Tragedijos dvelksmas: važiuodama per mišką Jolanta Sadauskienė maldavo pagalbos numerio darbuotojos nepadėti ragelio

Jolanta Sadauskienė
Jolanta Sadauskienė
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-03-25 22:26
AA

Dar nebuvo sutemę, apie 17-18 val., bet lijo taip, kad nesimatė automobilio numerių, o privažiuoti arčiau buvo baisu. Modelių agentūros „Modilinos“ vadovė Jolanta Sadauskienė nusprendė nors kaip apsisaugoti nuo nerimą keliančios situacijos - įtartinai manevruojančio kito automobilio - ir paskambino bendrosios pagalbos telefonu.

„Įsivaizduokite, turėjau operatorei pasakyti, kad važiuoju brangia mašina, – dar nespėjusi atsigauti portalui Žmonės.lt sakė Jolanta Sadauskienė, nes operatorei pasirodė, kad moteris tik be reikalo užima liniją. – Bandžiau įtikinti, kad po paskutinių įvykių kelyje turiu pagrindo nerimauti. Tiesiog įrodinėti, kad darbuotoja „pakabėtų" ant telefono“.

Jolanta turėjo galvoje neseniai šalį sukrėtusią tragediją, kai kelyje buvo pagrobta ir nužudyta Ieva Strazdauskaitė.

Jolanta Sadauskienė su mama vyko iš savo sodybos užmiestyje. Laimingai grįžusi namo į Kauną, moteris istorija pasidalino socialinėje paskyroje:

„Nors pokalbis su bendro pagalbos numerio darbuotoja baigėsi gerai, ir ji įvykdė tai, ko prašiau tik man pakėlus toną, bet visgi nėra malonu po paskutinių šalį sukrėtusių įvykių ir paprašius operatorės pakabėti ant linijos , kol saugiai pervažiuosiu mišką, girdėti tekstą, kad jūs užimate liniją.

Ir kodėl jums įtartinas tas automobilis su 3 tamsiaplaukiais, judantis miško kelio viduriu 10 km/h greičiu... Bet juk ne visos situacijos leidžia skambinančiam išpasakoti, kad tas pats automobilis važiavo iš paskos man vykstant į sodybą, maža to, – apsuko ratą aplinkui ir po to išlindo man prieš nosį lyg laukdamas grįžtant ir važiavo mažai važinėjamu keliu akivaizdžiai provokuodamas, kad aplenkčiau mano mašinai per siauru kelio ruožu arba sustočiau. Tokioje situacijoje dar reikia man išklausyti, kad skambutis yra apmokamas ne mano, o biudžeto? Per tą laiką galėjo įvykti nebeatstatomų dalykų. Gal visgi reikia rimtesnio paruošimo šių tarnybų darbuotojams?“.

Bendrosios pagalbos darbuotoja vis dėlto palaukė, kol Jolanta pravažiuos mišką, o pasiekus magistralę, palinkėjo gero kelio. Tačiau žinoma moteris namo grįžo su daugybe klausimų tam tikrų institucijų darbuotojams.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-21 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277