pačiose parduotuvėse. Tai gali atrodyti taip komfortiška, tačiau pokyčiai ir įvairovė būtini. Ir ne tik išvardytose srityse, bet ir sporte. Darant vis tuos pačius pratimus, kūnas pripranta, jie tampa nebe tokie efektyvūs.

Ką daryti?

Savaime aišku – pratimus, skirtus įvairioms kūno grupėms, reguliariai keisti. Nuolat išbandykite ką nors naujo ir pamatysite, kad sportas – tai labai įdomus, įtraukiantis dalykas. Mankštą keiskite kas tris keturias savaites.

Taip pat skaitykite: Paprasčiausi būdai, kurie pagreitina medžiagų apykaitą