Triatlono čempionė Inga Paplauskė: „Kokybiški akiniai – ne išpuikimas, o būtinybė“

Inga Paplauskė su draugu Simonu. / Gretos Skaraitienės nuotr.
Inga Paplauskė su draugu Simonu. / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

„Fizinis aktyvumas yra lengviausias būdas pradėti pokytį. Ne tik fizinį – apskritai viską išjudinti ir pakreipti teigiama linkme. Pabandykite per dieną bent valandą ar dvi pajudėti ir netruksite pastebėti, kaip ima keistis ir kiti dalykai“, – šypsosi Lietuvos triatlono čempionė, fizinio rengimo trenerė Inga Paplauskė. Sportuoti pradėjusi dar vaikystėje, Inga tvirtina be fizinio aktyvumo jau nebegalinti, o ir kam atsisakyti, jeigu tai – gyvenimo kokybė ir džiaugsmas?

I.Paplauskė sportuoja nuo septynerių – viskas prasidėjo plaukimu, o štai būdama keturiolikos susidomėjo šiuolaikine penkiakove. „Tuo metu turbūt ir įvyko tas didysis lūžis, kai paaugliai pasuka arba į sportą, arba į meną, ir tai formuoja jų asmenybę, disciplinos suvokimą, dienotvarkę, laisvalaikį“, – sako ji.

Kai sulaukus pilnametystės reikėjo rinktis studijas, Inga norėjo studijuoti kūno kultūrą, tačiau, šypteli ji, mamos buvo paraginta rinktis kitą specialybę, taigi galiausiai baigė socialinius mokslus. Kurį laiką dirbo su sportu niekuo nesusijusius darbus ir sportavo tik savo malonumui, tačiau, juokiasi, turbūt kažkur giliai rusenusi meilė sportui anksčiau ar vėliau turėjo sugrįžti.

„Taip viskas susidėliojo, kad 2016-aisiais išbandžiau save triatlono varžybose ir nuo tada, kaip mėgstu su šypsena sakyti, vėl žaidžiu sportininkę“, – pasakoja Inga.

Inga Paplauskė
Inga Paplauskė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Meilė dviračiams atėjo iš... sunkumo

Netikėta, bet iš triatlono rungčių Ingai sunkiausia buvo važiuoti dviračiu. Teko padirbėti su treneriu ir galiausiai viskas pasisuko taip, kad jau trejus metus būtent dviratis yra didžiausia jos sporto aistra.

„Kai susipažinau su būsimu savo draugu Simonu, jis jau mynė dviratį. Taigi dviratis tapo bendra mūsų aistra, kartu važiuojame į varžybas, treniruojamės. Juokiamės, kad apie sportą sukasi visas gyvenimas, nes net atostogaujame ne Turkijoje, o ten, kur vyksta dviračių varžybos. Jeigu kur nors iškeliauju be dviračio ar be bėgimo batelių – dvi dienos, ir viskas, nebegaliu!“ – šypsosi sportininkė.

Betgi iš kur ta meilė sportui apskritai? „Mano sūnus yra visiška priešingybė – sportuoti jam nepatinka. O štai aš, sesė, mama, tėtis – visi visada mėgome sportą. Net nežinau, kiek tai paveldima, o kiek lemia paties žmogaus apsisprendimas. Sportas man patinka plačiąja prasme, nes nesvarbu, ką sportuoji, svarbu, kad tai suteikia platesnes galimybes kūnui. Aš nebegaliu nesportuoti – tada blogai jaučiuosi. Pačios treniruočių kančios nemėgstu, bet jausmas, kuris apima pasportavus, yra nuostabus, tarsi kokia priklausomybė. Kartais ir man sunku prisiversti nueiti į treniruotę, tačiau žinojimas, kad po jos bus labai gera, kad kūnas ir protas gaus už tai atlygį, motyvuoja“, – atvirauja I.Paplauskė.

Inga Paplauskė su draugu Simonu
Inga Paplauskė su draugu Simonu / Gretos Skaraitienės nuotr.

Kai svarbi kiekviena sekundė

Su Inga ir jos draugu Simonu susitikome dėl fotosesijos. Žinoma, jiedu atskubėjo dviračiais. Būtinas dviračių sporto akcentas – akiniai, tad pora „Fielmann“ inicijuotos fotosesijos metu išbandė daugumos sporto šakų profesionalų ir aktyvaus laisvalaikio šalininkų mėgstamus „Oakley“ akinius, sukurtus atsižvelgiant į kiekvienos sporto šakos specifiką bei poreikius.

Šio ženklo įkūrėjas Jamesas Jannardas laikomas vienu kūrybingiausių inovatorių pasaulyje: savo sėkmės kelią pradėjęs 1975-aisiais kukliai, sukėlė tikrą revoliuciją profesionalaus sporto ir aktyvaus laisvalaikio pasaulyje, pasiūlydamas iki tol nematytus sportinius akinius.

„Prisipažinsiu – į fotosesiją atvykau su visiškai paprastais akiniais ir jau pirmą sekundę, kai juos pakeičiau „Oakley“ akiniais su „PRIZM Road“ lęšiais, supratau, koks milžiniškas kontrastas! Atrodė, kad prieš tai žiūrėjau per storo stiklo butelį, – juokiasi I. Paplauskė. – Tiesą sakant, kol nebūni pabandęs išties kokybiškų sporto prekių, kaip antai ir tikrai geri akiniai, nė nesuvoki, koks didelis gali būti skirtumas.“

Inga atvira: varžybose dalyvaujantiems sportininkams reikalingas kokybiškas inventorius ir čia negali būti jokių išlygų.

Inga Paplauskė su draugu Simonu
Inga Paplauskė su draugu Simonu / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Visiems, kurie sportuodami siekia rezultatų, aktualu, kad dviratis, apranga, akiniai ir panašūs dalykai būtų patogūs, funkcionalūs, kad jie padėtų siekti tikslų, o ne keltų diskomfortą. Kai kalbame apie sekundę, kuri nulemia laimėtas arba pralaimėtas varžybas, kiekviena smulkmena tampa be galo svarbi. Kokybiški akiniai sportininkui – ne išpuikimas, ne pataikavimas prekių ženklams, o būtinybė“, – įsitikinusi ji.

Varžybose, pasakoja Inga, akiniai yra be galo svarbūs: gali padėti pasiekti gerus rezultatus arba tapti išties nemaloniu dirgikliu. Jie gali pritrinti veido odą, gali būti nepatogu dėvėti su šalmu, dėl didelio greičio gali nukristi ir panašiai – regis, toks mažas dalykas gali nulemti išties daug, o kur dar saugumo klausimai.

„Dviratininkui geri akiniai yra būtinybė ir toli gražu ne tik dėl saulės šviesos. Įvairios kliūtys, kaip antai medžio šaka, nuo kelio pakilęs akmenukas, vabzdžiai, – begalė dalykų gali sukelti traumą. Nuo jų dažnai gelbsti būtent kokybiški akiniai. Jie apsaugo ir nuo vėjo, ašarojimo, juk kartais su dviračiu pasiekiamas net 70 km/val. greitis. Jau nekalbu apie tai, kad, tarkime, užsidėjus „Oakley“ akinius su „PRIZM Road“ lęšiais išsyk vaizdas tampa ryškesnis, kiekviena detalė kur kas geriau pastebima, kas kelyje yra itin svarbu“, – vardija sportininkė.

Kai dera funkcionalumas ir stilius

Kintant oro sąlygoms, kai itin sudėtinga pasikeisti akinius su tamsiais lęšiais į skaidrius, geriausias sprendimas – „Oakley“ su „Transitions“ lęšiais, prisitaikančiais prie apšvietimo.

„Būna varžybų, kurios prasideda vakarop, bet dar šviečiant saulei, o finišuojama apie 23 valandą, kai jau sutemę: tokiais atvejais fotochrominiai akiniai – tiesiog išsigelbėjimas. Arba, pavyzdžiui, varžybos vyksta labai saulėtoje šalyje, tačiau pasitaiko kelio ruožų, kai tenka ilgokai važiuoti tamsiu tuneliu ar tankiu mišku: tik įsivaizduokite, jeigu dviratininkas pradėtų ieškoti kitų akinių, – kvatoja sportininkė. – Su „Transitions“ akiniais jautiesi saugiai, patogiai ir išvengi didelių kontrastų, nes jie tobulai prisitaiko prie pasikeitusio apšvietimo.“

Inga Paplauskė su draugu Simonu
Inga Paplauskė su draugu Simonu / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Oakley“ kūrėjai siekia sujungti mokslą ir meną, vengia standartinių sprendimų. Naujos akinių formos nuolatos stebina, plečia funkcijų ribas, todėl tampa žmogaus stiliaus detale ne tik sportuojant. Nuo pat atsiradimo „Oakley“ atsisakė vidutiniškumo ir aklo sekimo inovacijomis, nurėžė ribas tarp stiliaus, formos, patogumo ir funkcionalumo. Šiandien „Oakley“ yra užpatentavę daugiau kaip 650 technologijų ir dizaino srities išradimų!

„Su Simonu išbandėme ne vienus „Oakley“ akinius. Tiesiog nuostabu, kaip funkcionalumas, patogumas, saugumas, lengvumas ir kokybė dera su stiliumi!“ – šypsosi sportininkė.

Beje, nuo šiol beveik visų akinių modeliai gali būti pagaminti su skaitmeniniu būdu individualiai pritaikytais korekciniais lęšiais, kurie, naudojant išskirtines technologijas, sukurti atsižvelgiant į dioptrinius parametrus, išlaikant pirminį jų dizainą ir lęšių savybes – stiklo išlinkimą, rėmelių formą.