T.Šliažaitė: Skundžiatės silpnais nagais – laikas keisti mitybos įpročius

Tautvilė Šliažaitė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Tautvilė Šliažaitė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-03 13:01
AA

Daugumai moterų itin aktualu gražūs, tvarkingi ir sveiki nagai. Nors aš pati visada džiaugiausi savo nagais, pažįstu ne vieną moterį, kurią nagų skilinėjimas, lūžinėjimas kamuoja pastoviai.

Prieš pradedant kalbėti, kokios maistinės medžiagos reikalingos sveikiems nagams, aptarkime keletą veiksnių, kurie gali nulemti nagų sveikatą:

  • pastovus rankų šlapinimas;
  • šveitimo priemonių naudojimas neužsidėjus pirštinių;
  • pastovus nagų lakavimas ir valiklio su acetonu naudojimas;
  • priaugintų nagų nešiojimas ir t. t.

Tačiau jei jūs viena iš tų moterų, kuri kruopščiai ir reguliariai prižiūri savo rankas, naudoja pirštines ir natūralias šveitimo priemones, gali būti, kad jums trūksta tam tikrų maistinių medžiagų.

Geležies trūkumas

Viena dažniausių silpnų, lūžinėjančių nagų priežastis. Tačiau prieš pradėdama gerti papildus, būtinai atlikite kraujo tyrimus įsitikinti, ar tikrai jums jos trūksta. Geriausi tyrimai – geležies, hemoglobino ir feritino (geležies atsargos).

Geležies trūkumas gali atsirasti dėl nesubalansuotos mitybos – ypač kai vartojame daug grūdinių produktų, baltų miltų, cukraus ir nepakankamai daržovių. Taip pat geležies trūkumas gali būti ženklas, jog virškinimo sistema neveikia efektyviai, dažnai tai skrandžio sulčių nepakankamumo požymis. Savo praktikoje esu pastebėjusi ir laiku nediagnozuotos celiakijos atvejus: daugelį metų moterys, kentėjusios dėl geležies trūkumo, problemą susitvarkė nustojusios valgyti glitimo turinčius grūdinius produktus.

Norint papildyti geležies atsargas gerai rinktis ekologiškus kiaušinius, jautienos ir vištienos kepenėles, raudoną mėsą bei žalios spalvos daržoves. Atsiminkite: geležis geriausiai įsisavinama, kai maiste taip pat yra vitamino C, tad valgydami mėsą visada rinkitės ir žalių daržovių salotas.

Cinko trūkumas

Cinko trūkumas yra dažnesnis, nei mes galvojame. Tai vienas svarbiausių mineralų mūsų organizmui, atsakingų už imuninę sistemą, virškinimą, sveiką naujų ląstelių augimą. Cinko trūkumu dažnai skundžiasi žmonės, patiriantys didelį stresą, mat tai vienas iš pirmųjų mineralų, kuris yra išnaudojamas streso atveju. Jei pastebėjote, kad jūsų nagai „žydi“ – didelė tikimybė, jog jums trūksta būtent cinko.

Puikus jo šaltinis – austrės, jautiena, moliūgų sėklos.

Vitamino D trūkumas

Daugiausia šio vitamino gauname iš saulės, deja, dėl geografinės Lietuvos padėties vis daugiau žmonių skundžiasi jo trūkumu. Siūlyčiau atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar jums netrūksta šio vitamino. Jei bus nustatytas trūkumas, siūlyčiau naudoti papildų, nes iš maisto vitaminas D nėra gerai įsisavinamas.

Nagai / Vida Press nuotr.

Pabaigai norėčiau pasidalyti glotnučio receptu, kuris padės sustiprinti nusilpusius nagus:

  • keletas kiaulpienių ir dilgėlių lapų (nusiskinkite lauke);
  • saujelė špinatų;
  • didelė sauja šaldytų aviečių;
  • pusė mažo burokėlio;
  • šaukštas moliūgų sėklų;
  • šaukštas kanapių sėklų baltymų;
  • šaukštas sezamų sėklų;
  • skiltelė citrinos;
  • griežinėlis imbiero.

Viską užpilkite didele stikline kokosų vandens ir susmulkinkite trintuvu, gerkite keletą kartų per savaitę.